تشریح درآمدها و برنامه فیفا فوروارد؛ کمک های سالیانه فیفا به 211 کشور بابت چیست؟

به گزارش مجله سرگرمی، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) سالیانه کمک هایی را به تمام 211 عضو خود انجام می دهد و در کنار آن برای برنامه توسعه کشورها نیز بودجه هایی تعیین می کند.

تشریح درآمدها و برنامه فیفا فوروارد؛ کمک های سالیانه فیفا به 211 کشور بابت چیست؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، اختلاف نظر درباره اینکه فدراسیون فوتبال ایران چه مبلغی نزد فیفا دارد، با اعلام چند رقم عجیب و غریب از سوی مسئولان فدراسیون ایجاد شد. هرچند فدراسیونی ها اصرار داشتند که هنوز بابت پاداش صعود به جام جهانی از فیفا طلبکار هستند، اما هشت ماه پیش با پیگیری های خبرنگاران، فیفا با اعلام ریز حساب فدراسیون فوتبال این رقم را صفر اعلام کرد. با این حال فدراسیون فوتبال ارقام دیگری نزد فیفا دارد که بیشتر آن با عنوان فیفا فوروارد در حساب ثبت شده است که فارغ از این ارقام، می خواهیم بدانیم فیفا فوروارد چیست.

پس از تغییر طرح های فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال از سال 2018 و با تغییر پروژه گل، تصمیم گرفت سالیانه مبلغ 500 هزار دلار به تمام فدراسیون های عضو بدهد. تفاوتی هم میان فدراسیون فوتبال انگلیس با درآمدهای هنگفتی که دارد یا فدراسیون فوتبال برونئی وجود ندارد و این کمک سالیانه به تمام 211 عضو فیفا تعلق می گیرد.

در کنار این مبلغ، فدراسیون ها می توانند با تشریح برنامه های سالیانه خود (10 برنامه 50 هزار دلاری) برای توسعه فوتبال پایه، برگزاری مسابقات در رده های سنی مختلف پسران و دختران، برگزاری کلاس های داوری آقایان و بانوان در تقویم سالیانه خود مبلغ 500 هزار دلار دیگر دریافت کنند که این مبلغ در گروی تأیید برنامه هاست که کمک سالیانه فیفا را به یک میلیون دلار می رساند. مبلغ 500 هزار دلار کمک سالیانه در ماه ژانویه پرداخت می شود و واریز 500 هزار دلار دیگر مبتنی بر برنامه ها در ماه جولای صورت می گیرد.

برنامه توسعه فوتبال در کشورهای مختلف برای فیفا از اهمیت بالایی برخوردار است. از همین رو فدراسیون جهانی فوتبال علاوه بر کمک های سالیانه ای که دارد، بودجه ای هم برای توسعه فوتبال در نظر می گیرد. سقف این بودجه برای چهار سال (2022-2019) که مربوط به ساخت زمین تمرین، توسعه امکانات آموزشی، ساخت ورزشگاه یا مواردی از این دست می شود، شش میلیون دلار معین شده است. دریافت چنین بودجه ای نیز علاوه بر تعریف برنامه و پروژه، نیاز به تصویب مبلغ از سوی فیفا دارد. به طور مثال پیش از این مبلغ مناقصه زمین شماره یک آکادمی ملی فوتبال مورد تأیید فیفا قرار نگرفت که درخواست شد مناقصه مجدداً برگزار شود.

در کنار تمام این کمک ها و بودجه ها که مبلغ آن برای چهار سال به 10 میلیون دلار می رسد، فدراسیون هایی که درآمد سالیانه آنها از چهار میلیون دلار عبور نکند، یک میلیون دلار دیگر برای هزینه مسافرت های تیم ملی خود دریافت می کنند که با این شرایط حداکثر کمک دریافتی و بودجه عمرانی یک فدراسیون در فاصله چهار ساله بین دو جام جهانی، جمعاً 11 میلیون دلار می شود.

همچنین تشریح جزئیات بیشتر برنامه فیفا فوروارد روی سایت فدراسیون فوتبال جهانی برای عموم قابل دسترس است را اینجا می توانید بخوانید.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 88927

به "تشریح درآمدها و برنامه فیفا فوروارد؛ کمک های سالیانه فیفا به 211 کشور بابت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح درآمدها و برنامه فیفا فوروارد؛ کمک های سالیانه فیفا به 211 کشور بابت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید