دکتر سید مصطفی فاطمی؛ دندانپزشک معروف اهالی رسانه در بهمن درگذشت

به گزارش مجله سرگرمی، دکتر سید مصطفی فاطمی استادیار دندانپزشکی و از اهالی رسانه که به همراه تیم های کوهنوردی صعود های مختلفی را تجربه کرد در آخرین صعود خود ناکام ماند و دار فانی را وداع گفت.

دکتر سید مصطفی فاطمی؛ دندانپزشک معروف اهالی رسانه در بهمن درگذشت

به گزارش جماران، دکتر فاطمی آخرین مفقودی از سانحه دیدگان بهمن در ارتفاعات تهران بود که دقایقی پیش پیکر او به وسیله تیم جستجوی امداد و نجات کشف و شناسایی شد.

این استاد دندانپزشکی علاقه زیادی به کوهنوردی داشت و این رشته را به صورت حرفه ای و شخصی دنبال می کرد و از مربیان کوهنوردی هم بود.

او پس از صعودی که پنج شنبه شب (4 دی 99) به ارتفاعات روستای آهار (قلعه دختر) در نزدیکی تهران داشتند، اسیر کولاک بهمن شدند.

منصور درجاتی - مدیرکل بحران استان تهران در مصاحبه ظهر امروز با ایرنا اسم کرد: همراهان دکتر فاطمی موقعیت فرد را می دانستند و قبل از آنکه آخرین برف ببارد، جنازه وی شناسایی شده است. اما پس از آن با توجه به شرایط بحرانی منطقه، مجددا پیکر وی مفقود می گردد.

پیش از این کمال برمکی - مدیرعامل باشگاه کوهنوردی تهران که همراه 21 کوهنورد این باشگاه راهی قلعه دختر در آهار بودند درباره آخرین شرایط دکتر فاطمی که در این صعود دچار حادثه شد هم به ایسنا گفته بود: 21 کوهنورد راهی قلعه دختر در آهار شدیم که در جهت رفت حادثه بهمن رخ می دهد. متاسفانه دکتر فاطمی تنها کوهنوردی است که زیر برف گرفتار شد.

حدود 7 نفر دیگر در حوادث بهمن و بوران روز آدینه در ارتفاعات تهران درگذشته اند که بیشتر این افراد در توچال و کلکچال با گرفتار شدن در زیر بهمن فوت نموده اند.

دکتر فاطمی از اعضای برجسته جهاد دانشگاهی در اوایل دهه 80 در خبرگزاری ایسنا مشغول به فعالیت شد و از سردبیران این رسانه بود. او سابقه ریاست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران و عضویت در هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران را در کارنامه اش داشت.

دکتر سید مصطفی فاطمی 47 ساله، متاهل و دارای دو فرزند بوده، به هنگام فوت، استادیار گروه زیست دندانی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بودند.

بعضی از سوابق علمی و اجرایی وی عبارتند از:

عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

عضو هیئت موسس 1378 و سردبیر خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا در اوایل دهه 80

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران86-1384.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور؛

اخذ دکترای تخصصی بیومواد دندانی

عضو هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دکتر فاطمی در آخرین پست صفحه اینستاگرامی خود در یک مطلب اموزشی به تجهیزات مورد احتیاج کوهنوردان برای صعود پرداخته بود.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: فرارو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 155830

به "دکتر سید مصطفی فاطمی؛ دندانپزشک معروف اهالی رسانه در بهمن درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر سید مصطفی فاطمی؛ دندانپزشک معروف اهالی رسانه در بهمن درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید