خبرنگاران کارفرمایان وسایل حفاظت شخصی در اختیار کارگران قرار دهند

به گزارش مجله سرگرمی، مشهد- خبرنگاران- رییس گروه سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا کارفرمایان موظف هستند وسایل حفاظت شخصی در اختیار شاغلان در کارگاه ها قرار داده و نحوه استفاده صحیح از آنها را نیز آموزش دهند.

خبرنگاران کارفرمایان وسایل حفاظت شخصی در اختیار کارگران قرار دهند

به گزارش روز پنجشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فرشید وفا افزود: این الزام توسط کارفرمایان و با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر سازمان های درگیر بحث سلامت، برای به حداقل رساندن شیوع کرونا وضع شده است.

وی افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا، اصناف غیر ضروری در راستای کنترل شیوع کرونا و سیاست گذاری کلان کشوری تعطیل شدند.

رییس گروه سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پروتکل بهداشتی مقابله با کرونا در دو گام به اجرا درآمد، در گام اول محدودیت های بیشتری توصیه شد و برای محیط های کارگری که تجمع بالایی دارند حدود 50 پروتکل دیگر نیز صادر شد.

وفا افزود: علاوه بر این غربالگری اولیه از شاغلان قبل از ورود به محل کار در قالب فرآیند تب سنجی، بررسی از لحاظ تنگی نفس، سرفه و درد عضلانی نیز انجام شد.

وی ادامه داد: کارفرمایان موظف هستند در صورت مشاهده موارد مشکوک در نیروی کار، آنها را به مراکز جامع سلامت برای بررسی دقیق تر ارجاع دهند.

رییس گروه سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنین رعایت الزامات پیشگیرانه همچون شست و شوی دستها و رعایت بهداشت فردی برای قطع زنجیره انتقال بیماری توسط شاغلان به صورت خود مراقبتی و رعایت استانداردهای سازمان جهانی بهداشت الزامی است.

وفا افزود :یکی از راه های انتقال بیماری کرونا تماس با سطوح آلوده است و بر همین اساس گندزدایی سطوح و محیط کار روزانه و در دو نوبت ضروری است.

وی ادامه داد: واحدهایی که دارای آشپزخانه هستند با تهویه مناسب، باعث کاهش بار آلودگی ویروس می شوند و همچنین ضمن رعایت موارد بهداشتی باید مواد غذایی بسته بندی شده را در اختیار شاغلان قرار دهند.

رییس گروه سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: باید در محل کار وجود سیستم تهویه هوای مناسب، رعایت حداقل فاصله دو متر بین افراد و پرهیز از تجمع افراد و استفاده از ماسک ضروری شمرده شود تا خطر شیوع بیماری کاهش یابد.

وفا افزود: متصدیان صنوف پر خطر همچون رستورانها و فست فودها تنها مجاز به ارسال غذای بیرون بر هستند و در حین تهیه غذا نیز باید از ماسک و دستکش استفاده کنند.

وی ادامه داد: مردم می توانند در صورت مشاهده تخلف بهداشتی، شکایت های خود را از طریق سامانه کشوری 190 یا سامانه 4030 ثبت کنند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تا به امروز 101 هزار و 650 نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند. این بیماری تا به امروز جان 6 هزار و 418 را در کشورمان گرفته است. همچنین تا به امروز 81 هزار و 587 نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته اند.

پاندمی کرونا تا به امروز در سطح جهان سه میلیون و 662 هزار و 152 نفر را بیمار کرده و جان 252 هزار و 745 نفر را در 212 کشور گرفته است. یک میلیون و 205 هزار و 306 نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان نیز تا به امروز درمان شده اند.

مجله دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 89423

به "خبرنگاران کارفرمایان وسایل حفاظت شخصی در اختیار کارگران قرار دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارفرمایان وسایل حفاظت شخصی در اختیار کارگران قرار دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید