اجرای فرآیند ارزیابی ریسک حریق ساختمان در شهرداری منطقه 7

به گزارش مجله سرگرمی، شهردار منطقه 7 از اجرای فرآیند ارزیابی ریسک حریق در ساختمان مرکزی این منطقه برای اولین بار در مدیریت شهری اطلاع داد.

اجرای فرآیند ارزیابی ریسک حریق ساختمان در شهرداری منطقه 7

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، سمیه حاجوی با بیان اینکه ایجاد حریق در ساختمان های سطح شهر یکی از حوادثی است که پیامدهای جانی، اقتصادی و زیست محیطی ناگوار را برای مدیریت شهری به دنبال دارد، گفت: بروز پیامدهای ناشی از حریق در ساختمان ها، ضرورت اجرای اقدامات حفاظتی موثر و مبتنی بر کارایی را مشخص می نماید.

شهردار منطقه 7 ادامه داد: حفاظت موثر زمانی ممکن است که انتخاب نوع اقدام کنترلی حفاظتی بر اساس ارزیابی ریسک و ویژگی های منحصر به فرد یک ساختمان فراهم گردد. بنابراین در راستای نگهداشت سیستم مدیریت HSE، این منطقه به صورت پایلوت و برای اولین بار در مدیریت شهری اقدام به ارزیابی ریسک حریق ساختمان FRA به روش محاسبه بار حریق کرد.

او در ادامه افزود: با توجه به لزوم استفاده از تجهیزات ایمنی نظیر سیستم های اعلان و اطفاء حریق، طی این اقدام ارزیابی طبقات و ادارات با توجه به سطح خطر و بار حریق در آنها مطابق استانداردهای مهندسی و ایمنی حریق صورت گرفت.

به گفته حاجوی با توجه به اهمیت HSE و بویژه موضوع ایمنی ساختمان در شهر تهران و ضرورت داشتن یک نگاه ریشه ای و علمی به شناسایی و ارزیابی ویژگی های منحصر به فرد ساختمان ها با کاربری های متفاوت و مشخص بار حریق آنها و اولویت بندی اجرای اقدامات اصلاحی در آنها این اقدام بصورت پایلوت در ساختمان مرکزی شهرداری منطقه 7 اجرا شد.

او در انتها گفت: امید است انجام اقدامات این چنینی گامی موثر در شناسایی و ارزیابی شرایط ساختمان های سطح شهر و اولویت بندی آنها و هم چنین دسته بندی اقدامات کنترلی جهت کاهش بار حریق باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 120196

به "اجرای فرآیند ارزیابی ریسک حریق ساختمان در شهرداری منطقه 7" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای فرآیند ارزیابی ریسک حریق ساختمان در شهرداری منطقه 7"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید