نحوه تحصیل در کانادا

به گزارش مجله سرگرمی، کانادا یکی از برترین نظام های آموزشی را در جهان دارد. بعضی از دانشگاه های این کشور مانند تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا جزء پنجاه دانشگاه برتر در رتبه بندی های جهانی می باشند.

نحوه تحصیل در کانادا

به گزارش مجله سرگرمی، این مسئله، به همراه جایگاهی که کشور کانادا در جهان دارد، باعث شده تا سالانه افراد زیادی از سراسر جهان خواهان عزیمت تحصیلی به این کشور و تحصیل و تحقیق در یکی از مراکز آموزشی و پژوهشی آن باشند.

برای دریافت ویزای کانادا با ما تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا، ضروری است نخست از یکی از این مراکز علمی معتبر، پذیرش تحصیلی دریافت و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرد. اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی را می توان دو گام اصلی در طی راستا عزیمت تحصیلی دانست.

متقاضی جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا می بایست از مؤسسات آموزشی مورد تأیید، یک پذیرش قطعی و غیر مشروط داشته باشد. دریافت این پذیرش نیز به نوبه خود، پیش شرط های خاص خود را دارا هست که از اصلی ترین موارد آن می توان به داشتنِ مدرک زبان اشاره نمود.

همچنین ضروری است متقاضی بتواند هزینه های تحصیل و زندگی خود در کانادا را تأمین کند که البته باید این مسئله را تحت عنوان تمکن اقتصادی و در قالب ارائه گواهی بانکی، به اداره صدور ویزا اثبات کند.

بنابراین داشتنِ پذیرش تحصیلی از یکسو و داشتنِ تمکن اقتصادی از سوی دیگر، دو پیش شرط اصلی برای دریافت ویزای تحصیلی است که متقاضی باید واجد آنها بوده و به مرکز صدور ویزای کانادا نیز ارائه دهد.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا البته مدارک دیگری نیز ضروری است که آنها را نیز باید تهیه و به همراه درخواست خود، تسلیم مقام مربوطه کرد. از جمله این مدارک می توان به مدارک هویتی مانند پاسپورت، عکس پرسنلی و ترجمه شناسنامه اشاره نمود.

باید بدانید که صدور هر نوع ویزای کانادا برای متقاضیان، احتیاجمند انجام اَعمال بیومتریک است. ازاین رو ضروری است که صِرفا شخص متقاضی و بر اساس وقت قبلی، به مرکز صدور ویزای کانادا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کند تا از وی انگشت نگاری گردد.

ویزای تحصیلی که برای متقاضیان صادر می گردد، با توجه به طول دوره تحصیلی هر فرد، مدت اعتبار مشخصی خواهد داشت. شایان ذکر است که این ویزای صادره، قابلیت تمدید و حتی تبدیل را نیز خواهد داشت.

تحصیل در کانادا

در سایت رسمی دولت کانادا آمده است که آموزش بین المللی، در قلب رونق کنونی و آینده کانادا است. بیابید که چگونه مؤسسه یا سازمان آموزشی شما می تواند برای ایجاد فرصت های شغلی و عزیمت به کانادا یاری کند. این دو جمله فوق، به خوبی گویای دیدگاه هر دو طرف دراین باره است. یک طرف، دولت کانادا است که به پدیده عزیمت تحصیلی به کشورش به مثابه امکانی برای رشد و توسعه بیش از پیش آن سرزمین می نگرد و بنابراین اصولاً از این مسئله حمایت می نماید؛ و طرف دیگر، متقاضیان عزیمت به وسیله تحصیل هستند که بدین ترتیب این امکان را خواهند یافت که به کانادا رفته و از مزایای تحصیل در آنجا بهره مند شوند.

کانادا کشوری است که اصولاً مبتنی بر بسیاری از شاخص ها و در بسیاری از زمینه ها جز 10 کشور برتر جهان برای تحصیل است. افراد با تحصیل در این کشور، در یکی از محیط های پیشگام و پیشتاز آکادمیک جهان آموزش می بینند و پس از تحصیل نیز افق گسترده ای را در پیش روی خویش خواهند داشت.

تحصیل در کانادا رایگان نیست و مستلزم پرداخت هزینه تحصیلی هست ولی در بین کشورهای انگلیسی زبان مانند بریتانیا، امریکا، استرالیا و مانند آن ها، پایین ترین هزینه را دارد؛ اما همچنین برای دانشجویان خارجی در کشور کانادا، امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد که از این طریق می توانند تمام و یا حداقل بخشی از هزینه های تحصیلی خود را تأمین نمایند.

بورسیه تحصیلی کانادا

تأمین منبع اقتصادی برای دوران تحصیل، انواع مختلفی دارد. آنچه به عنوان بورسیه تحصیلی (Scholarship) می شناسیم، نوع واحدی نیست. این سرمایه یا منبع اقتصادی غالباً در سه قالب ذیل ارائه می گردد: Fellowship / Bursaries / Grant.

مورد اول که اصلی ترین منبع تأمین هزینه های اقتصادی است، با توجه به صلاحیت علمی متقاضی به وی داده می گردد. متقاضی، ضروری است رزومه علمی چشمگیری را تهیه و ارائه کند. نمرات آموزشی، سوابق پژوهشی، افتخارات علمی، شرکت در همایش ها و سخنرانی در سمینارهای علمی، همه و همه از مواد تشکیل دهنده یک رزومه قوی خواهد بود.

اما موارد دیگر، یاری هزینه ای است که با توجه به احتیاج اقتصادی دانشجو به وی داده می گردد. در دو مورد دیگر، صلاحیت علمی دانشجو مدنظر نیست ولی البته ارزیابی علمی از وی صورت می پذیرد.

تمامی این موارد در نظام آموزش عالی کانادا وجود دارد و به وسیله آن می توان به تحصیل رایگان در کانادا دست یافت. بورسیه های تحصیلی در کانادا توسط دولت های استانی و فدرال و نیز بخش های خصوصی تأمین اعتبار می گردد. عموماً اعطای بورسیه تحصیلی کانادا بر اساس فزونی دانشگاهی و موفقیت تحصیلی و کیفیت پژوهشی به دانشجویان انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 12181

به "نحوه تحصیل در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه تحصیل در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید