دریافت و پرداخت اسناد اقتصادی صندوق بازنشستگی تسهیل شد

به گزارش مجله سرگرمی، سه پروژه کلیدی صندوق بازنشستگی کشوری با اسم صندوق بازنشستگی و تحول دیجیتال با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره صندوق و تعدادی از بازنشستگان کشوری رونمایی و به بهره برداری رسید.

دریافت و پرداخت اسناد اقتصادی صندوق بازنشستگی تسهیل شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی، تاسیس مرکز اسناد تاریخی و روایت خانه صبا و سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی صندوق سه پروژه ای بودند که با حضور وزیر رفاه در محل صندوق بازنشستگی کشوری افتتاح شد.

تحول دیجیتال یکی از مهم ترین استراتژی های صندوق بازنشستگی

اکبر افتخاری در آیین رونمایی از طرح های تحول دیجیتال این صندوق که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی و افتتاح شدند، گفت: تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری در یک سال و نیم اخیر به اسم یکی از مهمترین راهبرد های استراتژیک صندوق با هدف بهبود فرآیند های داخلی صندوق، چابکی و تعالی سازمانی و شفافیت شروع شد و امروز شاهد نهایی شدن این استراتژی در بخش های مختلف هستیم.

وی با بیان این که این استراتژی تحول گرایانه با ایجاد کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی در صندوق طراحی و پیگیری شد، گفت: در این کمیته نسبت به تعریف پروژه های بهبود و آنالیز و ردیابی چگونگی تحقق برنامه های تحقق دولت الکترونیک و هوشمندسازی صندوق اقدام شد.

وی ادامه داد: خروجی تصمیمات و اقدامات این کمیته، تعریف پروژه هایی در چهار حوزه توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان، بهبود خدمات الکترونیک به دستگاه­های اجرایی و شاغلین، توسعه زیرساخت­ها و سیستم های داخلی صندوق و بعلاوه توسعه ارتباطات الکترونیک با سایر سازمان­ها و ذی نفعان بود.

تعریف 40پروژه تحول دیجیتال در یک سال و نیم اخیر

افتخاری تعداد پروژه های تعریف شده در چهار حوزه ای که منجر به تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری شده را 40 پروژه خاطرنشان کرد و گفت: از این تعداد پروژه که از ابتدای سال 99 تعریف شد تا به امروز، 27 پروژه به بهره برداری رسیده است و 13پروژه دیگر هم در حال نهایی شدن است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، با بیان اینکه در حوزه توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان 9 پروژه تعریف شده که 6 پروژه آن اجرایی شده است گفت: صدور الکترونیکی گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری، راه­اندازی درگاه خدمات الکترونیکی، نرم افزار صبااپ، واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت و ایجاد حواله الکترونیکی برای دریافت هزینه­های درمانی از جمله این پروژه ها هستند.

کاهش آسیب به بازنشستگان با صدور گواهی آنلاین کسر از حقوق

افتخاری توضیح داد: تا پیش از این یکی از مسائل و آسیب های جدی به بازنشستگان صدور گواهی های کسر از حقوق دستی از ذیحسابی ها و مراکز صندوق بود که به علت عدم امکان کنترل گواهی های صادره و بعلاوه رفت و آمد های فراوان به ستاد و مراکز صندوق که شاید در ماه به 3هزار نفر هم می رسید، مسائل زیادی ایجاد نموده بود که متاسفانه زندانی شدن 55نفر از بازنشستگان عزیز پیامد همین موضوع بود.

وی ادامه داد: صدور گواهی آنلاین ضمن کاهش چشمگیر تردد ها و هزینه های تحمیلی گذشته به بازنشستگان، صدور گواهی را نظام مند کرد؛ ضمن اینکه با تفاهم ایجاد شده کوشش کردیم تا زمینه آزادی حداقل 33نفر از عزیزان دربند فراهم گردد.

افتخاری با تاکید بر اینکه هدف و کوشش صندوق بازنشستگی کشوری ارائه تمامی خدمات در بستر های مختلف دیجیتال و خدمات دولت الکترونیک بوده است گفت: راه اندازی درگاه خدمات الکترونیک sabasrm و صبااپ که تمامی خدمات صندوق روی آن ها تعریف شده است، یا مرکز تماس 2500 و بعلاوه توسعه خدمات دفاتر پیشخوان دولت مجموعه اقداماتی است که بازنشستگان خدمات خود را در دسترس و آسان دریافت نمایند.

پروژه هایی برای آگاهی از آخرین شرایط بازنشستگی شاغلان

وی در مورد بهبود خدمات الکترونیک به دستگاه­های اجرائی و شاغلین هم گفت: در این حوزه هم از شش پروژه تعریف شده تنها یک پروژه به جای مانده که در حال نهایی شدن است.

ایجاد سامانه استعلام سوابق شاغلین صندوق بازنشستگی کشوری، ایجاد سامانه پرداخت آنلاین کسور حق بیمه خویش فرمایان، الکترونیکی کردن تبادل داده­های شاغلین با کلیه دستگاه­های اجرایی، استقرار سامانه انعقاد قرارداد بیمه عمر و حوادث شاغلین دستگاه های اجرایی و استقرار سامانه آخرین شرایط پرداخت غرامت بیمه عمر، پنج پروژه اجرا شده در مورد بهبود خدمات به دستگاه های اجرایی و شاغلین هستند که به آگاهی بخشی و اطلاع از شرایط بازنشستگی افراد شاغل یاری شایان توجهی خواهد نمود.

وی توسعه زیرساخت­ها و سیستم های داخلی صندوق حوزه سوم در استراتژی تحول دیجیتال اسم کرد و اضافه نمود: در این حوزه 17 پروژه تعریف شد که تا به امروز 10پروژه آن سرانجام یافته است.

توسعه و نوسازی مرکز داده صندوق بازنشستگی، استقرار سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی بانکی، استقرار و تکمیل سامانه یکپارچه نگهداری اطلاعات بنگاه ها (سیناب)، استقرار سامانه جامع املاک، پرونده های حقوقی و قراردادها، یکپارچگی اتوماسیون اداری بین صندوق و هلدینگ­ها و شرکت­های تابعه، توسعه زیرساخت­ها با مدیریت­های استانی، افزایش پهنای باند خطوط میان صندوق با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه اندازی سامانه جامع اسناد و مدیریت دانش، استقرار و تکمیل و توسعه سامانه هوش تجاری (BI)، استقرار سامانه جامع اقتصادی - اداری از جمله پروژه های به نتیجه رسیده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ارائه سرویس استعلام آخرین شرایط بیمه­ای شاغلین کسورپرداز به سازمان­ها و صندوق­های مشابه، توسعه زیرساخت ارتباطی با سازمان فناوری اطلاعات، بیمه سلامت، تامین اجتماعی، ثبت احوال و بعلاوه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی را از جمله پروژه های اجرا شده در حوزه توسعه ارتباطات الکترونیک با سایر سازمان­ها و ذی­نفعان برشمرد.

افتخاری طرح توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی، تاسیس مرکز اسناد تاریخی و روایت خانه صبا و سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی صندوق را سه پروژه مهم و کلیدی در حوزه تحول دیجیتال و هویت سازی سازمانی اسم کرد و گفت: در گذشته تمامی یا بسیاری از ارتباطات صندوق با سیستم بانکی به صورت دستی و فیزیکی انجام می شد که خود سبب ایجاد خطا و اتلاف هزینه و زمان می شد، با اجرای سیستم یکپارچه دریافت و پرداخت این امکان ایجاد شده در قالب یک سیستم ارتباطی مستقیم تمامی اسناد و حواله های اقتصادی از زمان تنظیم تا صدور و پرداخت در مدت زمان اندک انجام گردد؛ ضمن اینکه امکان مشاهده آخرین شرایط تراکنش ها، حذف صدور چک و گزارش گیری و شفافیت اقتصادی را هم به همراه دارد.

محمد شریعتمداری در حاشیه این مراسم، ضمن افتتاح و رونمایی از سه پروژه تحول دیجیتال صندوق بازنشستگی کشوری از مرکز داده های صندوق بازنشستگی که مهم ترین و حساس ترین داده ها و اطلاعات بازنشستگان زیرپوشش و سایر ذینفعان را نگهداری می نماید و بعلاوه مرکز اسناد تاریخی و روایت خانه صبا را که با اهداف مختلف از جمله جلوگیری از نابودی پرونده ها و اسناد تاریخی صندوق به مثابه بخشی از میراث ملی راه اندازی شده است، بازدید کرد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 151521

به "دریافت و پرداخت اسناد اقتصادی صندوق بازنشستگی تسهیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت و پرداخت اسناد اقتصادی صندوق بازنشستگی تسهیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید