بادامچی: نباید با اختلافات برخورد ریشه ای گردد

به گزارش مجله سرگرمی، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: هر جایی که یک تحول اساسی به وجود آمده است، تشکل ها، ریش سفیدان جریانات سیاسی و حتی حاکمیت سردمدار آن بوده و همکاری نموده اند تا سایر افراد راه خود را پیدا نموده و ادامه دهند.

بادامچی: نباید با اختلافات برخورد ریشه ای گردد

محمدرضا بادامچی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص تغییر رویکرد جریان های سیاسی برای کنارگذاشتن اختلافات جناحی و اولویت قرار دادن منافع ملی کشور در شروع ورود به دهه پنجم انقلاب گفت: با توجه به شرایط خاص مالی که هم اکنون در آن قرار داریم اگر ما منافع ملی را لحاظ نکنیم و هر کسی سرگرم کار خودش باشد متأسفانه پیامدهای خوبی را نخواهیم داشت. ما باید از منفعت های شخصی موجود گذر کنیم تا به یک نقطه اشتراک تصمیم گیری و اجرایی برسیم.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی در پاسخ به این پرسش که آیا اختلافات جناحی به نوعی خیانت به کشور و ملت نیست؟ گفت: اختلافات در سطحی بسیار خوب است. اصلاً اگر اختلافات وجود نداشته باشد، رشدی به وجود نمی آید. منتها اختلافات باید ناشی از تجربه، بینش و مطلعی باشد. ما نباید با اختلافات برخورد ریشه ای به طوری که به کلی از بین بروند داشته باشیم. از این نوع اختلاف نباید تلقی خیانت و این گونه مسائل را داشت. تلقی خیانت از اختلافات راه به جایی نمی برد. ولی نباید این نکته را فراموش کرد که باید برای یکسری از مسائل اشتراک مساعی وجود داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ما متأسفانه از اتحادی که برخی کشورها با هم دارند، خیلی عقب هستیم. دلیل هم این است که به احزاب اجازه رشد داده نشده، حاکمیت هم کمکی برای به وجود آمدن احزاب قوی نمی کند. اگر شرایط فعالیت احزاب به صورت مطلوب باشد، آنهایی که در ساحت تصمیم گیری سیاسی هستند اطلاعات سیاسی کافی از رشد و اختلاف به دست می آورند. اگر این فعالیت ها ذیل مکاتب سیاسی باشند من فکر نمی کنم که اختلافات ماهوی داشته باشیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس در خصوص نقش ریش سفیدان جریانات سیاسی در همکاری بیشتر این جریانات گفت: هر جایی که یک تحول اساسی به وجود آمده است، تشکل ها، ریش سفیدان جریانات سیاسی و حتی حاکمیت سردمدار آن بوده و همکاری نموده اند تا سایر افراد راه خود را پیدا نموده و ادامه دهند. اگر این ریش سفیدان بی توجه باشند کسی به احزاب و تشکل ها علاقه ای نشان نمی دهد. چون در صورت عدم حمایت آنها، هزینه فعالیت سیاسی بالا رفته و افراد سعی می نمایند با هزینه کم وارد جریانات سیاسی شوند. این محافظه کاری نمی تواند برای جامعه رشد ایجاد کند. در جوامعی که رشد یافته این تشکل ها با حمایت افراد مطلع و ریش سفید رشد نموده و نهادینه می گردد.

بادامچی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر ریش سفیدان هر یک از جریانات سیاسی چه کسانی هستند؟ گفت: به نظر من ریش سفید؛ آن کسی است که دلش برای جامعه بیشتر می سوزد، تحولات جهان و جریانات مالی را بهتر می فهمد و نیازهای جامعه امروز ما را بهتر می شناسد. تشکل ها نیز جای رشد پیدا نمی نمایند مگر اینکه مکتبی وجود داشته باشد که به دانش سیاست گره خورده باشد. چنانچه تشکل ها این نوع باشند به محل آموزشی برای افراد تبدیل می گردد. این مسئله در کشور ما غریب است لذا توسعه عقب می افتد. اگر این تشکل ها را داشتیم پس از چهل سال می توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 12726

به "بادامچی: نباید با اختلافات برخورد ریشه ای گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بادامچی: نباید با اختلافات برخورد ریشه ای گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید