آمریکا حقی برای توسل به سازوکار ماشه ندارد

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر خارجه آلمان بار دیگر بر غیرقانونی بودن توسل دولت آمریکا به سازوکار ماشه برای بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران تأکید کرد.

آمریکا حقی برای توسل به سازوکار ماشه ندارد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان بار دیگر بر غیرقانونی بودن توسل دولت آمریکا به سازوکار ماشه برای بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران تأکید کرد.

هایکو ماس در مصاحبه مفصلی با روزنامه العربی الجدید با یادآوری مواضع دولت متبوعش در خصوص برجام و مکانیسم ماشه گفت: تنها مشارکت کنندگان در برنامه جامع اقدام مشترک حق دارند نقض تعهدات ذیل این توافق را در شورای امنیت مطرح کنند. آمریکا در سال 2018 از این توافق خارج شده و در نتیجه حق تمدید تحریم های سازمان ملل علیه ایران را ندارد.

وزیر خارجه آلمان اضافه نمود: آلمان، فرانسه و انگلیس همچنان به حفظ و اجرای کامل برجام متعهد هستند. ماس البته در ادامه ادعا هایی را نیز علیه جمهوری اسلامی اعلام کرد، از جمله اینکه گفت: این توافق نامه در حال حاضر تنها ابزار در اختیار ماست تا جاه طلبی های هسته ای ایران را تحت نظارت دقیق بین المللی داشته باشیم.

این مقام آلمانی با نادیده دریافت بدعهدی اروپا در عمل به تعهدات خود ذیل برجام ادامه داد: ما از ایران می خواهیم که از نقض بیشتر برجام خودداری کند. ایران باید گام های عملی و مشخصی را در جهت رعایت کامل تعهدات هسته ای خود بردارد.

ماس درباره اصرار دولت آمریکا بر توسل به مکانیسم ماشه گفت؛ ما از تحریم های اعمال شده توسط دولت ایالات متحده علیه ایران مطلع شدیم و از این بابت ابراز تأسف کردیم. ما تصمیم گرفتیم با آن ها در کمپین فشار حداکثری همراهی نکنیم. تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران در حد مجاز در برجام همچنان ادامه خواهد داشت. این به معنای آن است که تحریم تسلیحاتی اعمال شده توسط اتحادیه اروپا علیه ایران، تا سال 2023 همچنان پابرجا خواهد بود.

آمریکا پس از ناتوانی در تصویب قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، مدعی استفاده از مکانیسم ماشه برای بازگرداندن تمامی تحریم ها علیه تهران شد. اتحادیه اروپا پیش ازاین بار ها اعلام کرده بود که آمریکا نمی تواند با توسل به مکانیسم ماشه، تحریم های سازمان ملل علیه ایران را بازگرداند.

4129/پ

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 113595

به "آمریکا حقی برای توسل به سازوکار ماشه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا حقی برای توسل به سازوکار ماشه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید