دایی: به دادسرا نمی روم، جرمم را اعلام و احضارم کنید

به گزارش مجله سرگرمی، اسطوره فوتبال ایران با بیان اینکه برای یاری به مردم کرمانشاه از هیچ نهاد دولتی یاری نگرفته، عنوان نمود در این باره فقط به مردم پاسخگو است.

دایی: به دادسرا نمی روم، جرمم را اعلام و احضارم کنید

علی دایی در گفت وگوی تفصیلی با خبرنگاران با اشاره به اتفاقات اخیر درباره یاری های جمع آوری شده برای مردم زلزله زده کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به مسائلی که در کرمانشاه و سرپل ذهاب رخ داد و فیلم هایی که از زلزله و وضعیت مردم دیدیم، تصمیم گرفتیم که به مردم یاری کنیم. در ابتدا یاری های غیر نقدی که واجب تر بود را به مردم اعلام کردیم. واقعا شاید هیچ ارگانی به اندازه ما نتوانست کامیون و کفی به آنجا بفرستد و خدا را شکر تمام کارهاری مان را طوری انجام دادیم که کمترین هزینه را داشته باشد. مثلا انباری که در نظر گرفتیم توسط دوستان در اختیار ما نهاده شد و کسانی که آنجا کار کردند، اکثرا یا از دوستان ما بودند و یا مردمی بودند که نمی توانستند یاری نقدی و کالایی بنمایند و به آنجا می آمدند و با کارهایی که انجام می دادند یاری می کردند. بیشتر از 40-50 نفر در خود کرمانشاه به ما یاری کردند. در این مسیر مسائل زیادی داشتیم. ارگان های زیادی فشار آوردند که این کارها به اسم آن ها تمام گردد و ما یاری های نقدی و غیر نقدی را به آن ها بدهیم تا آنها انجام دهند اما چون ما امانتدار مردم بودیم و از روز اول به مردم قول داده بودیم که یاری های آن ها را به دست مردم زلزله زده برسانیم این کار را خودمان انجام دادیم.

وی اضافه نمود: شاید باور نکنید خیلی از مردمی که ما به آن ها یاری کردیم یا کانکس دادیم، معینات همه آن ها را داریم و کاری کردیم که خدا را شکر سازماندهی شده بود و خیلی از دوستان با توجه به عشقی که به این مردم داشتند، این کار را انجام دادند.

از هیچ ارگان دولتی یاری نگرفتیم

دایی با تاکید بر اینکه در انجام این کار از هیچ ارگان دولتی یاری نگرفته است، ادامه داد: بعضی از ارگان ها جلوی پای ما سنگ انداختند اما ما کار خودمان را کردیم و الان هم همین کار را می کنیم. با این حال همین الان هم که دارم با شما صحبت می کنم حساب های زلزله زده ها که به اسم من بوده است، مسدود است اما ما کار خودمان را انجام می دهیم و مطمئنا در مسیری گام برداشتیم که به آن ایمان و اعتقاد داشتیم. من همیشه این را گفته ام لذتی که در خدمت به مردم هست در هیچ چیز دیگری نمی توانید آن را پیدا کنید.

تا آخر عمرم این جرم را قبول دارم

او با بیان اینکه همیشه گفته ام من مدیون مردم هستم توضیح داد: بعد از آن بالایی، این مردم علی دایی را خیلی یاری کردند تا به اینجا رسیدیم و وظیفه ام است که همیشه به این مردم خدمت کنم. اگر کنار مردم بودن و به مردم خدمت کردن جرم باشد، با تمام جان و دلم و تا آخر عمرم این جرم را قبول دارم و می پذیرم و مطمئن باشند که هیچ کس نمی تواند من را از اعتقاداتم و از چیزهایی که به آن اعتقاد دارم برگرداند حتی این مسائلی که به وجود می آورند باعث می گردد که ما قوی تر و مصمم تر شویم که بتوانیم اگر بگردد، بیشتر از این به مردم خدمت کنیم. مطمئن باشید وقتی حساب های ما باز گردد، دوباره از کسانی که توانایی دارند می خواهم که باز هم به مردم کرمانشاه یاری نمایند تا این یاری هایی که می کنیم را بیشتر کنیم.

بعضی از ارگان ها جلوی پای ما سنگ انداختند اما ما کار خودمان را کردیم و الان هم همین کار را می کنیم. با این حال همین الان هم که دارم با شما صحبت می کنم حساب های زلزله زده ها که به اسم من است مسدود است اما ما کار خودمان را انجام می دهیم

من فقط به مردم پاسخ می دهم

وی با اشاره به گزارش هایی که در اینستاگرام درباره روند انجام کارها در کرمانشاه می دهد اعلام کرد: تقریبا می گردد گفت که ما هرچند وقت یک بار درباره کارهایی که انجام می دهیم گزارش داده ایم و من جوابگوی مردم هستم. همیشه گفته ام که من فقط به مردم پاسخ می دهم و این اتفاقاتی که افتاد غیرقانونی و قانون شکنی بود. همان طور که قبلا هم شرح دادم حسابی که در تهران باشد دادستانی شیراز و مشهد نمی تواند ببندد. مطمئنا همه این ها قانون شکنی بود که کسانی که ادعای قانونمداری دارند و ادعای این را دارند که می خواهد قانون را به نحو احسن رعایت و اجرا نمایند خودشان قانون شکنی کردند. ما هم گله ای نداریم چون برای مردم کار کردن لذتی دارد که هر اتفاق ناخوشایندی بیفتد نمی تواند این لذت را از ما بگیرد.

پیمانکار بنیاد مسکن، کار را نیمه را رها کرد

دایی در پاسخ به این سوال که برنامه شان برای یاری های نقدی چه بوده است گفت: بر اساس شرایطی که مردم داشتند ما در روزهای اول مقداری از یاری های نقدی را برای آن ها خرج کردیم. روزهای اول به چادر نیاز داشتند و برای شان چادر گرفتیم. حدود بالای 145 کامیون و کفی فرستادیم و هزینه این کفی ها را دادیم. بعد از اینکه با یاری های غیر نقدی و مقداری از یاری های نقدی توانستیم نیازهای فوری مردم را برآورده کنیم برای سکونت مردم تعدادی کانکس خریداری کردیم و تعدادی از کانکس ها را هم دوستان ما دادند و شماره تلفن و اسامی تمام کسانی که کانکس ها در اختیارشان نهاده شد را داریم تا بتوانیم جوابگوی کسانی باشیم که در این باره حرف هایی می زنند. ما از روز اول به مردم قول داده بودیم که در ساخت خانه های روستایی این پول را به کار بگیریم و الان هم داریم کارمان را انجام می دهیم و در حال کار کردن در روستای مله رولان در سرپل ذهاب هستیم و سفت کاری 25 واحد را انجام دادیم. بنیاد مسکن در این روستا مشغول ساخت و ساز 20 واحد بود که متاسفانه پیمانکار این پروژه آن را نیمه کاره رها نموده و ما مسئولیت این 20 واحد را هم به عهده گرفته ایم تا به اتمام برسانیم هم مقاوم سازی آن ها را انجام می دهیم و هم به امید خدا کارهای داخلی آن ها را انجام خواهیم داد. ما قول دادیم که در این روستا 71 خانه برای مردم بسازیم و مطمئن باشید تا ریال آخری که از یاری مردم داریم، خرج این روستاها می گردد.

وی با بیان اینکه در این مسیر مسائل زیادی داشتند، شرح داد: در کنار اینکه حساب های ما مسدود شد و الان هم مسدود است ما با خیلی از ارگان هایی که متاسفانه داعیه این را دارد که آنجا کار می نمایند مشکل پیدا کردیم. شاید باور نکنید ما با بنیاد مسکن مشکل پیدا کردیم و با اینکه اجازه ندادند ما مدتی ساخت و سازمان را انجام دهیم اما خدا را شکر این مشکل برطرف شد. می خواهم از بنیاد مسکن اردبیل که آنجا فعالیت می کرد تشکر ویژه کنم که به ما خیلی یاری کردند. در تهیه میلگردها که با این افزایش قیمت ها روبرو شدیم آن ها خیلی به ما یاری کردند و کنار ما بودند. باید از استاندار کرمانشاه تشکر ویژه کنم که از روز اول با ما و کنار بودند و همیشه با ما همکاری کردند و حداقل به ما یاری معنوی کردند. از تمام کسانی که در این مدت و الان یاری کردند تشکر می کنم. نمی گردد اسم تک تک آدم ها را آورد. شاید خیلی ها دوست نداشته باشند اسم شان بیاید.

هر کاری می نمایند برعکس جواب می دهد

دایی با اشاره به اینکه در یاری های نقدی جمع آوری شده هرکس به تناسب توانایی مالی اش یاری کرد، گفت: شاید باور نکنید افرادی با 200 تا تک تومانی یا 500 و 2000 تومان به ما یاری کردند تا این پول جمع گردد. بعضی ها هم لطف داشتند و پول های سنگین تری ریختند. این پول ها اینجوری جمع شده و ما باید این پول را در راه درستش خرج کنیم. خدا را شکر مردم ما را می شناسند که ما به چنین چیزهایی نیاز نداریم. متاسفانه بعضی ها صحبت هایی را مطرح کردند که خنده دار است. بعضی از این افراد حتی سمت و مسئولیت داشتند. ببینید اینها چقدر در خواب هستند که اتفاقات را نمی بینند و نمی بینند که چه خبر است. در این مسائل اخیر من خواهش کردم که بازرس بفرستند که ببینند چه خبر است و متوجه بشوند که ما چه کارهایی را انجام می دهیم. خدا را شکر حدود 14 نفری را فرستادند و همه از تمام مهندسان ما تشکر زیادی کردند و ما البته نیازی به این تشکرها نداریم. ما دوست داریم که به ما یاری نمایند. مگر ما کار خلافی می کنیم که جلوی ما سنگ می اندازند؟ عوض اینکه کنار ما باشند که ما بتوانیم به جای 10 خانه، 12 خانه بسازیم، متاسفانه برعکس آن عمل می نمایند. من نمی دانم به چه می خواهند برسند اما مطمئنا اگر کسی هدف منفی و شومی داشته باشد مطمئن باشید به آن نمی رسند و برعکس اعتبار من را در جامعه بالا می برند. اگر دوست ندارند مردم به آدم هایی مثل ما اعتماد نمایند، این کارشان نتیجه برعکس دارد و باعث می گردد اعتماد مردم به ما بیشتر گردد. به نظر من هر کاری می نمایند برعکس جواب می دهد و نباید این کار را بنمایند. از آن ها می خواهم به جای اینکه این کارها را بنمایند بازرس بگذارند که نظارت کند.

سنگ نیندازند، یاری نمی خواهیم

با مسدود کردن یک حساب، کار متوقف می گردد. در این مدت ما هر روز که بیدار شدیم یک چیزی قیمتش بالا رفته و ارزش آن پول مردم پایین می آید. این کار را ننمایند و اجازه بدهند ما کارمان را بکنیم. هر سندی هم خواستند موجود استدایی با اشاره به مسدود شدن حساب های یاری های مردم و اثر آن بر روند یاری رسانی تاکید نمود: با مسدود کردن یک حساب، کار متوقف می گردد. در این مدت ما هر روز که بیدار شدیم یک چیزی قیمتش بالا رفته و ارزش آن پول مردم پایین می آید. این کار را ننمایند و اجازه بدهند ما کارمان را بکنیم. هر سندی هم خواستند موجود است و تا الان هم که اسناد را داده ام و اگر آنالیز شاید خیلی از یاری ها را هم خودمان داده ایم اما ما دنبال این چیزها نیستیم. اجازه بدهند ما کارمان را بکنیم. اگر جلوی ما سنگ نیندازند از هیچ ارگانی یاری نمی خواهیم.

11 میلیارد یاری جمع شده است

او در پاسخ به میزان یاری های جمع آوری شده گفت: من در اینستاگرام درباره این گفته ام و در نامه ای که به آگاهی نوشته بودم مبلغ دقیق وجود دارد. فکر کنم حدود 10 میلیارد و خرده ای بود که یک میلیارد و خرده ای ما در سپرده گذاشته بودیم که به این مبلغ سود بانکی تعلق گرفت و در مجموع بیش از 11 میلیارد یاری جمع آوری شده است. فقط سوال من این است که با 11 میلیارد چه کار می گردد کرد؟ آنجا چند خانه ویران شده است. این همه ارگان های دولتی یاری کردند آن ها بازرسی شدند؟ آن ها را بروند بازرسی نمایند که ببینند چه خبر است. پولی که پیش ما بوده که 300-400 میلیارد نبوده که بتوانیم در آن گریزهایی بزنیم. 11 میلیارد که همه این ها تک تک شان معین است. چرا نمی روند آن ها را بازرسی نمایند؟ کسانی که با پول مردم و بیت المال دارند کار می نمایند باید بازرسی شوند. ما که از بیت المال چیزی نگرفتیم و مردم با عشق و علاقه و دلخواه خودشان این پول ها را دادند که من نوعی یاری کنم.

نمی دانم این آقایان چه کاره این ماجرا هستند؟

وی ادامه داد: اگر مردم یاری کردند، به مردم ربط دارد و مردم می توانند حرفی داشته باشند. مردم هم که در اینستاگرام هر روز با ما صحبت می نمایند، نظرات شان را می گویند. نمی دانم این آقایان چه کاره این ماجرا هستند؟ چند نفرشان در این ماجرا یاری کردند. اگر یاری کردند، فیش شان را بیاورند و بگویند که ما نگران 200 تا تک تومانی هستیم که به حساب شما ریختیم. یکی شان بیاورد تا ببینیم کسانی که این دستورات را می دهند یکی شان یاری نموده است؟ من به مردم پاسخگو هستم. پول بیت المال نبوده و مردم دلشان خواسته و پول داده اند و جوابگوی مردم باید باشم نه این و آن.

نمی دانم این آقایان چه کاره این ماجرا هستند؟ چند نفرشان در این ماجرا یاری کردند. اگر یاری کردند، فیش شان را بیاورند و بگویند که ما نگران 200 تا تک تومانی هستیم که به حساب شما ریختیم. یکی شان بیاورد تا ببینیم کسانی که این دستورات را می دهند یکی شان یاری نموده است؟ من به مردم پاسخگو هستم. پول بیت المال نبوده و مردم دلشان خواسته و پول داده اند و جوابگوی مردم باید باشم نه این و آن

تا وقتی که احضارم ننمایند و جرمم را نگویند، نمی روم

دایی ادامه داد: متاسفانه ما خیلی از راه ها را اشتباه می رویم و این مسائل نه تنها اعتماد مردم را به ارگان های دولتی برنمی گرداند که مردم را از آن ها دور می نماید. تنها خودم را نمی گویم، خیلی ها آمدند که خواستند یاری نمایند اما کاری کردند که بیشتر وقت شان به حاشیه رفته و دنبال چیزهای دیگر هستند. دنبال ثابت کردن خودشان هستند. من که دنبال ثابت کردن خودم نیستم. همه چیز من معین است. زندگی من معین است. از کجا پول درآوردم، چه کار دارم می کنم. خود دادستانی از روز اول حساب و کتاب های پول هایی که می آمد را داشته و دارد و می داند. من به دادستانی نباید گزارش بدهم. اگر قانونمدار باشیم قانون این را می گوید. باید احضاریه برای من بفرستند و جرم من را بگویند. نمی گردد که با تلفن این کار را کرد. بگویند که من چه جرمی دارم. اگر جرم من با مردم بودن و یاری به مردم کردن است بنویسند که جرم من این است ولی اگر چیز دیگری می دانند که من خبر ندارم آن را بنویسند. همین دیروز وکیل من زنگ زد و گفت که یکی از دوستان که در قوه قضاییه است گفته که پرونده من در اختیار او نهاده شده است. به وکیل من گفته بودند که علی آقا بیاید تا ما این را جمع کنیم چون ما همه چیز را می دانیم. من گفتم ببخشید به ایشان بگویید که تا وقتی که احضارم ننمایند و جرمم را نگویند، نمی روم. الان هم همین جوری است.

اگر به عنوان آگاه احضارم نموده اند چرا حساب ها را بسته اند؟

وی با اشاره به احضارش از سوی مقامات قضایی گفت: یک بار مصاحبه می نمایند که من را به عنوان آگاه خواسته اند. اگر به عنوان آگاه احضارم نموده اند چرا حساب ها را بسته اند؟ چرا تا الان حساب را باز نکردند؟ من که دو تا زونکن بزرگ به عنوان گزارش به آن ها دادم؟ چرا شرح نمی دهید؟ چه چیزی را می خواهید نشان دهید؟ می خواهید قدرت تان را نشان دهید که من حتما به دادسرا بروم. چرا باید بروم؟ اگر من جرمی مرتکب شده ام احضاریه بفرستید و جرمم را هم بگویید و من با جان و دل می روم و جوابگوی مقامات قضایی هستم. شما در یک روستا می خواستید 21 خانه بسازید ولی نتوانستید و طوفان آمده و پنجره های این خانه ها را خراب نموده و من مجبورم دوباره این 21 خانه را مقاوم سازی کنم و هزینه دیگری برای مقاوم سازی این خانه ها بپردازم. پس شما با این عملکردتان دیگر نباید صحبت کنید. حداقل بگذارید کسانی که می توانند، کار نمایند و سنگ اندازی نکنید و مشکل درست نکنید. برنامه ما این است که در روستای مله رولان 71 خانه برای مردم بسازیم. این روستا بر روی یک تپه قرار گرفته است و کار کردن در آن بسیار سخت است. زمین های خانه ها را باید صاف کنیم تا بتوانیم خانه سازی کنیم. اگر پولی هم باقی بماند تا ریال آخرش را فقط کار ساخت و ساز انجام می دهیم.

هلال احمر پول ها را می خواست بگیرد، ندادیم

دایی با اشاره به درخواست رییس سازمان هلال احمر برای در اختیار دریافت یاری های مردمی که در حساب های او جمع شده بود، گفت: آن زمان رییس هلال احمر به من زنگ زد و گفت شما چکی در وجه جمعیت هلال احمر بکشید و این پول ها را به این ارگان بدهید و بعد در تلویزیون تبلیغات می کنیم و شما این پول را به ما تقدیم کنید و مردم هم به سمت هلال احمر کشیده می شوند. آن زمان من این را قبول نکردم و گفتم که ببخشید مردم به من اطمینان نموده اند و پول را به من داده اند. به مردم قول داده ام خانه روستایی بسازم. قرار نیست که من پول های مردم را به شما بدهم. اگر قرار بود به هلال احمر بدهم که مردم به هلال احمر یاری می کردند و چرا به حساب من ریختند.

بعضی از آقایان سرشان را مثل کبک در برف نموده اند

یک بار مصاحبه می نمایند که من را به عنوان آگاه خواسته اند. اگر به عنوان آگاه احضارم نموده اند چرا حساب ها را بسته اند؟ چرا تا الان حساب را باز نکردند؟ من که دو تا زونکن بزرگ به عنوان گزارش به آن ها دادم؟ چرا شرح نمی دهید؟ چه چیزی را می خواهید نشان دهید؟

او با بیان اینکه جلسه ای با وزیر مسکن برگزار نموده و با رییس بنیاد مسکن هم به صورت تلفنی صحبت نموده است، توضیح داد: اصرار زیادی وجود داشت که ما با این پول ها فضای فرهنگی، ورزشی و هنری بسازیم. مردمی که خانه ندارند، جایی را ندارند که در آن زندگی نمایند من بروم برایشان فضای فرهنگی بسازم؟ آنجا هم من مقاومت کردم. شما نمی دانید ما چقدر جلسه گذاشتیم که بتوانیم خانه های اول مان را درست کنیم. البته خدا را شکر بعد از آن، به جز یکی دو تا ارگان که نمی دانم به چه دلیل و چه علتی، همه ارگان ها در کنار ما بودند. متاسفانه برخی خیلی حرف هایی می زنند که خنده دار است. من نوعی که نباید بدانم که چه اتفاقاتی می افتد. من نوعی شاید هزارسال دیگر کرمانشاه نروم اما تویی که مسئول هستی، وقتی راجع به چیزی صحبت می کنی باید اطلاع دقیق داشته باشی نه اینکه بگویی شنیده ها این را می گویند. با این چیزها و این طور صحبت کردن کلاس خودتان را پایین می آورید و سطح علمی تان را پایین می آورید.

وی ادامه داد: مگر می گردد یک مسئول مملکتی بگوید شنیده ها این را می گویند؟ ماشاءالله از این مسافرت ها که آقایان زیاد می روند یک بار برو ببین. خودت نمی روی یک نفر را بفرست که ببیند. دو کارمندتان را برای کرمانشاه بفرستید. برای گیلان بفرستید، برای مازندران بفرستید. نه اینکه بر اساس شنیده ها صحبت کنید. مردم هم به شما می خندند. برای بعضی از آقایان متاسفم که سرشان را مثل کبک در برف نموده اند و از پشت شان خبر ندارند. یا خوابند، یا خودشان را به خواب زده اند. اگر خودشان را به خواب زده اند که واویلاست و ما خیلی مشکل داریم و هزار سال دیگر نمی توانیم بیدارشان کنیم. حداقل با مردم روراست باشیم. کاری هم نمی کنیم و کاری هم از دست تان برنمی آید حداقل اجازه بدهید کسانی که می توانند مقدار کمی به مردم خدمت نمایند، این کار را انجام دهند.

دایی ادامه داد: بعد از اینکه مشکل آگاهی پیش آمد و البته مشکل، آگاهی نبود، مشکل دادسرای مالی و پولی بود که از آگاهی خواسته بود. همه چیز معین است. چیز غیر معقولی نیست. ما خیلی از خریدهایمان مثل سیمان، میلگرد، بتن و... را از همین بنیاد مسکن اردبیل و اینجور جاها انجام دادیم و همه چیز معین است. ما از هیچ چیزی باکی نداریم و کارمان را درست انجام دادیم اما از روز اول تمام این فکرها را نموده بودیم و می دانستیم که شاید بدتر از این هم مشکل پیش بیاید اما جلو آمدیم و تا آخرش هم ادامه می دهیم.

کسانی که با پول مردم و بیت المال دارند کار می نمایند باید بازرسی شوند. ما که از بیت المال چیزی نگرفتیم و مردم با عشق و علاقه و دلخواه خودشان این پولها را دادند که من نوعی یاری کنم. نمی دانم نقش دادستانی و مقامات قضایی در اینجا چیست؟ اگر مردم یاری کردند، به مردم ربط دارد

خدا را شکر می کنم که به کسی محتاج نیستم

او درباره یاری هایی خودش با هزینه شخصی اش انجام داده است گفت: من کاری به این چیزها ندارم. ما با دل مان کار می کنیم. اگر از لحاظ عقلانی بود شاید هیچ کس این کارها را نمی کرد اما دل کشاند که ما برویم این کار را انجام دهیم. اما عقل می گوید که برای تمام کارهایی که می کنیم یک سری موارد را رعایت کنیم و خدا را شکر رعایت کردیم و مطمئن باشید تا آخر عمرمان هم رعایت می کنیم. ما زمانی که چیزی هم نداشتیم دنبال این مسائل نبودیم. الان هم خدا را شکر می کنم که به کسی محتاج نیستم. شاید این کار وقت من را گرفته باشد اما اذیت نشدم.

دایی در پاسخ به این سوال که آیا دادستانی در مورد زمان باز شدن حساب ها اطلاعی به او داده است یا خیر اعلام کرد: اصلا و ابدا ما نمی دانیم کی می بندند و کی باز می نمایند.

او در سرانجام با تاکید بر اینکه نمی تواند جایی غیر از ایران زندگی کند گفت: من با مردم زندگی می کنم. من عاشق خانواده ام و ایران هستم و هیچ جا غیر از ایران نمی توانم بروم زندگی کنم. یک هفته می روم دلم تنگ می گردد. به خاطر خودم مانده ام. اما مطمئن باشید هر جای دیگر بودیم هم به ما یاری می کردند و هم ما را بالا می بردند. اما متاسفانه اینجا ما فقط اول خدا را داریم و بعد هم مردم را.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 5170

به "دایی: به دادسرا نمی روم، جرمم را اعلام و احضارم کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دایی: به دادسرا نمی روم، جرمم را اعلام و احضارم کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید