بیمار نشویم؛ 7 روش برای پاک سازی کامل خانه

به گزارش مجله سرگرمی، کم کم به فصل سرما نزدیک می شویم و به جز ویروس کرونا، باید با ویروس آنفلوآنزای فصلی و سرماخوردگی نیز مقابله کنیم.

بیمار نشویم؛ 7 روش برای پاک سازی کامل خانه

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، در ادامه ایرنا زندگی شما را با نحوه پاک سازی کامل خانه و نقاط مهمی که برای جلوگیری از سرایت ویروس ها کلیدی هستند، همراهی می نماید.

1. مواد استریل کننده

قبل از این که بخواهید سرویس بهداشتی، اتاق خواب ، آشپزخانه و جاهای دیگر خانه را تمیز کنید، ابتدا از اسپری های ضد عفونی کننده برای تمام سطوح بهره ببرید.

2. جرم گیری

جرم های موجود در آشپزخانه و سرویس بهداشتی، بهترین مکان برای تجمع ویروس ها هستند. با استفاده از مواد جرم گیر و فرچه مخصوص جرم ها را از بین ببرید.

3. استریل دوباره

بعضی از جرم ها، دیده نمی شوند. درست است که مواد استریل کننده، جرم را از بین نمی برد؛ ولی ویروس ها و میکروب ها را از بین می برد. از مواد استریل کننده بعد از جرم گیری نیز بهره ببرید.

4. جریان هوا

بهتر است حواسمان به جریان هوای خانه نیز باشد، تا هوای تازه با اکسیژن بیشتر وارد خانه گردد و ویروس های پراکنده شده (بر اثر تنفس فرد بیمار) در خانه باقی نماند. تسویه هوای خانه به اندازه استریل کردن وسایل آلوده مهم است.

5. مواد ضد عفونی کننده

مواد ضد عفونی کننده شامل پاک کننده هایی هستند که به یاری دستمال های پارچه ای یا کاغذی پاک می شوند. بهتر است بگذارید چند دقیقه ای مواد ضد عفونی کننده روی اجسامی که ممنوعیت ندارند (اجسامی مانند تلویزیون، تبلت و از این قبیل وسایل آسیب پذیرند و برای استفاده از مواد شیمیایی ضد عفونی کننده ممنوعیت دارند) بماند. سپس برای تمیز کردن اقدام کنید.

5. وسایل تمیزکاری

بعد از اتمام کارها، تمام وسایل تمیزکاری را استریل و ضد عفونی نموده و سپس کنار بگذارید.

6. دستگیره در

دستگیره های در، جزو اجسامی است که اغلب اعضای خانواده با آنها تماس دارند و در این صورت است که می تواند بیماری از فرد بیمار به دیگر افراد انتقال یابد. در استریل و ضد عفونی کردن دستگیره های در هوشیار باشید.

7. شستشوی زود به زود دست ها

این مورد یکی از اساسی ترین نکته ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مسری مانند سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کروناویروس است. قبل و بعد از خوردن و نوشیدن دست های خود را به مدت 20 ثانیه (طبق الگوهای صحیح شست و شو دست) بشویید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 23 شهریور 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 101527

به "بیمار نشویم؛ 7 روش برای پاک سازی کامل خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمار نشویم؛ 7 روش برای پاک سازی کامل خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید