آخرین خبرها از تعیین حداقل دستمزد کارگران

به گزارش مجله سرگرمی، هزینه سبد معیشت کارگران قرار است متناسب با اطلاعات مرکز آمار حاصل شود و اوایل هفته آینده در نشست کمیته مزد رقم سبد معیشت کارگران مشخص شود.

آخرین خبرها از تعیین حداقل دستمزد کارگران

تسنیم:شاه کرمی معاون روابط کار وزارت کار در نشست خبری با اشاره به اینکه دستمزد کارگران در کمیته دستمزد که یکی از کمیته های زیرمجموعه وزارت کار است در حال بررسی است، اظهار کرد: براساس ماده 41 قانون کار قرار است هزینه سبد معیشت کارگران در کمیته دستمزد تعیین و سپس در شورای عالی کار عدد و رقم دستمزد نهایی شود.

وی ادامه داد: هزینه سبد معیشت کارگران قرار است متناسب با اطلاعات مرکز آمار حاصل شود و اوایل هفته آینده در نشست کمیته مزد رقم سبد معیشت کارگران تعیین شود.

معاون روابط کار وزارت کار با بیان اینکه یکی از موارد مهم در تعیین دستمزد توجه به حفظ مشاغل موجود است، گفت: بحث های کارگران و کارفرمایان در کمیته دستمزد حول و حوش ماده 41 قانون کار می چرخد.

شاه کرمی ادامه داد: پس از تعیین سبد معیشت در کمیته دستمزد در ابتدای اسفندماه بحث عدد و رقم مزد به صورت نهایی تعیین خواهد شد.

وی افزود: مبنای توافقی که تا به امروز با شرکای اجتماعی داشته ایم استناد ماده 41 قانون کار و آمار و ارقام مرکز آمار برای تعیین سبد هزینه کارگران است.

معاون روابط کار وزارت کار اظهار داشت: بحث سبد هزینه و تورم دو مبنا در تعیین مزد کارگران است به نظر می رسد بحث دستمزد کارگر و کارفرما در راستای حفظ مشاغل موجود و پایداری مشاغل باشد یکی از مباحثی که به آن توجه داریم تعیین حداقل دستمزد کارگران است که هفته آینده در مجلس درباره آن تصمیم گیری می کنند. این موضوع نیز در تعیین فرایند دستمزد حائز اهمیت است.

شاه کرمی با بیان اینکه براساس بررسی هایی که در کمیته مزد انجام شده است امیدواریم بتوانیم به رقم خوبی برسیم، تأکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی بنگاه ها و هزینه زندگی کارگران شرایط برای تعیین دستمزد امسال دشوارتر از سال گذشته است. علاوه بر تداوم اشتغال موجود تعیین هزینه های زندگی کارگران در تعیین رقم دستمزد مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با شرایطی که در حال حاضر داریم از هفته آینده به صورت جدی وارد بحث دستمزد خواهیم شد تا بتوانیم تصمیم خوبی را لحاظ کنیم.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 69894

به "آخرین خبرها از تعیین حداقل دستمزد کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از تعیین حداقل دستمزد کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید