به کارگیری اتوبوس های برون شهری در شهرها به کجا رسید؟

به گزارش مجله سرگرمی، در حالی که گفته می شد قرار است اتوبوس های برون شهری در شهرها سرویس دهی کنند و سرویس ادارات نیز برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مجددا فعال شود، رئیس اتحادیه تعاونی های مسافری گفت: هنوز چیزی در این باره اعلام نکردند.

به کارگیری اتوبوس های برون شهری در شهرها به کجا رسید؟

به گزارش خبرنگاران، در حالی که معاون عمرانی وزیر کشور اعلام کرده بود که برای کمک به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در زمینه مدیریت بیماری کرونا ضمن استفاده از اتوبوس های بین شهری در درون شهرها سرویس ادارات بار دیگر برقرار خواهد شد، احمد رضا عامری - رئیس اتحادیه تعاونی های مسافری - در این باره به خبرنگاران گفت: تا به امروز هنوز چیزی در این زمینه به ما ابلاغ نکردند. اما عملی شدن چنین اظهاراتی نمی تواند کمک چندانی در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی کند.

وی اضافه کرد: نهایتا حدود 13 هزار اتوبوس برون شهری در ناوگان حمل ونقل عمومی وجود دارد که این تعداد برای کلانشهرهای مانند تهران هم چندان نمی تواند پاسخگو باشد، چه رسد به حدود 500 شهر کشور.

رئیس اتحادیه تعاونی های مسافری اضافه کرد: بهترین کار این است که مردم رعایت کنند و از خانه هایشان حتی الامکان خارج نشوند و طرح فاصله گذاری اجتماعی با ادامه داشتن تعطیلی ها اجرایی شود.

عامری ادامه داد: یکی دیگر از اقداماتی که در راستای مقابله با ویروس کرونا می تواند اثرگذار باشد، ضدعفونی مستمر ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری است که البته این اقدام باید در طول روز چندین بار انجام شود.

وی شرح داد: اگرچه شبکه حمل و نقل عمومی برون شهری تقریبا خوابیده است و فعالیتی در آن انجام نمی شود اما چنین اظهاراتی که این اتوبوس ها در درون شهرها به کار گرفته شود، چندان عملیاتی نیست و باید به گونه ای صحبت شود که بتوان آن را اجرایی کرد.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این آمارهای رسمی نشان می داد که بیش از 70 درصد سفرهای مردم با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس در ایام نوروز کاهش پیدا کرده است و مهران قربانی - معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای - خسارات وارد شده به بخش حمل و نقل عمومی مسافری را در هفته ها و ماه های شیوع کرونا در کشور حدود 600 میلیارد تومان اعلام کرده بود.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 83372

به "به کارگیری اتوبوس های برون شهری در شهرها به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به کارگیری اتوبوس های برون شهری در شهرها به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید