تکذیب ارتباط دیپلمات های روسیه با آسانژ

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه گفت که مسکو هیچ مذاکره ای با همکاران جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس یا کارمندان سفارت اکوادور در لندن نداشته است.

تکذیب ارتباط دیپلمات های روسیه با آسانژ

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای گفت: این مقاله شامل مجموعه ای کامل از اسناد مشابه ضد روسیه است. از سوی دیگر، ما بر این نکته تأکید داریم که دیپلمات های روسیه با کارمندان سفارت اکوادور در لندن و یا همکاران آقای آسانژ تماسی نداشته است.

این بیانیه اضافه نمود که موضوع جلسات منظم بین دیپلمات های روسیه و اکوادور در لندن، چیزی بیش از فعالیت معمولی دیپلماتیک نبوده است.

گفتنی است که اکوادور حدود 6 سال پس از پناهندگی سیاسی جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس و اقامت وی در ساختمان سفارت این کشور در انگلیس بر آن است تا با لغو مصونیت کنونی وی زمینه لازم برای استرداد این فرد به آمریکا را فراهم آورد.

این تصمیم پس از آن افشا شد که جوز والنسیا وزیر خارجه جدید اکوادور در مصاحبه ای گفت: ما به دنبال حل و فصل این مسأله در حال رایزنی با لندن هستیم.

این در حالیست که حدود 6 سال پس از پناهندگی جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس و اقامت وی در ساختمان سفارت اکوادور در انگلیس، چندی پیش برخی رسانه های از احتمال استرداد وی به آمریکا یا انگلیس خبر داده بودند.

ماریا فرناندا اسپینوسا وزیر خارجه پیشین اکوادور 28 اردیبهشت ماه نیز در مصاحبه ای با اعلام این خبر اعلام نموده بود: ممکن است دولت این کشور پناهندگی اعطائی به وی در سال 2012 میلادی را لغو نموده و او را به آمریکا یا انگلیس تحویل دهد.

وی در این مصاحبه تأکید نموده بود: انگلیس و اکوادور مایل به حل و فصل این ماجرا هستند.

این درحالیست که در ماه های اخیر ابتدا امکان استفاده وی از اینترنت و سپس شبکه تلفنی وی قطع گردیده بود.

گفتنی است، 24 بهمن ماه سال گذشته دادگاه استیناف انگلیس امروز حکم بازداشت جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس را تأیید نموده بود.

گفتنی است، 17 بهمن ماه سال پیش نیز دادگاهی در انگلیس درخواست بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس برای صدور قرار منع تعقیب را رد نموده بود.

بر این اساس، قرار بازداشت آسانژ کماکان به قوّت خود باقی است و لذا در صورتیکه وی از ساختمان سفارتخانه اکوادور در لندن خارج گردد بازداشت خواهد شد.

بر اساس اعلام این رسانه، پرونده آسانژ در سوئد مختومه اعلام گردیده اما انگلیس او را به دلیل نقض قرار وثیقه در مدت بازداشت همچنان تحت تعقیب می داند.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 3615

به "تکذیب ارتباط دیپلمات های روسیه با آسانژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب ارتباط دیپلمات های روسیه با آسانژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید