امکان بهبود بیماران صرع در ایران وجود دارد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس بخش صرع بیمارستان نمازی شیراز گفت: امروز در ایران و با بهره گیری از خدمات فوق تخصصی جراحی و درمانی مراکزی نظیر بیمارستان نمازی، امکان بهبود بیماران مبتلا به صرع، وجود دارد.

امکان بهبود بیماران صرع در ایران وجود دارد

به گزارش خبرنگاران، دکتر علی اکبر اسدی پویا چهارشنبه 3 دی در مصاحبه با خبرنگاران با یادآوری اینکه ایران در زمینه تشخیص و درمان صرع، جزو کشورهای مطرح جهان است، اضافه کرد: به واسطه حضور اساتید مطرح پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدعی هستیم که با تشخیص به موقع ضمن کاهش زمان مانیتورینگ بیماران مبتلا به تشنج، هزینه های مالی درمان نیز به نحو قابل توجهی کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نرم افزار تشخیص تشنج در بیماری صرع بر اساس هوش مصنوعی ساخته شده که ایده اولیه آن در بخش صرع بیمارستان نمازی شیراز ارائه شده است، اضافه کرد: این طرح در مجامع بین المللی اجرایی شده و پزشکان می توانند برای تشخیص و درمان به موقع صرع اقدام نمایند که این امر مهم یکی از افتخارات جامعه پزشکی ما محسوب می گردد.

اسدی پویا با اشاره به سابقه فعالیت بخش تشنج بیمارستان نمازی شیراز، گفت: از 11 سال گذشته تا به امروز، این بخش با برخورداری از تیمی مجرب از اساتید مختلف جراحی صرع و داخلی مغز و اعصاب و روانپزشکی، به عنوان تنها مرکز فوق تخصصی جنوب کشور شناخته شده که مطابق با استاندارهای جهان، جراحی های موفقیت آمیزی در این مرکز انجام می گردد.

او، مهمترین روش تشخیص این بیماری را تهیه نوار مغز کامپیوتری عنوان و توضیح داد: به دلیل فعالیت های بیمارستان نمازی در این زمینه، تعداد زیادی از بیماران مبتلا به صرع و تشنج عصبی به این مرکز مراجعه می نمایند که پژوهش های متعددی بر روی آنها انجام می گیرد.

اسدی پویا یادآورشد: به دلیل تحقیقات متعددی که در این زمینه اجرا شده و کوشش خوب پزشکان شیرازی امروز نام دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان نماینده ایران، جزو برترین کشورهای جهان قرار گرفته است و به لحاظ تعداد انتشارات در زمینه تشنج عصبی در رتبه هفتم جهان قرار داریم.

این پزشک متخصص گفت که ایران به لحاظ انتشارات مقالات علمی در زمینه صرع بعد از کشورهای انگلیس، آمریکا و استرالیا واقع شده است.

اسدی پویا همچنین با یادآوری اینکه بالغ بر 45 هزار بیمار مبتلا به صرع در استان فارس وجود دارد، گفت: این بیماران با بهره گیری از خدمات درمانی و جراحی در بیمارستان نمازی شیراز احتمال بهبودی را خواهند داشت، در این زمینه رقابت تنگاتنگی بین متخصصان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مراکز درمانی آمریکایی و اروپایی وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 126068

به "امکان بهبود بیماران صرع در ایران وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان بهبود بیماران صرع در ایران وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید