بوشهر، 1100 تن انواع آبزیان از بندر دیر صادر شد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس دامپزشکی شهرستان دیر با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در صید و صیادی و پرورش آبزیان گفت: سال جاری تاکنون یک هزار 100 تن انواع آبزیان از بندر دیر به کشورهای قطر، چین، ویتنام، تایلند، اندونزی و کره صادر شده است.

بوشهر، 1100 تن انواع آبزیان از بندر دیر صادر شد

اسماعیل محمودی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در بندر دیر با بیان اینکه صید و صیادی و پرورش آبزیان یکی از ظرفیت های مهم مالی و اشتغال زایی شهرستان دیر است گفت: این شهرستان علاوه بر صید و پرورش آبزیان از جمله ماهی و میگو در عرصه تجارت دریایی و صادرات نقش مهم و ارزنده ای دارد.

وی با بیان اینکه پرورش میگو در استخرهای شهرستان دیر اجراء شده است توضیح داد: عملیات ذخیره سازی میگو در سایت های پرورشی با انجام مراحل بهداشتی و قرنطینه ای صورت گرفته و خوشبختانه تاکنون هیچ مسئله ای در زمینه بیماری میگوهای پرورشی مشاهده نشده است.

رئیس دامپزشکی شهرستان دیر از ذخیره سازی بچه میگو در بیش از 200 هکتار از اراضی ساحلی دیر خبرداد و اضافه کرد: فعالیت پرورش و ذخیره سازی میگو در استخرهای پرورشی با موفقیت انجام شد که پیش بینی برداشت 700 تن میگو برای صادرات شده است.

محمودی با اشاره به صادرات میگوی پرورشی از بندر دیر خاطر نشان کرد: به سبب نزدیکی بندر دیر با کشور قطر صادرات محصولات مختلف رونق گرفته به گونه ای که سال جاری تاکنون 109 تن میگو از بندر دیر به قطر صادر شده است.

وی با بیان اینکه میگوهای صادراتی در بندرعباس صید و برای صادرات به قطر به بندردیر منتقل شده خاطر نشان کرد: میگوها پس از اخذ گواهی حمل قرنطینه و انجام آزمایشات لازم صادر می گردد.

رئیس دامپزشکی شهرستان دیر با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در صید و صیادی و پرورش آبزیان گفت: سال جاری تاکنون 831 هزار تن ماهی یال اسبی، 20 تن ماهی مرکب و 40 تن سفره ماهی و مار ماهی در آبهای بندر دیر صید و به کشورهای جنوب شرقی آسیا صادر شده است.

محمودی اضافه کرد: در مجموع سال جاری تاکنون یک هزار 100 تن انواع آبزیان به کشورهای قطر، جنوب شرقی آسیا، چین، ویتنام، تایلند، اندونزی و کره صادر شده است.

م

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 47155

به "بوشهر، 1100 تن انواع آبزیان از بندر دیر صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوشهر، 1100 تن انواع آبزیان از بندر دیر صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید