آمار و ارقام رقابت میلیاردی فیلم های سینمایی روی پرده نقره ای

به گزارش مجله سرگرمی، آخرین آمار فروش سینما در روزهای پایانی مهرماه رقابت پایاپای 5 اثر را نشان می دهد که به فروش میلیاردی دست پیدا کرده اند.

آمار و ارقام رقابت میلیاردی فیلم های سینمایی روی پرده نقره ای

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، آخرین آمار فروش سینما با توجه به نزدیک شدن به پایان مهرماه نشان می دهد در بین آثار روی پرده کمتر از 5 اثر هستند که توانسته اند به فروش میلیاردی دست پیدا کنند.

از بین فیلم های که به فروش میلیاردی رسیدند (البته این هر فیلم میلیاردی را نمی توان پرفروش حساب کرد) می توان به کلوپ همسران و مردی بدون سایه با فروشی حدوداً یک میلیاردی و ماجرای نیم روز رد خون با فروشی سه میلیاردی و ایده اصلی با فروش نزدیک چهار میلیارد اشاره کرد.

بر اساس اطلاعات و آمار درج شده در سامانه فروش سینمای ایران، فیلم سینمایی مسخره باز به کارگردانی همایون غنی زاده و تهیه کنندگی علی مصفا که اکران خود را از 17 مهرماه با بازی صابر ابر، بابک حمیدیان، هدیه تهرانی، رضا کیانیان، داریوش پیروز، محسن حسینی، با حضور علی نصیریان شروع کرده پس از یک هفته نمایش 878 میلیون و 772 هزار تومان فروش داشته است و 62 هزار نفر مخاطب آن بودند.

این فیلم که اولین حضورش روی پرده در جشنواره فیلم فجر بوده است اکنون با محدودیت سنی 12+ سال، 56 سینما در اختیار دارد.

فیلم سینمایی درخونگاه به کارگردانی سیاوش اسعدی با محدودیت سنی 12 سال به بالا، پس از یک هفته نمایش با جذب 51 هزار مخاطب، 685 میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم که برای نخستین بار در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد با در اختیار داشتن 106 سینما به تفکیک 524 میلیون تومان در تهران فروش داشته است.

فیلم سینمایی سال دوم دانشکده من به کارگردانی رسول صدرعاملی که از 10 مهرماه روی پرده سینماهای تهران و شهرستان رفته است 477 میلیون تومان فروش داشته که به تفکیک 241 میلیون تومان از آن سهم فروش در سینماهای تهران بوده است؛ این اثر در حال حاضر در 110 سینما نمایش دارد.

فیلم پیلوت به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان که اکران خود را از سوم مهرماه شروع کرده و با محدودیت سنی 15+ سال روی پرده رفته است، تا امروز 441 میلیون تومان فروش داشته و بیش از 34 هزار مخاطب به سینما جذب کرده است؛ از مجموع فروش این فیلم با در اختیار داشتن در مجموع 89 سینما، سهم تهران 309 میلیون تومان بوده است.

فیلم سینمایی ماجرای نیمروز2/ رد خون ساخته محمد حسین مهدویان که از سوم مهرماه روی پرده رفته و با محدودیت سنی بالای 12 سال نمایش خود را شروع کرده تا امروز پس از گذشت سه هفته اکران، سه میلیارد و 323 میلیون تومان فروش داشته و دو میلیارد و 84 میلیون تومان سهم سینماهای تهران بوده است؛ این فیلم سینمایی که اولین نمایش خود را در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر داشته در حال حاضر 281 هزار مخاطب را به سینما جذب کرده و در 184 سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.

فیلم مستند آبی به رنگ آسمان به کارگردانی امیر رفیعی که مروری بر تاریخ باشگاه استقلال ایران از زمان تأسیس تا امروزش است، با شروع اکرانش از سوم مهرماه تا امروز 61 میلیون تومان فروش داشته چهار هزار نفر آن را در سینماها تماشا کرده اند؛ این مستند در 37 سالن سینمایی در کشور نمایش دارد که بیشترین سهم را سینماهای شهرستان به خود اختصاص داده اند.

درام سینمایی شاه کش ساخته وحید امیرخانی که اکرانش را از 27 شهریورماه شروع کرده و با محدودیت سنی 12+ سال روی پرده رفته، حدود 894 میلیون تومان فروش داشته که از این مقدار 583 میلیون تومان آن سهم تهران بوده؛ این فیلم تا امروز 73 هزار مخاطب و در 122 سینما اکران داشته است.

فیلم کروکودیل به کارگردانی مسعود تکاور که هفته آخر شهریور روی پرده سینماها رفت است، با محدودیت سنی بالای 15 سال و در اختیار داشتن 95 سالن سینمایی بیش از 263 میلیون تومان فروش داشته و به تفکیک 146 میلیون تومان در تهران فروش داشته در مجموع 23 هزار نفر مخاطب این فیلم بوده اند.

همچنین سینمایی کلوپ همسران ساخته مهدی صباغ زاده، در ژانر کمدی که از 26 شهریورماه نمایش خود را شروع کرد، با محدودیت سنی 15+ سال، با جذب 161 هزار نفر مخاطب، یک میلیارد و 964 میلیون تومان فروش داشته و در 139 سینما روی پرده رفته است.

فیلم سینمایی مردی بدون سایه علیرضا رئیسیان که نمایش خود را 27 شهریورماه شروع کرده با محدودیت سنی 12+ سال که برای نخستین بار در جشنواره سی و هفتم فجر به نمایش درآمد با وارد شدن به چهارمین هفته اکران خود یک میلیارد و 130 میلیون تومان فروش داشته است؛ این فیلم که در 110 سینما نمایش داشته، تا امروز 89 هزار مخاطب به سینما جذب کرده است.

شکستن همزمان بیست استخوان به کارگردانی جمشید محمودی با اکران از 22 شهریورماه در سینماها، 227 میلیون تومان فروش داشته و به تفکیک از مجموع فروش این فیلم 148 میلیون تومان سهم سینماهای تهران بوده است؛ این اثر در 59 سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.

canadaro.ir: تور کانادا: مجله گردشگری و مسافرتی تور کانادا، ویزای کانادا

indiaro.ir: تور هند ارزان قیمت indiaro | تور بمبئی، گوا، آگرا، جیپور، تور مثلث طلایی، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 52960

به "آمار و ارقام رقابت میلیاردی فیلم های سینمایی روی پرده نقره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار و ارقام رقابت میلیاردی فیلم های سینمایی روی پرده نقره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید