تعدادی از دیپلمات های آمریکا در چین دچار بیماری مرموزی شده اند

به گزارش مجله سرگرمی، وزارت خارجه آمریکا گفت، گروهی از دیپلمات های این کشور در گوانگ ژو چین را پس از اینکه علائم بیماری مرموزی در آنها دیده شد، به خانه بازگردانده است.

تعدادی از دیپلمات های آمریکا در چین دچار بیماری مرموزی شده اند

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش مجله سرگرمی، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: این بیماری که شبیه به یک آسیب مغزی است، همان بیماری است که پیش از این دیپلمات های آمریکایی در کوبا به آن دچار شده بودند.

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: بعد از تایید اینکه یکی از کارکنان دولت دچار یک حادثه پزشکی در جنوب چین شده است، وزارت خارجه آمریکا تیمی را برای آنالیز وضعیت سلامت کارکنان و خانواده های مقیم آنها در کنسولگری آمریکا در شهر گوانگ ژو اعزام کرد.

وی ادامه داد: در راستای این روند آنالیز، وزارت خارجه افرادی را برای ارزیابی بیشتر و جامع درباره علائم این بیماری و یافته ها در آمریکا به کارگرفته است.

او اضافه نمود: متخصصان پزشکی اقدامات خود را برای ارزیابی کامل درباره علت بروز این بیماری ادامه می دهند.

روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه خاطرنشان کرد: وزارت خارجه آمریکا دست کم دو تن از دیپلمات آمریکایی را بعد از شنیدن صداهای عجیب و بیمار شدن آنها، از چین به کشور بازگردانده است.

سفارت آمریکا در چین نیز گزارش کرد یکی از کارمندان دولت آمریکا متحمل نوعی آسیب خفیف مغزی بعد از شنیدن صداهای عجیب و غیرعادی و داشتن احساس فشار در سر شده است؛ اتفاقی که یادآور حادثه مشابهی برای کارمندان سفارت آمریکا در کوبا در سال گذشته است.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد: وزارت خارجه تیمی را برای آنالیز چندجانبه درباره نشانه های این بیماری نامعلوم به کار گرفته است.

وی ادامه داد: ماهیت و علت این بیماری که پرسنل آمریکایی به آن مبتلا شده اند هنوز معین نشده است.

هم چنین سال گذشته میلادی در کوبا، آمریکا خاطرنشان کرد 24 نفر از دیپلمات های این کشور با خانواده هایشان قربانی حمله ای اسرارآمیز شده اند که سبب وارد شدن آسیب مغزی به آنها شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 41399

به "تعدادی از دیپلمات های آمریکا در چین دچار بیماری مرموزی شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعدادی از دیپلمات های آمریکا در چین دچار بیماری مرموزی شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید