آبایی: موافقتنامه اوراسیا در توسعه بنادر شمالی تاثیرگذار است

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اهمیت موافقتنامه اوراسیا در توسعه بنادر شمالی کشور، گفت: این تفاهمنامه برای بنادر شمالی کشور یک فرصت است و اهمیت ویژه ای برای بندر انزلی دارد.

آبایی: موافقتنامه اوراسیا در توسعه بنادر شمالی تاثیرگذار است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا آبایی، درباره تمهیدات بنادر شمالی کشور برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: براساس کنوانسیون های بین المللی که سازمان بنادر و دریانوردی در عضویت آن واقع شده است، بابت قرنطینه انسانی دستورالعمل هایی وجود دارد، بدین ترتیب هرکسی که وارد محوطه های بندری می گردد مورد ارزیابی و قرنطینه قرار خواهد گرفت و در صورت وجود مشکل اجازه ورود به بندر داده نخواهد شد.

وی اضافه کرد: با این حال در شرایط خاص کنونی در بحث شیوع بیماری کرونا، مکاتبات با دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شد و امکانات مستقر در بندر افزایش پیدا کرد.

وی گفت: در این خصوص با استفاده از تب سنج های لیزری هر شخصی که وارد بندر می گردد مورد ارزیابی قرار گرفته و موارد مشکوک قرنطینه می گردد؛ خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده و ارزیابی های انجام شده، مورد خاصی مشاهده نشده و مسئله ای از این بابت نداشته ایم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان بابت میزان تخلیه و بارگیری در بندر انزلی گفت: در بحث تخلیه و بارگیری طی 10 ماه سال 98 عدد 900 هزار تن به ثبت رسیده است، در این زمینه برنامه ریزی به این شکل بوده است تا کشتی هایی که به سمت بندر انزلی می آیند دو سر باشند تا بعد از تخلیه، بندر را پر ترک نمایند.

وی ادامه داد: در همین خصوص امکاناتی را برای صادرات بار فراهم کردیم که صادرنمایندگان بتوانند از محوطه های بندر بهره برده و به بهترین شکل از آن ها استفاده نمایند، به همین خاطر هم اکنون 46 درصد کشتی های ورودی به بندر پر از بندر خارج می شوند، این برنامه ریزی برای کالاهای صادراتی هستند و نوید این را می دهد که در سال های آینده رشد بیشتری را ببینیم.

آبایی درخصوص موافقتنامه اوراسیا و تاثیر آن در بنادر شمالی کشور گفت: هر نوع موافقتنامه بین المللی در رشد و بالندگی بنادر و تجارت هر کشوری بسیار تاثیرگذار خواهد بود اما موافقتنامه اوراسیا در توسعه بنادر شمالی بسیار تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: این موافقتنامه فرصتی را فراهم می نماید که بنادر شمالی در بهترین شکل بتوانند از این امکان استفاده نمایند و شرایط بهینه ای را برای آن ها فراهم می نماید؛ در تفاهمنامه اوراسیا اتاق بازرگانی ایران و روسیه حضور دارند و این موافقتنامه یک فرصت است که برای بندرانزلی بسیار اهمیت داشته و موجب رونق آن خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 1 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 68439

به "آبایی: موافقتنامه اوراسیا در توسعه بنادر شمالی تاثیرگذار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبایی: موافقتنامه اوراسیا در توسعه بنادر شمالی تاثیرگذار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید