آزمون ارشد پزشکی برگزار گردید

به گزارش مجله سرگرمی، دومین روز آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی امروز، 28 تیر ماه در حوزه های امتحانی به طور همزمان برگزار گردید.

آزمون ارشد پزشکی برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، دکتر آبتین حیدرزاده، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت تاکید نمود: آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم پزشکی سال 98 همه رشته ها در نوبت های صبح و عصر 27 تیرماه برگزار گردید و امروز 28 تیرماه نیز با حضور 70 هزار و 94 داوطلب در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برگزار می گردد.

وی اظهار داشت: 51 هزار و 861 نفر از داوطلبان آزمون فوق زن و تعداد 18 هزار و 233 نیز مرد در قالب 84 رشته تحصیلی در این آزمون با یکدیگر طی دو (27 و 28 تیر) با هم به رقابت پرداختند.

حیدرزاده با بیان اینکه مهمترین تغییر آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 98، لزوم کسب حد نصاب نمره زبان انگلیسی است، توضیح داد: بر اساس این مصوبه، کسب حداقل نمره 10 از نمره 40 یا به عبارتی 25 درصد نمره در درس زبان انگلیسی از سال 98 و بعد از آن الزامی است.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت در 22 اردیبهشت 98، برای رتبه های اول مقطع کارشناسی که فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد هستند، سهمیه بدون آزمون، حذف و 10 درصد سهمیه با آزمون برای آنان اعمال می گردد. این مصوبه برای آزمون کارشناسی ارشد سال 1399 و به بعد اجرایی خواهد شد.

با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر اعمال محرومیت یک ساله برای دانشجویان انصرافی، به دلیل وجود موارد انصرافی از واجدین شرایط استفاده از سهمیه درخشان سال های قبل، بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت در 22 اردیبهشت 98، مقرر شد محرومیت جهت پذیرش دانشجو صرفاً برای یک دوره (سال 98) برای این افراد، اجرا نگردد.

بر اساس اعلام رئیس مرکز سنجش پزشکی، کسب حداقل نمره 10 از نمره 40 یا به عبارتی 25 درصد نمره در درس زبان انگلیسی از سال 98 و بعد از آن الزامی است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 32836

به "آزمون ارشد پزشکی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون ارشد پزشکی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید