بیت کوین بیشترین سوددهی را در سال 2019 داشت

به گزارش مجله سرگرمی، بیت کوین برخلاف سهام و اوراق بهادار که قیمتشان بستگی به تصمیمات بانک مرکزی و دولت دارد، مستقل از نهادهای دولتی عمل می نماید.

بیت کوین بیشترین سوددهی را در سال 2019 داشت

تسنیم به نقل از کوین دسک نوشت: سرمایه گذاران به سختی می توانند سرمایه ای را در سال 2019 پیدا نمایند که عملکرد بهتری از بیت کوین داشته باشد. طلا؟ هفده درصد افزایش قیمت از 31 دسامبر سال گذشته. سهام؟ شاخص S&P500 بیست و یک درصد از سی ام سپتامبر کاهش یافته است. اوراق بهادار؟ اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری آمریکا تنها 1.6 درصد سود دارد که نزدیک به رکورد پایین ترین حد است.

و بیت کوین؟ قیمت این ارز مجازی سه ماهه سوم سال را با حدود 8308 دلار به خاتمه رساند که 114 درصد به صورت سالانه رشد داشت. سرمایه گذارانی که در آخرین روز 2018 خرید نموده بودند، دو برابر سود کردند.

به گفته وال استریت، یکی از منتقدان اصلی بیت کوین، ارز مجازی تنها یک دهه گذشته توسط یک یا چند برنامه نویس اختراع شد و هیچ پایه و اساس واقعی و ارزش زیربنایی ندارد، یک ارز ساختگی است با یک قیمت بی ثبات که تنها خریدار بعدی آن را تعیین می نماید.

ولی با کند شدن اقتصاد دنیا و معامله میلیاردها میلیارد دلار اوراق بهادار دولتی از اروپا تا ژاپن با سوددهی منفی، افزایش قیمت بیت کوین در امسال می تواند موج جدیدی از سرمایه گذاران را به خود جذب کند، سرمایه گذارانی که قبلاً حتی نگاه هم به آن نمی انداختند.

تحلیلگران شرکت خدمات اقتصادی و بانکداری گلدمن ساچز آمریکا سهام فناوری اطلاعات را کارآمدترین بخش در امسال با سود دهی 31 درصد اعلام کردند و اشاره داشتند که عملکرد آن از سایر گروه های سرمایه اوراق بهادار و طلا بهتر بوده است.

در این گزارش به بیت کوین اشاره نشده بود. شرکت های بزرگ وال استریت هنوز هم سرمایه های دیجیتال را تجارت نمی نمایند. ولی افزایش قیمت بیت کوین در امسال میلادی تا امروز تقریبا 4 برابر بهترین سهام فناوری بوده است.

قیمت این ارز در حال حاضر بیش از 10 برابر قیمت آن در شروع 2017 است.

یکی از پر بحث ترین مسائل در خصوص بیت کوین این است که این ارز مجازی برخلاف سهام و اوراق بهادار که قیمت شان بستگی به تصمیمات بانک مرکزی و دولت دارد، مستقل از نهادهای دولتی عمل می نماید، درعوض سیاست های ثابتی بر آن حاکم است که ریشه در شبکه زیربنایی آن دارد و بنابراین تغییر آن بسیار سخت است.

بیت کوین کم کم به یک طلای دیجیتال تبدیل می گردد که شکل جدیدتر و قابل حمل تری از این فلز گرانبها است.

قیمت بیت کوین در ماه های اخیر کاهش یافته و از اوج قیمت 12,900 دلار ژوئن 2019 پایین آمده است که دلیل آن را می توان کاهش اشتیاق در این صنعت به خاطر دورنمای کوتاه مدت ورود یک موج پول سازمانی به بازار دانست.

مالک بازار سهام نیویورک ماه گذشته یک معامله بیت کوین انجام داد که قرار بود نیازهای سرمایه گذاران سازمانی را تامین کند. مقدار این قرارداد جدید فقط 5 میلیون دلار بود. این مقدار را با 26.5 میلیارد دلار اوراق بهادار شرکتی که هر روز در بازار آمریکا در سه ماهه سوم امسال دست به دست شده مقایسه کنید. بنابراین تعیین است که موسسات هنوز هم سرمایه گذاری هدفمندی در بیت کوین نمی نمایند.

ولی شاخص های داخلی بیت کوین خبر از یک بازار سلامت و رو به رشد را می دهد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 49784

به "بیت کوین بیشترین سوددهی را در سال 2019 داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیت کوین بیشترین سوددهی را در سال 2019 داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید