آتامبایف در فهرست انتخابات پارلمانی سال 2020 قرار گرفته است

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس جمهور سابق قرقیزستان میخواهد در صدر لیست نامزدهای حزب سوسیال دموکرات این کشور در انتخابات پارلمانی سال 2020 قرار گیرد.

آتامبایف در فهرست انتخابات پارلمانی سال 2020 قرار گرفته است

در حالیکه دو سال قبل، آتامبایف گفته بود که پس از ترک ریاست جمهوری، او در سیاست دخالت نخواهد کرد. اکنون او قصد شرکت در انتخابات پارلمانی را دارد.

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل مجله سرگرمی، به نقل از kloop.kg ،آسِل کودورانووا، عضو حزب سوسیال دموکرات قرقیزستان، در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز 22 فوریه گفت که آلماس بیک آتامبایف، رئیس جمهور پیشین، در صدر فهرست نامزدهای حزب سوسیال دموکرات قرار خواهد داشت.

رئیس جمهور سابق خود گفت که سوسیال دموکرات ها باید دوباره روی کار بیایند و او می خواهد رهبری حزب را به شخص دیگری انتقال دهد، اما زمان مشخصی را برای آن معین نکرد.

رئیس جمهور پیشین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: من برای همیشه زنده نیستم، سال جاری 63 ساله شدم. من همانطور که ریاست جمهوری را واگذار کردم، رهبری حزب را نیز واگذار خواهم کرد. رسما، آتامبایف همیشه رئیس نخواهد بود، اما روح ما همیشه باقی خواهد ماند.

چگونگی ترک سیاست و بازگشت دوباره

آلماس بیک آتامبایف در سال 2017، چند ماه قبل از کناره گیری از ریاست جمهوری، گفت که دیگر در سیاست دخالت نخواهد کرد.

اما در ماه مارس سال 2018، آتامبایف به ریاست حزب سوسیال دموکرات انتخاب شد - سپس وی گفت که او مجبور به بازگشت به سیاست شده است تا بازگشت قانون حکومت خانوادگی و قبیله ای را برچیند .

بیانیه آتامبایف درباره بازگشت به سیاست در مقابل درگیری با جانشین جانشین او، جین بک اوف رخ داد. اول، جین بک اوف از سیاست ضد فسادی آتامبایف انتقاد کرد و در پاسخ، آتامبایف، جین بک اوف را متهم به وفاداری به رایم بیک ماترائیموف کرد که به دلیل فساد در گمرک متهم بود.

در بحبوحه درگیری، جین بک اوف تقریبا تمام هواداران آتامبایف را از پست های کلیدی در قدرت حذف کرد. در میان آنها عبارت بودند از: ساپار ایساکوف، نخست وزیر سابق، شهردار پیشین بیشکک، آلبک ابراهیموف، دادستان کل سابق ایندیرا جولدوبایِوا و رئیس سابق کمیته امنیت ملی دولت عبدل سِگیزبایِف.

پس از برکناری ایساکوف از سمت نخست وزیری، او به فساد در مدرنیزه کردن نیروگاه حرارتی بیشکک متهم شد. علاوه بر ایساکوف، آلبک ابراهیموف، عثمان بیک آرتیک بایف، وزیر انرژی پیشین، و رئیس سابق سرویس گمرکی کوبانیچبک کولماتوف نیز به پرونده های فساد متهم شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 13432

به "آتامبایف در فهرست انتخابات پارلمانی سال 2020 قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتامبایف در فهرست انتخابات پارلمانی سال 2020 قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید