برنامه درسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای ارتباط بیشتر با صنعت بازنگری می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نوآوری، مهارت افزایی و افزایش قرارداد های پروژه ای را از جمله اهداف این دانشگاه برای ارتباط بیشتر با بخش صنعت مطرح نمود.

برنامه درسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای ارتباط بیشتر با صنعت بازنگری می گردد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ سید احمد معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر در نخستین جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین بیان نمود: بیش از یک سال پیش تفاهم نامه ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا شد، البته امضا تفاهم نامه خیلی ساده است، ولی به ثمر رسیدن آن کارسختی است.

معتمدی یادآور شد: همه بخش های جامعه از خدمات لجستیک می توانند استفاده نمایند. چند سال پیش تصور نمی شد که دانشگاه ها وارد این بخش گردد، ولی خوشحالیم که امروزه دانشگاه ها به خصوص دانشگاه صنعتی امیرکبیر به بخش صنعت وارد شده و خدمات خوبی ارائه داده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر ادامه داد: برای اینکه ارتباط بین دانشگاه و صنعت افزایش یابد باید از پروژه های موردی خارج شده و وارد موضوع برطرف احتیاج های صنعت و جامعه گردد. بر همین اساس این دانشگاه هدف گذاری نموده است که ابتدا برنامه درسی بازنگری گردد و دانشجویان و اساتید با مسائل روز جامعه درگیر شوند.

معتمدی با تاکید بر اینکه افزایش قرارداد های صنعتی از جمله برنامه های دانشگاه است، اضافه کرد: با بخش های مختلف کشور قرارداد امضا شده و کوشش می کنیم توسط دانش این دانشگاه برای برطرف احتیاج های بخش های صنعت گام برداریم.

وی به فعالیت های این دانشگاه در بخش نوآوری اشاره نمود و گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با برنامه ریزی در این بخش بسیار پیروز عمل نموده تا آنجا که نوآوری این دانشگاه از150 مورد به 300 مورد افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص فعالیت های این دانشگاه در بخش مهارت افزایی اظهارداشت: این موضوع علاوه بر اینکه سبب یاری به صنعت کشور می گردد، زمینه های جذب دانشجو به بازار کار را نیز فراهم می نماید.

معتمدی اظهار داشت: برقراری ارتباط دانشگاه با بخش های مختلف کشور می تواند جریان مستمری را در دانشگاه نهادینه کند و تربیت نیروی انسانی را به همراه بیارود. زیرا این گونه حرکت ها ارتباط بیشتر صنعت و جامعه را به همراه خواهد آورد تا به برطرف مسائل صنعتی جامعه یاری گردد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 50906

به "برنامه درسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای ارتباط بیشتر با صنعت بازنگری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه درسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای ارتباط بیشتر با صنعت بازنگری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید