حکم حبس رهبران جنبش چتر هنگ کنگ امروز صادر می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، دادگاهی در هنگ کنگ امروز (چهارشنبه) درباره حبس 9 تن از رهبران اعتراضات گسترده حامی دموکراسی در سال 2014 که ماه پیش به ارتکاب مزاحمت عمومی محکوم شدند، تصمیم گیری می نماید.

حکم حبس رهبران جنبش چتر هنگ کنگ امروز صادر می گردد

حبس این افراد تلاشی از سوی دولت منطقه نیمه خودمختار هنگ کنگ است تا بحث اعتراضات را مختومه اعلام کند. اتهامات مذکور تا هفت سال حبس در پی دارد.

بنی تای، استاد حقوقی که به شروع این اعتراضات یاری نموده بود، در بدو ورود به دادگاه به خبرنگاران گفت: من همچنان امیدوارم که امروز با هر آنچه در انتظارم است، روبرو شوم.

تانیا چان، از دیگر محکومان این پرونده هم از اصول جنبش اعتراضی خودشان کوتاه نیامده است. چان گفت: گرچه این نبرد سختی است، زمان آن است که ما اطمینان حاصل کنیم به حدی قوی هستیم که با چالش های متفاوت روبرو شویم.

9 رهبر کمپین اشغال مرکز هنگ کنگ که تحصن غیر خشونت باری موسوم به جنبش چتر را به راه انداخته بودند، با جنجال های فراوانی روبرو شدند. این جنبش نمادی از مقابله با پلیس بود که با اعتراضات خیابانی برخورد می کرد. معترضان خواهان آن بودند تا آزادانه نامزدهایشان را برای رهبری هنگ کنگ معرفی نمایند. با وجود این، آنها پیروز نشدند تا رضایت دولت و رئیس اجرایی هنگ کنگ را به دست آوردند. ، ایسنا

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 20668

به "حکم حبس رهبران جنبش چتر هنگ کنگ امروز صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم حبس رهبران جنبش چتر هنگ کنگ امروز صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید