بافت فرهنگی شهر اصفهان فرصتی برای ایجاد ارزش افزوده است

به گزارش مجله سرگرمی، اصغر آذربایجانی پیش از ظهر شنبه در نطق پیش از دستور یک صد و چهاردهمین جلسه شورای شهر اصفهان با اشاره به بافت و تمدن فرهنگی شهر اصفهان، گفت: اصفهان توانسته در این حوزه سلسله افتخارات زیادی را از آن خود کند.

بافت فرهنگی شهر اصفهان فرصتی برای ایجاد ارزش افزوده است

وی ادامه داد: انتخاب اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن جهان اسلام، پایتخت صنایع دستی، پایتخت ورزش پهلوانی و زورخانه ای، پیوستن شهر اصفهان به شبکه خلاق و انتخاب اصفهان به عنوان دبیرخانه میراث فرهنگی جهان بخشی از این افتخارت است که موجبات ایجاد زیست بومی فرهنگی را برای این شهر به وجود آورده است.

این عضو شورای شهر یادآور شد: پیوستن اصفهان به شهرهای خلاق نشان دهنده آن است که استعدادهای نهفته بسیاری در این شهر موجود است که می توان با مدیریت آن و پیشبرد اهداف و زمنیه سازی به صورت چشم انداز استعدادهای خلاق را شکوفا کرده و با این کار بستر سرمایه گذاری و گردشگری را در شهر ایجاد کرد.

وی گفت: با توجه به تحریم های موجود، با استفاده از صنایعی مانند صنایع دستی که مبتنی بر خلاقیت بوده و با زیست بوم فرهنگی اصفهان هماهنگی دارد می توان به بهترین شکل شهر خلاق را بنا کرد.

آذربایجانی با اشاره به اینکه شهر خلاق فضایی برای رشد و پیشرفت خلاقیت و منزلی برای رشد خلاقیت های هنری، نو آوری های علمی و تکنولوژی و صدای فرهنگها است، گفت: شهر خلاق فضایی را برای هر شهروند فراهم می کند تا استعدادهای علمی، هنری و فرهنگی شکوفا شود.

وی با مطرح کردن این سؤال که با توجه به ظرفیت غنی فرهنگی این شهر چه اقداماتی برای ایجاد فضایی برای افزایش ارزش اضافه کرده فراهم شده و چرا شهرهای دیگر که کمتر از اصفهان دارای بافت فرهنگی هستند در این امر پیشی گرفتند، گفت: مگر نه این است، که پیشرفت اقتصادی یک شهر در گروی جذب استعدادهای خلاق رقم می خورد، بنابراین باید بررسی شود؛ تا چه اندازه نخبگان خلاق در پیشبرد اهداف نقش داشته اند و چقدر برای این امر زمینه سازی شده است.

عضو شورای شهر اصفهان در ادامه افزود: در تدوین برنامه توسعه ششم مدیریت شهری، باید بر این ظرفیت بسیار مهم شهری تأکید و با توجه به آن به تدوین استراتژی و برنامه های راهبردی اقدام شود.

وی اضافه کرد: از آنجایی که بافت فرهنگی ارزش اضافه کرده ایجاد می کند، درصدد هستیم در برنامه 1400 از این ظرفیت استفاده کنیم تا برای آیندگان مزیت های رقابتی بسیار فراهم شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 72978

به "بافت فرهنگی شهر اصفهان فرصتی برای ایجاد ارزش افزوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بافت فرهنگی شهر اصفهان فرصتی برای ایجاد ارزش افزوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید