بنیاد برکت و ایجاد 120 هزار شغل در سال رونق تولید ملی

به گزارش مجله سرگرمی، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با عمل به وعده هایش در سال رونق تولید ملی، 120 هزار شغل اجتماع محور را در مناطق محروم کشور ایجاد کرده است.

بنیاد برکت و ایجاد 120 هزار شغل در سال رونق تولید ملی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر و با اشاره به تحقق وعده های این بنیاد برای اشتغال زایی در سال 1398 گفت: با راه اندازی 40 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم روستایی و کمتر توسعه یافته کشور، 120 هزار فرصت شغلی در این مناطق ایجاد شده است.

امیرحسین مدنی ادامه داد: 31 استان، 191 شهرستان و 6 هزار و 103 روستا در سال 98 تحت پوشش فعالیت ها و اقدامات بنیاد برکت در حوزه اشتغال زایی قرار داشتند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به حضور و فعالیت تسهیل گران این بنیاد در مناطق محروم گفت: 40 هزار طرح اشتغال زایی ایجاد شده در سال 98، حاصل تلاش های شبانه روزی و جهادی 428 مجری و تسهیل گر در مناطق محروم و کمتر برخوردار است.

مدنی شرح داد: بنیاد برکت در ابتدای سال 98، راه اندازی 13 هزار طرح اشتغال زایی و ایجاد 39 هزار شغل را پیش بینی کرده بود که این رقم به 40 هزار طرح و 120 هزار شغل افزایش یافت.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، برای را ه اندازی 120 هزار شغل مذکور در سال 1398 بیش از 36 هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

مدنی گفت: این تعداد فرصت شغلی در رسته هایی همچون پرورش دام سبک و سنگین، مشاغل فنی و خدماتی، صنایع دستی، پرورش زنبور عسل، تولید فرش دستبافت، پرورش مرغ و بلدرچین و ... ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: بنیاد برکت در سال 1397 نیز 10 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را راه اندازی کرده که ایجاد 30 هزار شغل را به دنبال داشته است.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر تمرکز فعالیت های این بنیاد بر مبحث اشتغال زایی اظهار داشت: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مبنی بر توانمندسازی مناطق محروم از طریق فراهم آوردن فرصت های کسب و کار، بنیاد عمده فعالیت ها و اقدامات خود را بر ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته متمرکز کرده است.

وی ادامه داد: برای این منظور به مدت 2 سال مطالعاتی بر روی مدل های اشتغال زایی در مناطق روستایی انجام و در نهایت، مدل اقتصادی اشتغال زایی اجتماع محور طراحی و عملیاتی شد.

مدنی یادآور شد: اجرای طرح های اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم روستایی، علاوه بر توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و ارتقای سطح زندگی و معیشت، مهاجرت معکوس را در این مناطق به دنبال داشته است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به این که این مشاغل با سرمایه های کم و توسط خود مردم ایجاد می شود، شرح داد: زنان جامعه نقش محوری را در اجرای این طرح ها دارند، تا جایی که 41 درصد از 40 هزار طرح اشتغال زایی بنیاد توسط بانوان اجرا شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با اجرای طرح های اشتغال زایی بنیاد در 10 سال آینده، علاوه بر توقف کامل فرایند مهاجرت به شهرها، شاهد مهاجرت معکوس و بازگشت به روستا ها باشیم.

مدنی شرح داد: عمده طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت در روستا های بیش از 50 خانوار اجرایی می شود. البته در 20 درصد روستا های ما کم تر از 50 خانوار ساکن هستند که طرح هایی نیز برای این روستا ها در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت رونق تولید را از دیگر نتایج اجرای طرح های اشتغال زایی این بنیاد ذکر کرد و گفت: با اجرای این طرح ها در یک سال گذشته، 22 هزار و 500 تن گوشت قرمز و 2 هزار تن گوشت سفید تولید شده است. همچنین 26 هزار مترمربع فرش هم در قالب این طرح ها بافته شده است.

مدنی در سرانجام یادآور شد: بنیاد برکت هیچ گونه محدودیتی برای حمایت از کارآفرینان در روستا های محروم کشور قائل نیست و با تمام توان در کنار مردمان این مناطق ایستاده است. این بنیاد همچنین با پیش بینی پشتیبان و بازار فروش برای محصولات تولیدی، یک زنجیره اقتصادی را تشکیل می دهد که اشتغال پایدار را به دنبال دارد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 75558

به "بنیاد برکت و ایجاد 120 هزار شغل در سال رونق تولید ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد برکت و ایجاد 120 هزار شغل در سال رونق تولید ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید