دومین الماس بزرگ دنیا کشف شده در آفریقا چقدر می ارزد؟

به گزارش مجله سرگرمی، کشف اخیر دومین الماس بزرگ دنیا به اندازه 1758 قیراط در آفریقا بحث هایی را درباره ارزش واقعی آن در بازار برانگیخته است.

دومین الماس بزرگ دنیا کشف شده در آفریقا چقدر می ارزد؟

به گزارش سی ان ان شرکت کانادایی لوکارا اخیرا بیان کرد که یک الماس 1758 قیراطی معادل 352 گرم را در کشور بوتسوانا پیدا نموده است. این شرکت قبلا در نوامبر 2015 یک الماس 1109 قیراطی را استخراج نموده بود که در نهایت آن را به قیمت 53 میلیون دلار فروخت.

بزرگترین الماس دنیا الماس به نام کولینان در سال 1905 در نزدیکی پرتوریا در آفریقای جنوبی کشف شد که اندازه 3106 قیراطی داشت و بعدها به صورت دو الماس ستاره آفریقای کوچک و بزرگ برای تزئین تاج سلطنتی بریتانیا به کار برده شد.

شرکت لوکارا می گوید با به کار بردن یک تکنولوژی پیشرفته اخیرا توانسته است 12 الماس بالای 300 قیراط استخراج کند.

درباره ارزش واقعی این الماس هنوز اختلاف نظر وجود دارد. به گفته کارشناسان کیفیت های متعددی از جمله رنگ و شفافیت علاوه بر اندازه و نیز چگونگی برش الماس در مشخص قیمت آن تاثیر دارند.

کیفیت این الماس در عمده بخش های آن ظاهرا در رده نزدیک به جواهرات (near-gem) قرار می گیرد.

الماس های طبیعی در سه رده با کیفیت جواهر، کیفیت نزدیک به جواهر و کیفیت صنعتی تقسیم می شوند. الماس های با کیفیت جواهر در جواهرسازی و الماس های با کیفیت صنعتی برای کاربردهای صیقل دادن استفاده می گردد. الماس های با کیفیت نزدیک به جواهر ممکن است در جواهرات ارزان قیمیت یا مقاصد فردی به کار روند.

قیمت الماس های با کیفیت جواهر ممکن است صدها تا هزاران دلار در قیراط متفاوت باشد. الماس های شفاف با رنگ های جذاب ممکن است به قیمت صدها هزار یا حتی میلیون ها دلار در هر قیراط به فروش برسند، اما قیمت الماس های با کیفیت صنعتی این رقم فقط 1 دلار در هر قیراط است.

کارشناسان در عین حال می گویند کشف این الماس بیانگر توانایی شرکت کانادایی در استخراج الماس های بزرگ است.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 22172

به "دومین الماس بزرگ دنیا کشف شده در آفریقا چقدر می ارزد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین الماس بزرگ دنیا کشف شده در آفریقا چقدر می ارزد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید