افسر سابق سیا به جاسوسی متهم شد

به گزارش مجله سرگرمی، یک افسر سابق سیا که سال گذشته میلادی به جاسوسی برای دولت چین متهم شده و ادعای بیگناهی نموده بود، انتظار می رود که اقرار به گناه کند.

افسر سابق سیا به جاسوسی متهم شد

انتظار می رود جری چون شینگ لی، هنگ کنگی تبار امروز (چهارشنبه) در دادگاه فدرال به یک فقره توطئه برای جمع آوری یا ارسال اطلاعات دفاع ملی برای یاری به یک دولت خارجی به گناهش اقرار کند.

لی که یک افسر کهنه کار اطلاعاتی سیا است به یاری کردن به چین برای براندازی یک شبکه جاسوسی آمریکایی فعال در داخل خاک چین و معین هویت مخبرهایی که با مقام های آمریکایی کار می کردند، متهم شده است. این اقدامات باعث شد تا برخی از این افراد زندانی یا در برخی موارد هم به مرگ آنها منجر شده است.

جان دمرس، معاون دادستان کل آمریکا سال گذشته میلادی گفته بود: لی، افسر سابق سیا به توطئه چینی برای تأمین اطلاعات به دولت چین درباره دفاع ملی آمریکا متهم است. اقدامات لی خیانت به مردم آمریکا و همکاران سابقش در سیا است. ما چنین تهدیدی را برای کشور یا امنیت ملی خود تحمل نمی کنیم.

لی به عنوان یک شهروند به رسمیت شناخته شده آمریکایی در سال 2012 و پس از بازگشت به آمریکا در پی چندین سال اقامت در هنگ کنگ بازداشت شد. فعالیت وی برای متوقف کردن کوشش های جاسوسی آمریکا در چین باعث شد تا سیا تصمیم بگیرد اقدامات جاسوسی فردی خود در چین را تعلیق کند. ، ایسنا

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 21703

به "افسر سابق سیا به جاسوسی متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسر سابق سیا به جاسوسی متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید