آدمکشی در انگلیس رکورد زد

به گزارش مجله سرگرمی، لندن - خبرنگاران - تازه ترین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس حاکی است که آمار آدمکشی در این کشور به بالاترین حد در 10 سال گذشته رسیده است.

آدمکشی در انگلیس رکورد زد

به گزارش عصر پنجشنبه خبرنگاران، طبق آمار منتشرشده بالغ بر 732 فقره آدمکشی در انگلیس و ولز گزارش شده که این رقم در مقایسه با 12 ماه گذشته 6 درصد و 10 سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است.

داده های آماری همچنین حاکی است که دزدی در یک سال گذشته با 11 درصد افزایش به 82 هزار 566 فقره رسیده و جرائم مرتبط با خشونت هم با 19 درصد افزایش به 11.6 میلیون فقره رسیده است. کلاه برداری هم 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

بر اساس آمار منتشرشده در کل 5 میلیون و 800 هزار فقره جرم طی یک سال گذشته در انگلیس و ولز ثبت شده که این آمار در قیاس با دو سال پیش 7 درصد افزایش داشته است.

دیانا آبوت وزیر کشور کابینه در سایه انگلیس، این گزارش را عمیقا نگران کننده خوانده و خواستار برخورد قاطع دولت لندن با این مساله شده است. وی کاهش بودجه پلیس را اصلی ترین عامل گسترش خشونت در جامعه ارزیابی کرده و می گوید: دولت نمی خواهد این واقعیت را بپذیرد که کاهش بودجه توان ما برای برخورد با خشونت را کاهش می دهد.

یووت کوپر کننده مجلس عوام از حزب کارگر نیز به سیاست های ریاضتی دولت ترزا می اشاره کرد و ادامه داد که دستگاه امنیتی بیش از اندازه تحت فشار واقع شده است. وی هشدار داد این وضعیت بدتر هم خواهد شد مگر اینکه دولت وارد عمل شود.

دولت انگلیس ماه گذشته نهادهای عمومی ازجمله مدارس و مراکز درمانی را موظف کرد تا در طرح مقابله با جرم جنایت موسوم به سلامت عمومی مشارکت کنند.

ساجد جاوید وزیر کشور انگلیس گفت: جرم و جنایت مانند یک بیماری، ریشه کشور را پوسانده است. این مهم است که تمام نهادها و ارگان های عمومی برای درمان ریشه های آن با یکدیگر همکاری کنند.

وی شرح داد که اگر این طرح به یک وظیفه قانونی تبدیل شود، مانع ترویج خشونت احمقانه می شود و تاثیر طولانی در جامعه خواهد شد.

می نخست وزیر انگلیس نیز می گوید: برای ایجاد تغییرات پایدار و حفاظت از جان نوجوانان، بایستی تمام بخش های جامعه را درگیر کرد تا بتوان در همان مراحل اولیه مانع ارتکاب جرم شد.

وی بابیان اینکه قوانین سختگیرانه، نقش مهمی ایفا می کند و پلیس هم به مسئولیت خود در خط مقدم ادامه می دهد ، افزود: اما باید از تمام ظرفیت های جامعه و نهادهای عمومی استفاده کرد تا از جان نوجوانان حفاظت کنیم.

کارشناسان و تحلیل گران اجتماعی معتقدند که مسائل معیشتی، فقدان الگوی مناسب در خانواده، محتوای نامناسب شبکه های اجتماعی و برگزیت از عمده ترین دلایل افزایش فضای ناامنی و جرم و جنایت در این کشور به شمار می روند.

شبد**اروپام ** هـ ن **

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 20852

به "آدمکشی در انگلیس رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آدمکشی در انگلیس رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید