دوشنبه 15 بهمن ، قیمت نفت به رشد خود ادامه داد، نگرانی از کاهش عرضه

به گزارش مجله سرگرمی، قیمت های نفت که روز آدینه حدود 3 درصد جهش نموده بود، به رشد خود ادامه داد. چشم انداز کاهش عرضه نفت در آینده و امید به توافق تجاری آمریکا و چین، قیمت ها را تقویت نموده است.

دوشنبه 15 بهمن ، قیمت نفت به رشد خود ادامه داد، نگرانی از کاهش عرضه

مهر به نقل از رویترز نوشت: در ساعت آغازین معاملات روز دوشنبه 15 بهمن ماه، قیمت های نفت که روز آدینه حدود 3 درصد جهش نموده بود، به رشد خود ادامه داد. چشم انداز کاهش عرضه نفت در آینده و امید به توافق تجاری آمریکا و چین، قیمت ها را تقویت نموده است.

تا ساعت 7:07 به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، 8 سنت یا 0.18 درصد رشد کرد و به 62.83 دلار رسید.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، 3 سنت یا 0.5 درصد رشد کرد و به 55.29 دلار رسید.

این درحالی است که هر دو شاخص نفت در انتها معاملات روز آدینه در بالاترین قیمت خود از 19 و 21 نوامبر بسته شده بودند.

ای ان زی بانک در یادداشتی تحقیقی بیان کرد: قیمت های نفت درحالی رشد می نمایند که خبرهای مربوط به اختلال در عرضه، با کاهش نگرانی از کند شدن اقتصاد دنیا، هم زمان شده اند.

با تحریم های آمریکا، فشارها بر ونزوئلا، که یک فراورینماینده بزرگ نفت است، افزایش یافته است.

تحریم های آمریکا تراکنش های بانکی برای دریافت پول صادرات نفت را مختل می نمایند. این تحریم ها مشابه تحریم هایی هستند که در سال گذشته میلادی به بخش نفتی ایران اعمال شد.

همچنین داده های اوپک نشان داد که فراوری این گروه در ماه ژانویه با بیشترین میزان کاهش خود در 2 سال اخیر روبرو شده است. هرچند میزان کاهش فراوری روسیه، بسیار کمتر از حد مورد انتظار بود.

درحالی که الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، پیش بینی نموده بود که فراوری نفت این کشور در ماه ژانویه، 50هزار بشکه در روز نسبت به سطح فراوری اکتبر کاهش یابد، اما میزان فراوری نفت 35هزار بشکه در روز کاهش یافت.

ای ان زی بانک در یادداشتی تحقیقی گفت: درحالی که هنوز آمریکا و چین به توافقی تجاری دست نیافته اند، بازارهای دنیا با گزارشاتی که نشان می داد در مذاکرات این دو کشور پیشرفت قابل توجهی وجود داشته است، تقویت شده اند.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 11898

به "دوشنبه 15 بهمن ، قیمت نفت به رشد خود ادامه داد، نگرانی از کاهش عرضه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوشنبه 15 بهمن ، قیمت نفت به رشد خود ادامه داد، نگرانی از کاهش عرضه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید