بازسازی، نوسازی و تعمیرات ساختمان

خانه ماپار یکی از قدیمی ترین خانه های اهواز

خانه ماپار یکی از قدیمی ترین خانه های بازسازی شده شهر اهواز است که قدمت آن به دوران قاجار می رسد و امروزه ضمن بازدید گردشگران، محلی برای برگزاری مراسمات فرهنگی و هنری این شهر محسوب می شود.

22 دی 1400

مقاله: بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا

یکی دیگر از یادگارهای به جا مانده از قرن های 12 تا 16 میلادی قلعه ای متعلق به خانواده دوریا (Castle of the Doria family) می باشد. دوریا یکی از مهم ترین خانواده های آن دوران در این منطقه به شمار می رفت. این قلعه که با ردیف هایی از درختان و زنجیره ای از سنگ ها و صخره ها احاطه...

20 دی 1400

قلعه ای در احاطه مارها

مردم اعتقاد دارند این قلعه بسیار خوفناک و غیرقابل نفوذ است؛ قلعه ای تاریخی که عمر آن به زمان اشکانیان بازمی شود. دژ مستحکمی که به قلعه ضحاک معروف بوده و بومی ها به آن زُهنک هم می گویند. قلعه ضحاک در 17 کیلومتری هشترود واقع شده است؛ در سال 1974 باستان شناسان...

13 دی 1400

کنگره آمریکا طرحی برای تحریم سوریه، ایران و روسیه تصویب می نماید

کنگره آمریکا قرار است طرحی را در قالب لایحه بودجه دفاعی آمریکا به تصویب برساند که خواهان تحریم دولت سوریه، ایران و روسیه است.

12 دی 1400

شاعری: علت اصلی اجرایی نشدن قانون هوای پاک، عدم تأمین اعتبار ضروری است

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس علت اصلی اجرایی نشدن قانون هوای پاک را عدم تأمین اعتبار لازم دانست و گفت: مردم هم اکنون برای داشتن هوای پاک منتظر وزش باد و باران هستند. مدعی العموم می تواند ورود کند.

12 دی 1400

گشتی در سایت اینترنتی موزه رضا عباسی؛ پرونده یک سایت

همراهان همیشگی پرتال خبرنگاران، امروز نیز در ادامه مطالبی که در بخش پرونده یک سایت بررسی می کنیم، به سراغ یکی از پرتال های حوزه گردشگری و هنر ایران رفتیم و موزه رضا عباسی را انتخاب کردیم. برای خیلی از شهروندان تهرانی، این موزه شناخته شده نیست اما آثار...

12 دی 1400

تمدن مایا یکی از قدیمی ترین تمدن ها

تمدن مایا یکی از قدیمی ترین تمدن ها در طول تاریخ دنیا به شمار می رود. این تمدن از حدود 2000 سال قبل از میلاد تا 1500 سال بعد از میلاد در نواحی آمریکای جنوبی و مرکزی، رونق داشت. حتما تا کنون درباره تقویم، سنت ها و پیش گویی های قوم مایا شنیده اید. در این مقاله،...

12 دی 1400

پیام رسان جدید فیسبوک؛ پروژه سرعت نور

فیسبوک گفت: بازسازی این برنامه همچنین به این معنی است که بعضی از ویژگی های برنامه به طور موقت در دسترس نخواهد بود. این شرکت گفت: در حال تلاش برای برگردان هر چه زودتر این ویژگی ها به برنامه است.

12 دی 1400

خبرنگاران سه هزار تبلت بین دانش آموزان مناطق محروم خوزستان توزیع می شود

اهواز - خبرنگاران - استاندار خوزستان گفت:سه هزار تبلت به صورت رایگان بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار این استان توزیع می شود تا امکان بهره مندی این دانش آموزان از کلاس های درس مجازی فراهم شود.

12 دی 1400

فراسوی کروناویروس: مسیری به سوی دوره عادی بعدی

مرکز پژوهش های اتاق ایران تازه ترین گزارش شرکت مکنزی را به بحران کرونا و دنیا پس از آن اختصاص دارد، ترجمه و منتشر نموده است. شرکت مکنزی در این گزارش ابتدا به طرح یک پرسش می پردازد: حال که تمامی معیارها و فرضیات سنتی ما ناکارآمد نشان داده اند، برای خروج...

12 دی 1400

کردستان، 1125 تخت پذیرای اسکان میهمانان نوروزی شهرستان بانه است

فرماندار شهرستان بانه گفت: امسال در این شهرستان 7 هتل و 7 آپارتمان با ظرفیت یکهزار و 125 تخت پذیرای اسکان مهمانان نوروزی در ایام نوروز است.

12 دی 1400

خسارت سیلاب به تأسیسات آب رسانی شهر آببر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در پی وقوع بارندگی های اخیر خسارت شدیدی به تأسیسات آب رسانی شهر آببر در شهرستان طارم وارد شد.

12 دی 1400

تسهیلات 150 میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی برای ناشران و چاپخانه داران

خبرنگاران: مدیرکل دفتر چاپ وزارت ارشاد از تصویب پرداخت تسهیلات 150 میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی جهت سرمایه در گردش ناشران و چاپخانه داران در صندوق توسعه ملی اطلاع داد.

12 دی 1400

الکاظمی و 10 چالش

مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق آیا می تواند چالش های چند وجهی و پرتعداد عراق را که بعضی از آنها سال های طولانی است بر دوش این کشور سنگینی می نماید را در مدت یک سال درمان کند؟ این پرسشی است که برای پاسخ به آن باید به انتظار تحولات هفته ها و ماه های آینده...

12 دی 1400

تا سال 2021 از نسخه کنسولی Stanley Parable خبری نیست

عرضه بازی The Stanley Parable: Ultra Deluxe که قرار بود با تأخیری یک ساله در سال 2020 انجام گردد، باز هم به عقب افتاده است و برای دست یابی به آن باید تا 2021 صبر کنیم.

12 دی 1400

افتتاح مرکز هوشمند سازی مرکز اتفاقات و حوادث شبکه برق

خبرگزاری خبرنگاران- امروز در بیست و چهارمین هفته از پویش هر هفته الف ب ایران ،مرکز هوشمند سازی مرکز اتفاقات و حوادث شبکه برق استان تهران افتتاح شد.

12 دی 1400

سروستان نیازمند گسترش فضای کتابخانه ای

به گزارش خبرنگاران در فارس، نشست بررسی شرایط کتابخانه های عمومی سروستان و مشخص تکلیف پروژه های کتابخانه ای در این شهرستان، با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عممومی فارس، محسن پورزارعی، فرماندار سروستان، مهدی ظهرابی، معاون امور کتابخانه...

12 دی 1400

رابط کاربری ایکس باکس وان با سبک و سیاق نسل جدید به روزرسانی می شود

فقط چند هفته به عرضه کنسول های نسل نهم مانده و شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته که طراحی داشبورد ایکس باکس وان را نوسازی کند. این آپدیت، تجربه کاربری کنسول نسل فعلی مایکروسافت را بهبود می بخشد و آن را با بقیه برنامه های ایکس باکس روی تمام پلتفرم ها متحد می...

12 دی 1400

بازنمایی و روایت تاریخ تعلیم و تربیت کشور با احیای کتابخانه دارالفنون

تهران (پانا) - طبق هماهنگی های صورت گرفته میان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور، قرار است کتابخانه مدرسه تاریخی دارالفنون که قدمتی به اندازه تعلیم و تربیت ایران دارد به زودی احیا و راه اندازی شود.

12 دی 1400

الگوواره های پیشگیرانه از حریق در ابنیه تاریخی

بر این مبنا بازسازی شهری پدیده ای فراتر از اقدامی کالبدی و فضایی بوده و این انگاره آبستن هم پیوندی هم زمان خلاق، بین گذشته و آینده است.

12 دی 1400
تعداد: (1756)