امضای تفاهم نامه میان منطقه ویژه اقتتصادی خلیج فارس و بنیاد شهید هرمزگان

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرعامل منطقه ویژه مالی خلیج فارس ضمن اعلام خبر امضای تفاهم نامه بین این منطقه بزرگ مالی و بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان، گفت: چنان چه شهدا را در نظر داشته باشیم، هیچ گاه کج روی و کم کاری در نظام مالی کشور به وجود نخواهد آمد.

امضای تفاهم نامه میان منطقه ویژه اقتتصادی خلیج فارس و بنیاد شهید هرمزگان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه مالی خلیج فارس، حسن خلج طهرانی در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه بین منطقه ویژه مالی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان، امنیت و شکوفایی ایران اسلامی را مدیون خون پاک شهدا دانست و گفت: این بزرگ مردان با اخلاص و ایمان دست به جانفشانی زدند و چنان چه رشادت ها و دلاورمردی شهدا را در نظر داشته باشیم، هیچ گاه کج روی و کم کاری در نظام مالی کشور به وجود نخواهد آمد.

وی موضوع این تفاهم نامه را تعامل و همکاری متقابل برای استفاده از فرصت ها و ظرفیت های موجود در منطقه ویژه مالی خلیج فارس ذکر کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه منطقه ویژه مالی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به عنوان متولی اشتغال در این منطقه بزرگ مالی نهایت همکاری را در راستای بکارگیری خانواده های شهدا و ایثارگران خواهد داشت.

مدیرعامل منطقه ویژه مالی خلیج فارس همکاری در جهت معرفی ایثارگران جویای کار واجد شرایط به بنگاه های مالی را یکی از تعهدات خود در این تفاهم نامه بیان نمود و گفت: به استناد ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن در بند (ذ) ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه، باید در استخدامی ها شهدا و ایثارگران در اولویت قرار گیرند که در این راستا نهایت همکاری را خواهیم داشت.

وی بیان داشت: البته در ماده 30 قانون جامع نیز آمده است که در اشتغال واحدهای بخش خصوصی و کارگاه های تابع قانون کار نیز باید اولویت با ایثارگران باشد.

خلج طهرانی بر توانمندسازی خانواده شهدا و ایثارگران نیز تاکید نمود و افزود: اختصاص سهمیه دوره کارورزی برای ایثارگران با معرفی به شرکت های مستقر در منطقه ویژه جهت آموزش دوره های مهارتی فولادسازی را نیز در برنامه داریم.

وی تجلیل از مقام شامخ شهدا را یکی از اساسی ترین رویکردهای فرهنگی این مجموعه بیان نمود و گفت: هر آن چه داریم از شهداست و امیدوارم بتوانیم در جبهه مالی نیز بر اساس آرمان های ایشان گام بر داریم.

در ادامه این نشست عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان نیز ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه، توجه به شهدا را برابر با توجه به آرمان های انقلاب خواند و تاکید نمود: با حجم گسترده صنایع در استان هرمزگان می توانیم از میزان بیکاری جوانان جامعه ایثارگری بکاهیم.

وی نخستین دغدغه در کارگروه های بنیاد شهید را مساله اشتغال فرزندان جامعه ایثارگری بیان نمود و افزود: مساله آموزش جوانان جویای کار نیز در حوزه صنایع با جدیت دنبال می گردد که امیدواریم شاهد ثمرات آن در جامعه هدف باشیم.

ناوکی در انتها از همکاری های مدیرعامل منطقه ویژه مالی خلیج فارس در راستای اشتغال خانواده شهدا و ایثارگران هرمزگان تقدیر کرد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 115636

به "امضای تفاهم نامه میان منطقه ویژه اقتتصادی خلیج فارس و بنیاد شهید هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه میان منطقه ویژه اقتتصادی خلیج فارس و بنیاد شهید هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید