تاکید پلیس بر ساماندهی میکسرهای حمل بتن در پایتخت

به گزارش مجله سرگرمی، تهران (پانا) - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بر ضرورت ساماندهی تردد کامیون های حمل بتن در معابر پایتخت تاکید کرد.

تاکید پلیس بر ساماندهی میکسرهای حمل بتن در پایتخت

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، ظهر امروز کنندگان و مدیران شرکت های بتن با حضور در پلیس راهور در جلسه ای که تا عصر امروز به طول انجامید به بیان مسائل و دغدغه های خود پرداختند.

در این میان مسائلی نظیر توقیف میکسرهای حمل بتن و خراب شدن بتن به دلیل زمان زیاد، محدودیت تردد در بعضی از معابر و مناطق، جریمه های سنگین و ... از جمله مواردی بود که از سوی مدیران این شرکت ها به عنوان گلایه مطرح شد. از طرف دیگر نیز پلیس از عدم رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان میکسرها گلایه کرده و خواستار رعایت توافقنامه ای شد که پیش از این میان پلیس و انجمن بتن منعقد شده بود.

در این جلسه سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه مردم در برابر کوچکترین مشکل و رویداد ترافیکی از پلیس انتظار داشته و متهم ردیف اول همواره پلیس می شود، گفت: ما در تهران با شهری طرفیم که چهار میلیون وسیله نقلیه و بیش از 3.5 میلیون دستگاه موتورسیکلت در آن تردد می کند. از این رو مدیریت ترافیک در چنین شهری بسیار مهم است.

حمیدی ادامه داد: اما در میان این دوراهی که آیا مال مردم برای ما مهم است یا جان مردم، قطعا اولویت پلیس، جان مردم خواهد بود. سخت گیری هایی هم که در مورد وسایل نقلیه سنگین از جمله میکسرهای حمل بتن انجام می شود در همین راستاست، چرا که ما می خواهیم خدایی ناکرده حادثه ای رخ ندهد که جان مردم به خطر بیفتد.

وی با بیان اینکه هدف ما ایجاد بازدارندگی است، گفت: این بازدارندگی هم باید برای مامور ما باشد که سلیقه ای رفتار نکند و هم باید برای راننده کامیون باشد که به قوانین احترام بگذارد. اینکه کارفرما بگوید وارد محدوده شوید و جریمه اش را ما می دهیم اسمش بازدارندگی نیست و خود شرکت ها باید بر این موارد نظارت کنند.

وی با اشاره به مسائلی که توقف های ترافیکی در شهر ایجاد می کند، گفت: مدتی قبل توقف یک کامیون حمل بتن در یکی از معابر منطقه یک ترافیک، کل این منطقه را قفل کرد و اولین سوالی هم که مطرح شد این بود که چرا پلیس کاری نکرده، حالا اگر ما بخواهیم به تک تک نقدها عزیزانی که در مورد میکسرها مطرح کرده اند عمل کنیم آن وقت این طرف قضیه هم بروز چنین مسائلی است. بنابراین ما باید این موضوع را ساماندهی کنیم. کار عمرانی را باید زمان بندی درست کرد و عملیاتی چون بتن ریزی باید به زمانی مناسب موکول شود.

وی ادامه داد: در بعضی از روزها ما شاهد کاهش ترددها در پایتخت هستیم مانند روزهای تعطیلی و موارد آن که می توان برنامه ریزی کرد تا زمان تردد کامیون های میکسر به این زمان منتقل شود. شرکت ها و پروژه های پیمانکار عمرانی نیز باید این طرف قضیه را رعایت کنند نه اینکه هر وقت دلشان خواست میکسر وارد معابر شهری شده و در ترافیک و از آن مهمتر خدایی نکرده در ایمنی مردم اخلال ایجاد شود.

حمیدی اضافه کرد: در همین تهران راننده میکسری داشته ایم که با بار در لاین 3 اتوبان که مخصوص سبقت دریافت است در حال حرکت بوده، این کامیون ها ترمز هم نداشتند و معلوم نبود اگر پلیس مداخله نمی کرد چه اتفاقی رخ می داد. بنابراین باید یک تعامل دو سویه ایجاد شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه درخواست ما از مسئولان و شرکت های فعال در امر میکسر و بتن ایجاد سامانه مانیتورینگ و نصب GPS بر روی آن است، گفت: اینکه ما بخواهیم دنبال یک کامیون بیفتیم دیگر مسئله ای را حل نمی کند آنچه که مهمتر است این است که ما بتوانیم در یک مرکز تمام کامیون ها را رصد کنیم.

حمیدی با تاکید بر اینکه ترافیک هم علم مخصوص به خودش را دارد، گفت: فقط ساخت بتن نیست که تکنولوژی و علم دارد، ترافیک هم علم خودش را دارد که ما باید به آن توجه کنیم. بنابراین ما آماده این هستیم تا یک تعامل و همکاری دو سویه داشته باشیم و این تعامل قطعا به نفع دو طرف خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 111715

به "تاکید پلیس بر ساماندهی میکسرهای حمل بتن در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید پلیس بر ساماندهی میکسرهای حمل بتن در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید