خبرنگاران مشارکت گسترده مردم در نخستین ساعات رای گیری نویدبخش خلق حماسه ای بزرگ است

به گزارش مجله سرگرمی، تربت حیدریه- خبرنگاران- فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: حضور و مشارکت گسترده و پرشور مردم در نخستین ساعات شروع اخذ رای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری به طور قطع نویدبخش خلق حماسه پرشکوه دیگری از سوی ملت در سراسر ایران اسلامی است.

خبرنگاران مشارکت گسترده مردم در نخستین ساعات رای گیری نویدبخش خلق حماسه ای بزرگ است

علی رستمی روز آدینه پس از انداختن رای خود به داخل صندوق در یکی از حوزه های انتخابیه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: این حضور پرشور نشان می دهد مردم همچنان پشتیبان نظام اسلامی هستند و در پاسداری از ارزشهای والای آن از هیچ کوشش و کوششی دریغ نمی نمایند.

وی ادامه داد: امت اسلامی و به ویژه مردم متدین تربت حیدریه با حضور گسترده خود در پای صندوق های اخذ رای، تمام توطئه های دشمنان علیه نظام اسلامی را نقش برآب خواهند کرد و یک بار دیگر به تمام بدخواهان ثابت می نمایند که نظام خود را دوست دارند و به هیچ بیگانه ای اجازه دخالت در امور جاری کشور را نخواهند داد.

فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات 282 شعبه اخذ رای برای انتخابات در نظر گرفته شده که از این تعداد 38 درصد شعب در نقاط شهری و 62 درصد در نقاط روستایی هستند و تعداد عوامل برگزاری انتخابات نیز در این حوزه انتخابیه حدود 6 هزار نفر است.

رستمی اضافه کرد: دستگاه های احراز هویت به صورت مرتب و منظم کار می نمایند و در این دوره من در دفتر کارم تمام مراحل و فرایندهای انتخاباتی را به صورت لحظه به لحظه رصد می کنم.

وی ادامه داد: طبق آمار سال 95 جمعیت سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه حدود 343 هزار و 740 نفر است که از این تعداد 230 هزار و 880 نفر معادل 63 درصد جمعیت حوزه انتخابیه حایز شرایط رای دادن هستند و از این تعداد 14 هزار و 780 نفر در این حوزه انتخابیه رای اولی هستند.

فرایند رای گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز آدینه دوم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در چهار هزار و 23 شعبه اخذ رای 12 حوزه انتخابیه خراسان رضوی شروع شد.

براساس اعلام ستاد انتخابات خراسان رضوی هم اینک 75 هزار نیروی اجرایی در سطح این استان دست اندرکار تمشیت اجرای امور انتخابات هستند. در این چارچوب برای هر شعبه اخذ رای پنج نفر نیروی اجرایی مشغول کار هستند.

همچنین شمار عوامل اجرایی برای پاسخگویی به مراجعه احتمالا بیش از حد معمول رای دهندگان در هزار و 500 شعبه اخذ رای خراسان رضوی، تا هفت نفر در نظر گرفته شده است.

چهار میلیون و 503 هزار و 610 نفر از جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی در انتخابات امروز واجد شرایط رای دادن هستند.

دو میلیون و 260 هزار و 482 نفر از این تعداد شهروند خراسانی را زنان و دو میلیون و 243 هزار و 128 نفر آنها را مردان تشکیل می دهند.

رای اولی های خراسان رضوی نیز 254 هزار و 198 نفر هستند که امروز برای نخستین بار با حضور در پای صندوق رای گیری انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در معین سرنوشت سیاسی خود مشارکت می نمایند.

آخرین آمار تعداد نامزدهای به جامانده در عرصه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خراسان رضوی 479 نفر یعنی27 رقیب برای هر جایگاه سبز خانه ملت از این استان است.

امروز همچنین انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور پنج نامزد در خراسان رضوی در جریان است.

برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری، 282 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در نظر گرفته شده است که از این تعداد، 108 شعبه در شهر تربت حیدریه و بخش مرکزی، 38 شعبه در بخش جلگه رخ، 17 شعبه در بخش کدکن، 11 شعبه در بخش بایگ، 24 شعبه در شهر فیض آباد و بخش مرکزی، 23 شعبه در بخش شادمهر، 36 شعبه در شهر دولت آباد و بخش مرکزی و 25 شعبه نیز در بخش سلیمان زاوه، آرای مردم را جمع آوری می نمایند.

بر اساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن، جمعیت سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه 343 هزار و 740 نفر است که از این تعداد 230 هزار و 880 نفر معادل 63 درصد جمعیت حوزه انتخابیه حایز شرایط رای دادن هستند که از این تعداد 14 هزار و 780 نفر رای اولی محسوب می شوند.

حوزه انتخابه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات، یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 71188

به "خبرنگاران مشارکت گسترده مردم در نخستین ساعات رای گیری نویدبخش خلق حماسه ای بزرگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشارکت گسترده مردم در نخستین ساعات رای گیری نویدبخش خلق حماسه ای بزرگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید