امانتدار زنجانی درگذشت؛ دوچرخه ای که بعداز 48سال به صاحب اش نرسید

به گزارش مجله سرگرمی، نعل ساز پیری که در راسته مسگر ها در بازار پایین شهر زنجان مغازه داشت و نماد امانت داری شده بود، در سن 81 سالگی درگذشت.

امانتدار زنجانی درگذشت؛ دوچرخه ای که بعداز 48سال به صاحب اش نرسید
به گزارش ، حاج حسن نعلچگر، نعل ساز پیری است که وقتی حدود 48 سال پیش ماموران شهرداری زنجان برای ساماندهی محله مسگر ها می آیند، یکی از این ماموران دوچرخه وی را به گوشه ای پرت نموده و دوچرخه اش می شکند.دوچرخه حاج حسن که دوچرخه ای فرسوده بوده، می شکند و مامور شهرداری برای جبران خطایش یک دوچرخه نو را عصر همان روز برای حاج حسن می آورد و بدون حرفی دوچرخه را آنجا می گذارد و می رود؛ دوچرخه ای که اکنون بعد از گذشت 48 سال حتی یک بار هم کسی سوار آن نشده است.

حاج حسن در همه 48 سال گذشته، هر روز هنگام باز کردن مغازه دوچرخه را در کنار درب مغازه می گذاشت به امید اینکه روزی از صاحب آن خبری گردد.حاج حسن نعلچگر، سه روز پیش در سن 81 سالگی دارفانی را وداع گفت و حالا قرار اس با هدف پاسداشت فرهنگ امانت داری، المان مرحوم حسن نعلچگر در یکی از میادین سطح شهر زنجان نصب گردد.مجله مهر همچنین سه سال قبل با حاج حسن مصاحبه نموده و او ماجرای شکستن دوچرخه اش را این طور تعریف نموده بود دوچرخه من قراضه و فرسوده بود، همان لحظه که مامور آن را پرت کرد داخل گودال وسط میدان افتاد و شکست و او عوضش را یک دوچرخه نو آورد. بعد از این قضیه سعی کردم مامور را پیدا کنم، ولی هر چقدر دنبالش گشتم تا از هم حلالیت بطلبیم، ولی پیداش نکردم و هنوز هم از این فرد خبری نیست. به نظر من این دوچرخه امانت است و باید امانت داری کنم.

حاج حسن نعلچگر هر روز صبح هنگام باز کردن مغازه اش دوچرخه را جلوی مغازه می گذاشت و عصر موقع بستن مغازه دوچرخه را به داخل می برد، کاری که طی 48 سال هر روز تکرار کرد و چندروزی است دیگر کسی نیست تا این چرخه را تکرار کند. روحش شاد.

منبع: مهر

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 8903

به "امانتدار زنجانی درگذشت؛ دوچرخه ای که بعداز 48سال به صاحب اش نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امانتدار زنجانی درگذشت؛ دوچرخه ای که بعداز 48سال به صاحب اش نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید