تداوم تظاهرات فعالان محیط زیست پاشنه آشیل پلیس لندن

به گزارش مجله سرگرمی، لندن - خبرنگاران - چهارمین روز از تظاهرات اعتراضی هزاران تن از فعالان محیط زیست در پایتخت انگلیس در حالی سپری شد که پلیس لندن تاکنون صدها تن را به اتهام ایجاد بی نظمی در لندن بازداشت نموده و این روند همچنان ادامه دارد.

تداوم تظاهرات فعالان محیط زیست پاشنه آشیل پلیس لندن

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگاران، گروه قیام برضد انقراض که در ابتدا با شعار اعتراض مسالمت آمیز علیه کم توجهی دولتمردان به تغییرات آب و هوایی دست به تظاهرات زد، تاکنون 460 عضو خود را روانه بازداشتگاه نموده و فردا هم میخواهد تا فعالیت بزرگ ترین فرودگاه انگلیس هیترو را مختل کند.

براساس بیانیه جدید گروه قیام علیه انقراض، معترضان فردا از مرکز لندن به سمت فرودگاه هیترو روانه شده تا با ایجاد فنس های آهنی مانع فعالیت فرودگاه شوند. به این ترتیب انتظار می رود تا آمار افراد بازداشت شده توسط پلیس بازهم افزایش یابد.

یک سخنگوی فرودگاه هیترو در واکنش به این بیانیه گفت: به رغم احترامی که برای اعتراض درباره تغییرات اب و هوایی قائل است اما با ایجاد اخلال در پرواز مسافران این فرودگاه موافق نیست.

گزارش ها حاکی است که فردا 247 هزار مسافر به مناسبت تعطیلات عید پاک در فرودگاه هیترو جابه جا خواهند شد. در همین پیوند ساجد جاوید وزیر کشور انگلیس به پلیس دستور داده تا از تمام توان خود برای مقابله با اخلال گران استفاده کند. او امروز پس از ملاقات با رئیس پلیس لندن توضیح داد که هرگونه اقدامی را که خارج از محدوده قانون باشد محکوم می نماید.

پلیس لندن از دوشنبه گذشته در کوشش است تا تظاهرات را به یک نقطه محدود و از گسترش بی نظمی در شهر جلوگیری کند، اما تاکنون پیروز نبوده است. صادق خان شهردار لندن ، دولت را به دلیل کاهش بودجه پلیس و تعدیل نیروهای آن مقصر می داند.

او همچنین تجمع فعالان محیط زیست در فرودگاه هیترو لندن را اقدامی به شدت خطرناک، غیرقانونی توصیف کرد که فشار زیادی روی نیروهای پلیس قرار خواهد داد. شهردار لندن با اشاره به اینکه یک هزار نیروی پلیس از هفته گذشته درگیر این تظاهرات هستند، بار دیگر از معترضان خواست تا در یک نقطه تجمع و به اعتراض های خود ادامه دهند.

فعالان محیط زیست از دوشنبه گذشته، 5 نقطه پرتردد شهر را قرق نموده، روی خیابان، ساختمان ها و متروی شهر در حمایت از محیط زیست شعارنویسی نموده و شب ها را در چادرهایی که وسط خیابان علم نموده اند استراحت می نمایند. آن ها امیدوارند که از فردا با شروع تعطیلات چهارروزه عید پاک، تعداد بیشتری از دوست داران محیط زیست به جمع آن ها بپیوندد.

گروه قیام علیه انقراض که سال گذشته تشکیل شده سه درخواست اصلی دارد: از دولت می خواهد که درباره تغییرات آب و هوایی حقیقت را بگوید؛ سطح آلایندگی های ناشی از گاز سمی دی اکسید کربن تا سال 2025 میلادی به صفر برساند و یک گروه از شهروندان نیز بر این فرآیند نظارت کند.

آن ها می گویند که تا رسیدن به درخواست های خود دست از تظاهرات بر نخواهند داشت.

شبک**اروپام ** هـ ن **1392

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 20077

به "تداوم تظاهرات فعالان محیط زیست پاشنه آشیل پلیس لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تظاهرات فعالان محیط زیست پاشنه آشیل پلیس لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید