اعمال جریمه 100 هزار تومانی ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک منوط به اجرای طرح

به گزارش مجله سرگرمی، سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران اعمال جریمه 100هزار تومانی ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک را منوط به اجرای طرح های ترافیکی پس از موافقت ستاد ملی کرونا دانست.

اعمال جریمه 100 هزار تومانی ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک منوط به اجرای طرح

یوسف حجت در گفت وگو با مجله سرگرمی، در مورد مصوبه هیات وزیران در مورد معین جریمه 100هزار تومانی برای ورود غیرمجاز به محدوده طرح های ترافیکی در امسال، گفت: هیأت وزیران جریمه ورودغیر مجاز به محدوده طرح های ترافیکی را 100هزار تومان معین نموده است که بنابراین مصوبه، این جریمه از ابتدای اردیبهشت ماه قابل اجرا بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بنا بر تصمیم ستاد ملی کرونا، طرح های ترافیکی اجرا نمی گردد و طبیعتا جریمه 100هزار تومانی ورود به محدوده طرح های ترافیکی نیز معلق می ماند، ادامه داد: وقتی طرح های ترافیکی اجرا نمی گردد؛ قطعا اعمال جریمه نیز بی معنا می گردد و اجرای مصوبه هیات وزیران؛ منوط به اجرای طرح های ترافیکی است.

شروع اعمال جریمه های جدید ورود غیر مجاز به محدوده طرح های ترافیکی با اجرای طرح

حجت با تاکید بر اینکه اگر یک روز طرح های ترافیکی اجرایی گردد، جریمه های جدید نیز اعمال خواهد شد، اضافه کرد: در گذشته مردم برای ورودهای ضروری خود به محدوده طرح با وسیله نقلیه شخصی هیچ راه قانونی نداشتند و حتما باید تخلف می کردند؛ اما حالا راهکارهای مختلفی برای ورود به محدوده است و حتی با اعمال تخفیف های مختلف می توان هزینه را کاهش داد و دلیلی برای تخلف وجود ندارد.

از افزایش نرخ جریمه استقبال نموده و آن را تایید می کنیم

سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران با بیان اینکه فلسفه جریمه، بازدارندگی آن است و برهمین اساس می بایست جریمه از مبلغ عوارض بیشتر باشد، توضیح داد: جریمه باید از عوارض بیشتر باشد و گرنه مردم به سمت تخلف سوق داده می شوند؛ اما حالا که جریمه ورود به محدوده طرح ترافیک دوبرابر شده، امیدواریم هیچ فردی تخلف نکند.

وی با بیان اینکه ما از افزایش نرخ جریمه استقبال نموده و آن را تایید می کنیم چرا که روندی منطقی است، گفت: البته جریمه به خزانه دولت واریز می گردد و هیچگونه انگیزه اقتصادی برای جریمه از سوی پلیس نیست؛ بلکه انگیزه پلیس از جریمه صرفا خدمت و بهبود شرایط ترافیک است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 22 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 85056

به "اعمال جریمه 100 هزار تومانی ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک منوط به اجرای طرح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال جریمه 100 هزار تومانی ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک منوط به اجرای طرح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید