اروپا خواستار انتقال قدرت به یک دولت انتقالی مدنی در سودان شد

به گزارش مجله سرگرمی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای از انتقال قدرت به یک دولت انتقالی مدنی در سودان حمایت کرد.

اروپا خواستار انتقال قدرت به یک دولت انتقالی مدنی در سودان شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، درپی وقوع کودتا در سودان، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهان انتقال قدرت به یک دولت انتقالی مدنی در این کشور شد.

بنابر گزارش شبکه خبری اسپوتنیک، موگرینی در قالب بیانیه ای که اواخر وقت (دیروز) پنجشنبه منتشر شد، گفت: تنها یک روند سیاسی معتبر و جامع می تواند آرزوهای مردم سودان را در بر بگیرد و به اصلاحات اقتصادی و سیاسی که این کشور نیازمند آن است، منتهی شود. چنین چیزی فقط به وسیله دولت انتقالی مدنی به دست خواهد آمد در این روند، همه طرف ها باید آرامش داشته باشند و نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

موگرینی همچنین از بیانیه اخیر موسی فاکی محمد رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا (AU) حمایت کرد. در آن بیانیه آمده بود که تشکیل یک شورای نظامی برای در دست دریافت قدرت در این کشور، راهکاری برای حل مسایل کنونی نیست و نقض قوانین کمیسیون اتحادیه آفریقاست.

بعد از ظهر پنج شنبه، وزیر دفاع سودان در بیانیه ای با اعلام برکناری عمر البشیر از تشکیل شورای نظامی انتقالی به مدت دو سال خبر داد. عوض بن عوف وزیر دفاع سودان، ساعاتی پس از اعلام عزل عمر البشیر و تشکیل شورای نظامی انتقالی، به عنوان رئیس این شورا سوگند یاد کرد.

شهرهای بزرگ سودان از 19 دسامبر گذشته تقریبا شاهد تظاهرات روزانه مردم این کشور علیه اوضاع بد اقتصادی و معیشتی و گران شدن نان است.

معترضان تداوم ریاست جمهوری عمر البشیر را که از سال 1989 رئیس جمهوری سودان است، باعث این اوضاع می دانند و طی این مدت خواهان برکناری او از قدرت بودند.

م

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 18957

به "اروپا خواستار انتقال قدرت به یک دولت انتقالی مدنی در سودان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا خواستار انتقال قدرت به یک دولت انتقالی مدنی در سودان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید