دامغانی: عطایی و فدراسیون والیبال دنبال سکوی آسیایی هستند، عبادی پور وزنه تیم است

به گزارش مجله سرگرمی، کارشناس والیبال ایران می گوید که فهرست منتشر شده ملی پوشان والیبال برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا قابل پیش بینی بود.

دامغانی: عطایی و فدراسیون والیبال دنبال سکوی آسیایی هستند، عبادی پور وزنه تیم است

محمدرضا دامغانی در گفت و گو با خبرنگاران، درخصوص فهرست 14 نفره دعوت شده به تیم ملی والیبال برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا، گفت: بعضی از بازیکنان بعد از اتمام المپیک و لیگ ملت ها، به علت گرفتاری شخصی یا تمایل نداشتن از تیم ملی والیبال کنار رفتند. تعیین بود بعضی از بازیکنان به دلایل مختلفی نخواستند که در تیم ملی والیبال حضور داشته باشند و بعلاوه شاید فدراسیون تصمیم گرفت از دیگر بازیکنانی که در اردوهای گذشته حضور داشتند، در مسابقات قهرمانی آسیایی استفاده کند.

او ادامه داد: می توان گفت که 7 بازیکنی که در لیگ ملت ها بازی نموده بودند، دیگر در کنار تیم ملی نیستند. فهرستی که آقای عطایی منتشر نموده به جز دو بازیکن آن همگی در اردوی بزرگسالان حضور داشتند. جلوه و توخته دو بازیکنی هستند که در اردوی بزرگسالان نبودند اما عطایی تصمیم گرفت که آنها را به تیم ملی والیبال دعوت کند. فهرستی که منتشر شد قابل پیش بینی بود و می توان گفت بازیکنان خوبی به تیم ملی دعوت شده اند. فهرست عطایی تلفیقی از بازیکنان باتجربه و جوان بوده که قطعا نشان می دهد عطایی و فدراسیون والیبال دنبال سکوی مسابقات قهرمانی آسیا هستند.

کارشناس والیبال ایران گفت: باتوجه به اینکه پاسور اصلی ژاپن به لیگ لهستان رفته و در مسابقات آسیایی حضور ندارد و بعلاوه پشت خط باتجربه این تیم در مسابقات آسیایی حاضر نمی شود، می توان گفت که ایران نگاهی به سکوی قهرمانی این رقابت ها خواهد داشت. در فضای فعلی والیبال و با توجه به نتایج گرفته شده در لیگ ملت های والیبال و المپیک، اگر من هم تصمیم گیرنده بودم قطعا مانند عطایی فهرست تیم ملی را انتخاب می کردم.

دامغانی ادامه داد: معتقدم باید با قدرت در مسابقات آسیایی شرکت کنیم و بعلاوه اعتقاد دارم که فهرست و نفرات تیم ملی والیبال به درستی انتخاب شده و هیچ شخصی جا نمانده است. باتوجه به افرادی که به تیم ملی والیبال دعوت شده اند، می توان پیش بینی کرد که ایران دنبال قهرمانی در این مسابقات است.

او در باره تیم های حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا ادامه داد: ژاپن میزبان این رقابت ها بوده و حدود 80 درصد از بازیکنان اصلی خود را به این رقابت ها خواهد آورد. بعلاوه از چین هم نباید غافل شد و بعلاوه باید حواسمان به تیم هایی مانند استرالیا باشد. فکر می کنم ما هم ترکیب خوبی داریم.

دامغانی در مورد کاپیتان نو تیم ملی والیبال گفت: میلاد عبادی پور یک وزنه برای تیم ملی والیبال ایران است. همانطور که بارها در گذشته گفته ام، عبادی پور تنها بازیکنی است که در انتهای زمین کوشش زیادی را انجام می دهد. این بازیکن با تجربه که در لیگ لهستان بازی نموده است می تواند تاثیرگذار باشد و مطمئن هستم باتوجه به خصوصیات بازی و اخلاقی این بازیکن، عبادی پور می تواند به خوبی راهنمایی و کاپیتانی تیم ملی والیبال ایران را برعهده بگیرد و در این جهت پیروز باشد. حضور عبادی پور به اسم باتجربه در این تیم به شدت احتیاج بود چرا که او می تواند به تیم یاری کند.

کارشناس والیبال ادامه داد: بازیکنان جوان هم در این فهرست وجود دارند. بازیکنانی مانند اسفندیار می خواهند که در این رقابتها خودی نشان دهند و برای همین تمام کوشش خود را انجام خواهند داد. باز هم می گویم که باتوجه به افراد دعوت شده ایران در پی سکو است اما برای تعیین شدن مقام باید صبر کرد و مسابقات را دید.

کارشناس والیبال ایران در پاسخ به اینکه آیا جای خالی سعادت در ترکیب تیم ملی والیبال احساس نمی گردد؟ گفت: اگر برای صابر کاظمی مسئله ای پیش نیاید، این بازیکن نشان داده که می تواند عملکرد خوبی داشته باشد و حتی جای خالی غفور را پر کند. بعلاوه اگر سعادت به تیم ملی والیبال دعوت می شد، می توانست به اسم جایگزین کاظمی انگیزه های این بازیکن را افزایش دهد. قطعا اگر سعادت در تیم بود، عطایی و فدراسیون با دلگرمی خاصی به این رقابت ها اعزام می شدند. باید دید که عدم حضور این بازیکن در این رقابت ها آیا شیطنت باشگاه کره ای بوده و یا اینکه مسائل داخلی؟ تاجایی که من می دانم تیم های حرفه ای دو یا سه روز قبل از مسابقات، بازیکنان را به رقابت های تیم ملی اعزام می نمایند اما واقعا نمی دانم بین باشگاه کره ای و فدراسیون چه اتفاقاتی افتاده است. معمولا رسم این است که به بازیکن اجازه می دهند 3 روز قبل از بازی تیم ملی کشورش، تیم باشگاهی خود را ترک کند. قطعا حضور سعادت وزنه ای برای تیم ملی بود و قطعا دلگرمی برای همه مجموعه و مخصوصا آقای عطایی.

او ادامه داد: به نظرم در پست سعادت مسئله ای نخواهیم داشت و ترکیب خوبی را به این رقابت ها خواهیم فرستاد چرا که ترکیب با تجربه ها و جوانان در تیم حضور دارند. باتوجه به این موضوع انگیزه بازیکنان هم بالا خواهد بود و باتوجه به تجربه بازیکنانی مانند عبادی پور امیدوارم که تیم ملی بدرخشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 157324

به "دامغانی: عطایی و فدراسیون والیبال دنبال سکوی آسیایی هستند، عبادی پور وزنه تیم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دامغانی: عطایی و فدراسیون والیبال دنبال سکوی آسیایی هستند، عبادی پور وزنه تیم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید