آشنایی با برج کج پیزا Leaning Tower of Pisa

به گزارش مجله سرگرمی، در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایتالیا درباره یکی از برج پیزا که مشهور به برج کج در کشور ایتالیا می باشد سخن خواهیم گفت . قابل ذکر است که برج کج پیزا تنها برج کج جهان نمی باشد ولی مشهورترین برج کج به حساب می آید پس تا آخر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران با ما همراه باشید

آشنایی با برج کج پیزا Leaning Tower of Pisa

چرا برج کج پیزا ؟

این برج با 56.7 متر ارتفاع و 14500 تن جرم در شهر توسکانی کشور ایتالیا واقع شده است . دوره ساخت این برج مربوط به زمان رنسانس در سال 1173 می باشد که گفته ها حاکی از آن است کخه ثروتمندان کشور ایتالیا برای رقابت با یکدیکر مشهورترین هنرمندان و معماران دنیا مامور ساختن انواع مختلف شاهکار های معماری می کردند که در قرن 12 اهالی شهر پیزا تصمیم گرفتند کلیسای آنها برجی باشد که برج سینت مارک را تحت تاثیر قرار دهد که این کار را به معماری مهار و کار آزموده بنام دیوتیسالوی سپردن که اولین سنگ این برج را بنا نهاده است . اما بعد از گذشت چند سال زمانی که فقط سه طبقه از این برج به سرانجام رسیده بود و قبل از آنکه ارتفاع این برج به 12 متر برسد برج به سمت جنوب شرقی خم گشت و بعد از آن ساخت برج پیزا تا 100 سال متوقف شد

در سال 1234 از معمار دیگری به نام بونانّو پیزانو خواسته شد تا ساختمان برج را تمام کند. او چهارمین سقف بنا را به سرانجام رساند و آن را نیمه تمام گذارد و چهار طبقه بعدی آن با همان تمایل به خمیدگی به سرانجام رسید. سپس معمار دیگری رشته کار را بدست گرفت و طبقات پنجم و ششم را تمام کرد، اما پایه اصلی همچنان منحرف می شد. تقریباً صد سال بعد، معماری به نام جووانی پیزانو ساختمان آخرین بالکن را به سرانجام رساند و ناقوسهای برج را در نزدیک مرکز ثقل نصب کرد.

این برج با زاویه 6.3 درجه نسبت به زاویه قائم توانسته قدرت جرمی خود را در مقابل نیروی گرانشی مرکزی حفظ کند. در صورتی که معماران می توانستند این نوع حالت را حفظ کنند این برج با توجه به نوع زمینی که بر روی آن قرار داشت می توانست تا زاویه 6.8 درجه نیز کج گردد اما به دلیل نصب شدن یک لوستر تمام فلزی 1.2 تنی این موضوع تا حد زیادی تحت الشعاع نهاده شد و حال بسیاری از معماران در این فکر هستند که بازوهای مقاومتی بر روی آن برای حفظ قدرت نگاهدارنده آن تعبیه کنند.

مقالات بیشتر درباره ایتالیا بخوانید :

از زمان تکمیل برج تا امروزه معماران و مهندسان بسیاری سعی در تصحیح انحراف آن داشته اند. این اقدامات شامل اضافه کردن دوغاب به پایه بنا، ریختن یک حلقه بتن در اطراف پایه برج، قرار دادن وزنه های سربی در سمت شمالی بنا، نصب کابل های ضخیم به قسمت بالاتر برج و استخراج خاک از زیر قسمت شمالی بنا می گردد. در نهایت، پس از برداشت بیش از 70 تن خاک در سال 2008، مهندسان اعلام کردند که برج به اندازه کافی به ثبات رسیده است؛ و برای اولین بار از زمانی که ساخته شده، دیگر حرکت نمی کند. گفته می گردد برج کج پیزا باید تا 200 سال دیگر ثابت بماند.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: تاپ تراول
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 68034

به "آشنایی با برج کج پیزا Leaning Tower of Pisa" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با برج کج پیزا Leaning Tower of Pisa"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید