تکمیل زیر ساخت های مراسم اربعین، آماده خدمت رسانی به 3 میلیون نفر زائر هستیم

به گزارش مجله سرگرمی، جمالی نژاد گفت: در مراسم اربعین سال جاری طرح تفصیلی و طرح جامعی داریم که بر اساس آن از زیرساخت های برای خدمت رسانی استفاده می گردد.

تکمیل زیر ساخت های مراسم اربعین، آماده خدمت رسانی به 3 میلیون نفر زائر هستیم

مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور در گفت وگو با خبرنگار ، درباره آخرین اقدام های وزارت کشور برای برگزاری مراسم اربعین حسینی گفت: خوشبختانه برای برگزاری مراسم اربعین حسینی کارگروهی تشکیل شد تا زیر نظر این کارگروه زیرساخت های لازم برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم اربعین پیش بینی گردد و ما شرایط هرچه بهتر برگزار شدن مراسم اربعین در 4 مرزی که زائران از آن تردد می نمایند را فراهم کردیم.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با تأکید بر این نکته که امورات مربوط به برگزاری مراسم اربعین به صورت روزمره انجام می گردد اضافه کرد: برای برگزاری مراسم اربعین طرح تفصیلی و طرح جامعی پیش بینی شده است که بر اساس این دو طرح از زیرساخت های حمل و نقل آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در4 مرز چذابه، شلمچه، مهران، خسروی استفاده می گردد.

جمالی نژاد اضافه کرد: به این نکته توجه کرد که زیرساخت ها برای سفر تعداد محدودی از زائرین پیش بینی شده است و در حال حاضر خدمت رسانی از سوی وزارت کشور برای زائران بین 2 تا 3 میلیون نفر تدارک دیده شده است.

وصول 6 هزار میلیارد تومان از مطالبات قانونی شهرداری در دو سال اخیر

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با تأکید بر این نکته که از چند سال گذشته اقدام هایی برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم اربعین پیش بینی شده است، ادامه داد: سال گذشته من خود از مراسم پیاده روی اربعین بازدیدی داشتم و باید اعلام کنم برای مراسم سال جاری زیر ساخت هایی از قبیل پارکینگ، آسفالت و ... در حال تکمیل است و خوشبختانه در حال رسیدن به استاندارد های خوبی هستیم.

جمالی نژاد تأکید کرد: موضوعات پیرامون برگزاری مراسم اربعین قانونی و دستورالعملی نیست و باید بدانیم که بیشتر اقدام ها در این حوزه به صورت دلی انجام می گردد.

او توضیح داد: وزارت کشور این آمادگی را دارد که در حوزه زیر ساخت ها پابه پای احتیاج های مردم حرکت کند و آنچه که مورد احتیاج است را تأمین کند.

انتهای پیغام /

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 51561

به "تکمیل زیر ساخت های مراسم اربعین، آماده خدمت رسانی به 3 میلیون نفر زائر هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل زیر ساخت های مراسم اربعین، آماده خدمت رسانی به 3 میلیون نفر زائر هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید