تشدید محاصره امنیتی در کشمیر هند

به گزارش مجله سرگرمی، محاصره امنیتی نامحدود از امروز (دوشنبه) در کشمیر تحت کنترل هند اعمال شده است و هزاران سرباز جدید در پایگاه های پلیس و ساختمان های دولتی اطراف این منطقه پرتنش مستقر شدند.

تشدید محاصره امنیتی در کشمیر هند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، استقرار در روزهای اخیر دست کم 10 هزار نیرو به کشمیر اضافه نمود؛ منطقه ای که جزو نظامی ترین مناطق در دنیا محسوب می گردد. هند همچنین دستور خروج گردشگران و هندوهای زائر را از این منطقه صادر نموده است.

این تدابیر نگرانی هایی را درباره طرح های دهلی نو برای لغو بندی در قانون اساسی هند که به هندی های خارج از این منطقه عمدتا مسلمان نشین اجازه خرید ملک نمی دهد، ایجاد نموده است. کشمیری ها نگرانند این تدابیر مقدمه ای بر لغو وضعیت ویژه این منطقه و تشدید سرکوب کنونی علیه ساکنان غیر هندی باشد.

تنش ها همچنین در امتداد خط کنترل که کشمیر را میان هند و پاکستان به دو نیم تقسیم می نماید، بالا رفته است. به گفته پلیس پاکستان، تیراندازی هندی ها در روز یکشنبه در این منطقه یک زن را مجروح کرد. در روستاهای مرزی پاکستان، ساکنان به مناطق امن تر یا ساختمان ها و پناهگاه هایی که جان آن ها را در امان نگاه دارد، منتقل شدند. پاکستان و هند یکدیگر را مقصر تنش های مرزی می دانند.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند امروز ریاست یک جلسه امنیت ملی را بر عهده دارد. مودی و ناسیونالیست های هندوی حزب بهاراتیا جاناتای او اوایل سال جاری مجددا با دستورکاری که شامل حذف حقوق ویژه کشمیری ها طبق قانون اساسی هند بود، روی کار آمد.

نیروهای دولتی هند شامگاه یکشنبه موانع آهنی و سیم خاردار در جاده ها و تقاطع هایی مستقر کردند تا تردد به محله هایی در سرینگر، اصلی ترین شهر کشمیر تحت کنترل هند را قطع نمایند. دولت با صدور فرمانی امنیتی نشست های مردمی، راهپیمایی ها و جابجایی را ممنوع نمود و مدارس را هم تعطیل اعلام نموده است.

مقام های هند همچنین خدمات اینترنتی تلفن های همراه را قطع کردند. در فرودگاه سرینگر، صدها گردشگر هندی و خارجی خارج از ترمینال اصلی تجمع کردند و به دنبال جایگاه برای پروازهای خروجی هستند. بعضی هم با اتوبوس از این منطقه خارج شدند و صدها تن از دانشجویان هندی هم با اتوبوس از دانشگده های سرینگر خارج شدند.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 35740

به "تشدید محاصره امنیتی در کشمیر هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید محاصره امنیتی در کشمیر هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید