تقویت نظام ارجاع و سطح بندی خدمات از ملزومات نظام سلامت است

به گزارش مجله سرگرمی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تقویت و استقرار واقعی نظام ارجاع و سطح بندی خدمات در قالب توسعه طرح پزشک خانواده یکی از پیش نیازهای تاثیرگذاری مطلوب نظام سلامت است.

تقویت نظام ارجاع و سطح بندی خدمات از ملزومات نظام سلامت است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، علی محمد احمدی روز دوشنبه در همایش گرامیداشت هفته سلامت کهگیلویه و بویراحمد اضافه نمود: البته مردم و تا حدودی خود مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی و کادر درمانی و پزشکی در زمینه ناکارآمدی نظام ارجاع و نهادینه نشدن قانون سطح بندی خدمات دخیل هستند.

وی اظهار کرد: نظام سلامت امروز بیش از آنکه با مشکل کمبود اعتبار و منابع روبرو باشد چالش اصلی آن در زمینه نحوه هزینه کرد و مدیریت منابع است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد چالش های فراروی نظام سلامت با سازمان های بیمه گر برای پرداخت هزینه ها را یادآور شد و گفت: برطرف این مشکل که تا حدودی سطح کیفیت خدمات درمانی در کشور را با چالش جدی روبرو ساخته نیازمند اصلاح ساختار اساسی است.

احمدی توضیح داد: با وجود توجه ویژه دولت تدبیر و امید و تزریق بیش از 30 هزار میلیارد تومان به مقوله سلامت اما همچنان در این حوزه نارضایتی عمومی هم از سوی ارائه دهنده خدمات نظام سلامت و پزشکان و هم از طرف خدمت گیرنده وجود دارد .

وی ادامه داد: این چالش ها نشان می دهد که مشکل ساختاری نیز در نظام بیمه ای کشور وجود دارد که البته ورود بخش خصوصی و ایجاد رقابت در ساختار بیمه ها راهکاری مناسب برای برطرف این مشکل و انتها دادن به اختلاف های مالی و پولی بین بیمه ها و نظام سلامت خواهد بود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی مسائل موجود در نحوه اجرای طرح تحول سلامت مطرح نمود: تمرکز بیش از حد بر روی حوزه درمان یکی از ضعف ها و مسائل مهم در این راستا از نظر کارشناسان است .

احمدی اعلام کرد: در هیچ جای جهان افزایش تعداد تخت های بیمارستانی، افزایش مراجعان به بیمارستان ها و یا ماندن یک روز بیشتر بیمار بستری شده و افزایش میزان داروخانه ها شاخص کارآمدی در نظام سلامت محسوب نمی گردد .

وی اضافه نمود: آنچه که امروزه مبنای کارآمدی این حوزه به شمار می رود تاکید و تمرکز بر تقویت نظام ارجاع و پزشک خانواده است که به نظر می رسد در حال حاضر اجرای ناقص آن همچنان مهمترین حلقه مفقوده در بخش بهداشت و درمان محسوب می گردد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 5106

به "تقویت نظام ارجاع و سطح بندی خدمات از ملزومات نظام سلامت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت نظام ارجاع و سطح بندی خدمات از ملزومات نظام سلامت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید