اینیگو: پرسپولیس، رئال مادرید ایران است، بازیکنان ایرانی در سطح خیلی بالایی هستند

به گزارش مجله سرگرمی، مربی بدنساز تیم فوتبال پرسپولیس از حضور در ایران و کار در پرسپولیس صحبت و این تیم را به رئال مادرید تشبیه کرد.

اینیگو: پرسپولیس، رئال مادرید ایران است، بازیکنان ایرانی در سطح خیلی بالایی هستند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از رسانه باشگاه رسمی پرسپولیس، اینیگو والنسیا، مربی بدنساز پرسپولیس که برای انجام برخی کارهای شخصی از تعطیلات لیگ استفاده نموده و به اسپانیا رفته، مصاحبه ای مفصل با روزنامه ایالت ناوارا انجام داده و در آن از تجربه کار در پرسپولیس و نظرش درباره زندگی در ایران صحبت نموده است.

گزیده ای از این مصاحبه را می خوانید:

در تابستان خواکین از فرصت مربیگری در ایران به من گفت. قبل تر وقتی که سرمربی تیم تودلانو بودم پیشنهاد کار در مصر به من شد، اما من به دلایلی آن را رد نموده بودم. دقیقاً روز 30 ژوئن بود که خواکین به من گفت پیشنهادی با این شرایط برای کار در ایران آمده؛ اگر دوست داری با هم برویم. همین امشب باید پرواز کنیم. من فرصت زیادی برای فکر کردن نداشتم. خیلی زود با همسرم مشورت کردم و تصمیم گرفتم پیشنهاد پرسپولیس را قبول کنم. پیشنهاد پرسپولیس هم از نظر ورزشی و هم از نظر اقتصادی طوری بود که نمی توانستم آن را رد کنم.

پرسپولیس، رئال مادریدِ ایران است. تیمی با بیشترین طرفدار در ایران که در فضای مجازی نیز هواداران بی شماری دارد. ما باید جلوی 60 یا 70 هزار تماشاگر بازی کنیم. من سرمربی تیم تودلانو بودم و با احترام به جایی که قبلاً در آن بودم، آمدن به پرسپولیس برای من قدم بزرگی در کارنامه حرفه ای ام محسوب می گردد. این خیلی سخت است که پیشنهادی با شرایط پرسپولیس در اروپا به شما رو کند.

در پرسپولیس ما اکثرا 7-6 بازیکن ملی پوش داریم. همچنین اینجا همه امکانات لازم برای تمرین فراهم است. یک سالن بدنسازی با همه تجهیزات و هر چه که بخواهید فراهم است.

ما در تیم انگلیسی صحبت می کنیم و هیچ مسئله ای برای برقراری ارتباط نداریم. با این حال یک مترجم زبان اسپانیایی هم داریم.

تهران شهری با 14 میلیون جمعیت است و رستوران ها، سالن های ورزشی، سینماها و پارک های متعددی برای تفریح وجود دارد. در برخی زمینه ها این شهر مرا یاد بارسلونا می اندازد. چند هفته پیش هم پدرم به تهران آمده بود و از سفرش به ایران بسیار راضی بود. من در ابتدا با تردید به ایران آمدم، اما کم کم دیدم که ایران مردم مهمان نواز و مهربانی دارد.

همسر و فرزندانم در اسپانیا هستند و طبیعی است که دوری از آنها برایم خیلی سخت است. با این حال تعطیلی های فیفادی هست که بتوانم چند روزی آنها را ببینم. تا به حال دو بار به اسپانیا برگشته ام. من در پرسپولیس قرارداد یک ساله دارم با این امکان که یک سال دیگر هم تمدید گردد. زمانی که می خواستم به پرسپولیس بروم به کالدرون گفتم که حضور در این باشگاه بزرگ و کار کردن در کنار تو که تجربه زیادی داری آنقدر برایم ارزشمند است که حاضرم مجانی هم کار کنم.

من هر روز صبح زود بیدار می شوم چون باید ساعت 9 در محل تمرین باشیم. ترافیک در تهران خیلی زیاد است و برخی روزها ممکن است بعد از تمرین یک ساعت و نیم طول بکشد تا به خانه برسیم. در زمان بیکاری، ما به پارک و رستوران های اطراف می رویم. ایران واقعاً غذاهای فوق العاده ای دارد. ما در بهترین تیم ایران و یکی از بهترین تیم های آسیا مشغول به کار هستیم. من شنیده ام که 25 بازیکن و 6 مربی اسپانیایی در هند مشغول به کار هستند. به نظرم آسیا، مقصد خوبی برای مربیان و بازیکنان اسپانیایی است.

من اهل ایالت ناوارا هستم و قبلاً سه ایرانی در اوساسونا که متعلق به این ایالت است بازی نموده اند. قبل از دومین بازی مان مسعود شجاعی را دیدم و او به من گفت که از بین تمام تیم هایی که برای شان بازی نموده اوساسونا را بیشتر از همه دوست دارد.

ایران تیم ملی قدرتمندی دارد که یکی از بهترین ها در آسیاست. ایران در جام جهانی با اسپانیا همگروه بود و با وجود باخت یک بر صفر عملکرد خوبی داشت. دروازه بان تیم ما هم در آن جام بود و پنالتی کریس رونالدو را مهار کرد. در ایران سطح بازیکنان خیلی بالاست. من از بازخوردی که در کار با آنها می گیرم خیلی راضی ام و این چیزی است که تجربه و اندوخته ام را بیشتر می نماید.

tani-buy.ir: مجله تانی بای: مقالات اقتصادی و کسب و کار

fungroups.ir: گروه سرگرمی: مجله و انجمن سرگرمی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 58069

به "اینیگو: پرسپولیس، رئال مادرید ایران است، بازیکنان ایرانی در سطح خیلی بالایی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینیگو: پرسپولیس، رئال مادرید ایران است، بازیکنان ایرانی در سطح خیلی بالایی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید