برداشت گردو از باغات سروآباد شروع شد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیر جهاد کشاورزی سروآباد، گفت: برداشت گردو از سطح 2 هزار و 500 هکتار از باغات شهرستان سروآباد شروع شد و پیش بینی می گردد بیش از 6 هزار تُن گردو برداشت و روانه بازار مصرف گردد.

برداشت گردو از باغات سروآباد شروع شد

به گزارش خبرنگاران، محمدرحیمی در این باره اظهار کرد: کار برداشت گردو هرسال از اواسط مهر شروع و تا سرانجام آبان نیز ادامه دارد.

وی اضافه کرد: 2 هزار و 500 هکتار از سطح اراضی شهرستان باغ گردو است که از این میزان 2 هزار و 100 هکتار بارور و 400 هکتار نیز باغات غیر بارور است.

مدیر جهاد کشاورزی سروآباد، بیان نمود: متوسط عملکرد برداشت گردو در هر هکتار سه تُن است و پیش بینی می گردد، سال جاری 6 هزار و 300 تُن گردو از باغات این شهرستان به ارزش 31 میلیارد ریال برداشت و روانه بازار مصرف گردد.

رحیمی با اشاره به اینکه سروآباد در فراوری گردو رتبه اول استان کردستان را به خود اختصاص داده است، عنوان نمود: فراوری چهار هزار و 992 کیلوگرم گردو در هر هکتار باغ نیز توسط فراورینمایندگان به ثبت رسیده است.

وی گفت: در شهرستان سروآباد چهار هزار و 100 خانوار در امر فراوری، نگهداری و برداشت گردو فعالیت دارند و از این راه ارتزاق و امرار معاش می نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی سروآباد، اعلام نمود: با توجه به قدیمی بودن درختان گردو، اصلاح و نوسازی باغات قدیمی این شهرستان در دستور کار قرارگرفته و تاکنون 70 هکتار از باغات سرشاخه کاری و به ارقام جدید پیوند زده شده اند.

رحیمی یادآور شد: در این راستا کلاس های آموزشی و توجیهی برای کشاورزان و باغداران توسط مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید و امیدواریم با سرشاخه کاری و پیوند درختان قدیمی به متوسط عملکرد برداشت محصول به میانگین کشوری در سال های آینده برسد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 52021

به "برداشت گردو از باغات سروآباد شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت گردو از باغات سروآباد شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید