اجرایی نشدن قانون ممنوعیت بکارگیری عناوین بیگانه احتیاج به آسیب شناسی دارد

به گزارش مجله سرگرمی، استاندار قم گفت: اجرایی نشدن قانون ممنوعیت بکارگیری عناوین بیگانه بعد از 23 سال، احتیاج به آسیب شناسی و مطالعه جدی دارد.

اجرایی نشدن قانون ممنوعیت بکارگیری عناوین بیگانه احتیاج به آسیب شناسی دارد

به گزارش خبرنگاران، بهرام سرمست شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی قم در مؤسسه علامه طباطبایی در سالن جلسات ساختمان اداری حرم مطهر حضرت معصومه (س) عنوان نمود: برای اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری عناوین بیگانه احتیاج به کار فرهنگی داریم.

استاندار قم اضافه نمود: درباره این قانون، خلط قانونی و ابهاماتی وجود دارد که باید مورد ارزیابی قرار گیرد، اجرایی نشدن قانون ممنوعیت بکارگیری عناوین بیگانه بعد از 23 سال، احتیاج به آسیب شناسی و مطالعه جدی دارد. استفاده از عناوین بیگانه توسط مراکز تجاری استان قم توسعه یافته است و باید در این باره اطلاع رسانی و فرهنگ سازی گردد.

سرمست اعلام کرد: یکی از دغدغه های جدی، فعالیت بی ضابطه اصناف فاقد پروانه کسب در سطح شهر است، به طوری که 8 هزار واحد تجاری در قم فاقد پروانه هستند و نظارت جامعی بر فعالیت آنها صورت نمی گیرد.

وی گفت: برخورد قهری و چکشی با واحدهای تجاری دارای نام و عناوین بیگانه نمی تواند کارساز باشد؛ بلکه باید عوامل و آسیب ها مورد آنالیز قرار گیرد. باید حقوق افراد را در برداشتن تابلوها در نظر گرفت و راهکارهای مناسبی در مواجهه با این واحدها پیشنهاد داد، به ویژه اینکه اصناف در شرایط نامساعد معیشتی نیز قرار دارند.

وی اظهار کرد: آسیب شناسی و شناخت خلأهای قانونی و اتخاذ ضمانت های اجرایی می تواند بخش زیادی از مسائل را در خصوص حذف عناوین بیگانه در واحدهای تجاری رفع کند.

سرمست اعلام کرد: باید برای بعضی از این عناوین و واژگان، واژه های جایگزین در نظر گرفت، فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی بعضی از واژگانی را پیشنهاد می نماید که مورد استقبال مردم قرار نمی گیرد.

وی عنوان نمود: ضروری است اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت سازمان صمت و ارگان های متولی، تصمیم گیری های مناسبی در خصوص تغییر عناوین اتخاذ نمایند.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 27762

به "اجرایی نشدن قانون ممنوعیت بکارگیری عناوین بیگانه احتیاج به آسیب شناسی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرایی نشدن قانون ممنوعیت بکارگیری عناوین بیگانه احتیاج به آسیب شناسی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید