جزئیات اضافه کار معلمان از زبان وزیر آموزش و پرورش

به گزارش مجله سرگرمی، پیش بینی شد تا معلمان با 6 ساعت اضافه تدریس بتوانند حقوق بیشتری دریافت نمایند. که این مبلغ با احتساب 420 هزار تومان فوق الاشاره به یک میلیون تومان در ماه افزایش می یابد.

جزئیات اضافه کار معلمان از زبان وزیر آموزش و پرورش

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، وزیر آموزش و پرورش گفت: برای فرهنگیان فاقد مسکن با وزارت راه و شهرسازی توافق کردیم تا 170 هزار فرهنگی در شهرها و روستاها صاحب خانه شوند. این توافق در سه سال اجرایی می گردد.

به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: سیاستهای دولتهای یازدهم و دوازدهم حمایت از فرهنگیان و بهبود منزلت معلمان بوده است. طی این سالها علاوه بر افزایش های سالیانه حقوق، حقوق فرهنگیان متمایز از افزایش های سالیانه طی سالهای 93، 95 و 96 حدود 14 درصد بیش از سایر کارکنان دولت به ردیف های فوق العاده شغل و فوق العاده ویژه فرهنگیان اضافه نموده شد و از سال 1394 مرتبه ای از نظام رتبه بندی اجرا شد که با حدود بیش از 10 درصد افزایش حقوق فرهنگیان همراه بود.

وی ادامه داد: در سال 98 نظام رتبه بندی معلمان به صورت کامل به تصویب هیات وزیران رسید. در این نظام پیش بینی شد فرهنگیانی که بیش از دو سال سابقه کار دارند به عنوان آموزگار، دبیر، مربی پرورشی، مراقب سلامت، مشاور واحد آموزشی، مدیر و معاون مرکز آموزشی متناسب با صلاحیت های عادی و تخصصی در رتبه های اول تا پنج از امتیازات پیش بینی شده در نظام برخوردار می شوند که پیش بینی می گردد به طور متوسط 420 هزار تومان به حقوق آنان اضافه نموده گردد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: همچنین پیش بینی شد تا معلمان با 6 ساعت اضافه تدریس بتوانند حقوق بیشتری دریافت نمایند. که این مبلغ با احتساب 420 هزار تومان فوق الاشاره به یک میلیون تومان در ماه افزایش می یابد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه برای تامین نیروی انسانی مورد احتیاج وزارتخانه برنامه های جدیدی به اجرا گذاشته می گردد، گفت: تعدادی از مربیان پیش دبستانی و حق التدریسی ها در امسال تبدیل شرایط می شوند. این عزیزان باید در دوره یک سال متناسب با جنس، رشته، منطقه و احتیاج آموزش و پرورش و در سقف ردیف های سازمان امور استخدامی تا سرانجام برنامه ششم توسعه به استخدام وزارتخانه در می آیند.

وی ادامه داد: آموزشیاران نهضت سواد آموزی و آموزش دهندگانی که با این نهاد همکاری داشتند نیز برای استخدام در آموزش و پرورش باید در یک آزمون شرکت نمایند و اگر بیش از 50 درصد نمره را کسب کردند در یک دوره آموزشی یک ساله شرکت می نمایند و پس از موفقیت در این دوره به استخدام آموزش و پرورش در می آیند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین تامین سامانه گرمایشی کلاس های درس را خبر خوش دولت برای مدارس دانست و اضافه کرد: با مصوبه ای که دولت در نشست امروز هیات وزیران به تصویب رساند دغدغه سیستم گرمایشی کلاس های درس برطرف می گردد. براساس این مصوبه وزارت نفت موکلف شد در سال 1399 تعداد100 هزار کلاس درس را به سیستم گرمایشی مجهز کند.

حاجی میرزایی از جبران کسری نیروی انسانی مدارس اطلاع داد و اضافه کرد: مدیران وزارتخانه قبل از وزارت بنده روش هایی را برای تامین کمبود 108 هزار نفری معلم اتخاذ نموده بودند که ما هم همان روش ها را ادامه دادیم؛ بر این اساس معلمانی که به سن بازنشستگی رسیده بودند اما می توانستند بازنشستگی شان را به تاخیر بیندازند در خدمت آموزش و پرورش نگهداشتیم علاوه بر آن معلمانی که می توانستند با یک سوم ساعت به خدمت خود ادامه دهند را در خدمت نگهداشتیم. دسته دیگر از معلمان رسمی که می توانستند ساعت اضافه تری در مدارس باشند را در همکاری نگهداشتیم و دسته دیگر نیز از ناحیه معلمان پیش دبستانی تامین نیرو شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 30 دی 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 62231

به "جزئیات اضافه کار معلمان از زبان وزیر آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اضافه کار معلمان از زبان وزیر آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید