یزدانی: تیم ایران مال وابسته به فدراسیون کشتی است، اتفاقات لیگ سال جاری را تا به حال ندیده بودم

به گزارش مجله سرگرمی، سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال گفت: تیم ایران مال وابسته به فدراسیون کشتی است و نفراتی که در فدراسیون هستند کادرفنی این تیم را تشکیل می دهند.

یزدانی: تیم ایران مال وابسته به فدراسیون کشتی است، اتفاقات لیگ سال جاری را تا به حال ندیده بودم

به گزارش خبرنگاران، رضا یزدانی در گفت وگو با برنامه ورزش و مردم در مورد اینکه هنوز از کشتی خداحافظی ننموده است، گفت : برای المپیک توکیو هدف داشتم و بعد از عمل جراحی آشیل که در آلمان انجام دادم ریسک بزرگی کردم تا به میدان بازگردم. سال گذشته نیز در انتخابی تیم ملی شرکت کردم و توانستم مقام اول را کسب و دوبنده تیم ملی را بر تن کنم، اما اتفاقاتی افتاد که ترجیح دادم انصراف بدهم. از ناحیه گوش آسیب دیدم و در کاسه سرم آب آورده بود و نتوانستم خود را به مسابقات دنیای برسانم.

وی در مورد ورود به عرصه مربیگری گفت: سال جاری به خاطر کرونا و تعویق مسابقات المپیک به صورت جزیی به عرصه مربیگری ورود کردم. در طی این سال ها و در مسابقات لیگ در سمت های مختلفی با تیم های مختلف تجربیات خوبی داشتم. در طی این سال ها از کشتی گیر، مشاور، مدیرفنی و مشاور با تیم های مختلف داشتم، اما اتفاقاتی که سال جاری افتاد را هیچ وقت ندیدم.

قهرمان سابق دنیا در مورد مسائل لیگ سال جاری تاکید نمود: روزی که استقلال تصمیم به تیمداری گرفت با من صحبت کردند، اما با توجه به اینکه قصد کشتی دریافت داشتم قبول نکردم. بعد تعویق مسابقات دنیای تصمیم گرفتم با تیم امید استقلال همکاری و وارد لیگ بشوم. بعد با کادرفنی تیم دریاچه ارومیه صحبت داشتیم و قرار شد آنها به تیم ما ملحق شوند، اما یک روز پیش از آغاز قرعه کشی لیگ ورود پیدا کردیم و جلسه ای در سازمان لیگ با رئیس سازمان لیگ و مدیرفنی تیم ملی داشتیم و قرار شد استقلال با تیم کامل در لیگ حضور داشته باشد.

یزدانی در ادامه اعلام کرد: از روز اول استرس ها آغاز شد و اتفاقاتی عجیب و غریبی افتاد که در طی این سال ها ندیدم. در بحث رضایت نامه بازیکنان مسائلی وجود داشت و همه تیم ها با کشتی گیران قرارداد بستند و رضایت نامه آنها در دستشان بود اما ما در این موضوع که مسئله عادی است به مشکل خوردیم. دو کشتی گیر ما در دور رفت رضایت نامه نداشتند که نتوانستیم استفاده کنیم و این موضوع تا فینال نیز به ما لطمه زد.

وی اضافه نمود: یخ کشی کشتی گیر وزن 61 کیلوگرم در ابتدا با تیم ما قرارداد داشت، اما چون سرباز بود در دور رفت به تیم پاس رفت و با حذف این تیم، دوباره به جمع ما بازگشت، اما رضایت نامه او را مسئولان استانی در اختیارش نگذاشتند و همکاری نکردند. بقیه تیم ها مسئله ای در این زمینه نداشتند و حتی خود من با دبیر تماس گرفتم تا این بحث جمع گردد، اما به نتیجه نرسیدیم. صحبت های یخ کشی موجود است که چه کسانی با او وقتی تصمیم گرفت دوباره به تیم ما بیپوندد صحبت کردند.

ملی پوش سابق تیم ملی کشتی اظهار داشت: دو کشتی گیر دیگر ما یونس امامی و امیرمحمد یزدانی بودند که با نداشتن آنها تصمیم گرفتیم مسابقات به تعویق بیفتد. یونس امامی کشتی گیر وزن 70 کیلوگرم است که در انتخابی تیم ملی در این وزن اول شد و در دور رفت نیز برای ما یک کشتی گرفت و در دور برگشت گفت از ناحیه بینی عمل داشتم، اما مسئله ای ندارم و سه روز نیز کنار تیم تمرین کرد. هیچ مسئله ای نیز نداشت و ما تصمیم گرفتیم در دور برگشت استراحت کند و مبلغ 50 میلیون نیز همانند سایر بچه ها برای او واریز کردیم تا با استراحت در دور برگشت، برای ما در فینال بازی کند.

یزدانی مطرح نمود: بعد از دریافت قرارداد از دسترس خارج شد و رفت. بعدها یک گواهی پزشکی رو کرد که یک ماه از تمرینات سنگین دور باشد. این در حالی است 10 روز بعد عمل به تیم ملحق شد و سه روز تمرین کرد و ما خودمان تصمیم گرفتیم در دور برگشت استراحت کند. بعد گفتند امامی باید در وزن 74 کیلوگرم کشتی بگیرد، اما در قرارداد نه وزن قید شده است و نه اینکه چگونه کشتی بگیرد. امامی در وزن 70 کیلوگرم برای تیم ملی انتخاب شده است و اینها همه یک نوع سنگ اندازی بود.

وی در مورد عمل جراحی بینی امامی گفت: دکتر ایشان از دوستان من هستند و با ایشان صحبت کردم. امامی مدعی شده بود بینی او در تمرینات شکسته است، اما دکتر ایشان گفتند عمل او به خاطر انحراف بینی بود و حتی معین وقت نیز خود ایشان تعیین کردند. همه کشتی گیرها انحراف بینی دارند و من نیز دارم و عمل او غیرضروری بوده است. حتماً کسی به او گفته است این کار را بکند و درست دو روز بعد از فینال گواهی پزشکی او تمام می شد. ما گفتیم مسابقات عقب بقتد تا از امامی استفاده کنیم. دو ملی پوش داشتیم که هر دو آنها نیز خارج شدند. امامی نیز از دسترس خارج شد و مربی او با واسطه با ما صحبت می کرد که اتفاقی نادر است.

قهرمان سابق دنیا در مورد شرایط امیرمحمد یزدانی اضافه نمود: امیر محمد از بستگان من است و مقداری بازیگوش است، اما وظیفه شناس است و همواره از من مشورت می گرفت و حتی برای انتخابی تیم ملی با من تماس گرفت در خانه تمرین کنم یا به تهران بروم که گفتم بهتر است به تهران برود. یزدانی نیز تا دور برگشت همراه تیم بود و کشتی گرفت و کادرفنی ما نیز از او راضی بودیم و در انتخابی تیم ملی نیز در وزن 65 کیلوگرم اول شد.او نیز بعد از انتخابی از دسترس ما خارج شد و بدون اطلاع باشگاه به اردوی تیم ملی ملحق شد. ما مخالفت نمی کردیم و خودم نیز در طول راستا کمکش کردم و حتی با وجود ضربه در مسابقات استانی، مجوز حضور در انتخابی تیم ملی را گرفتم که دوم شد و در آن سال نیز به مسابقات دنیای اعزام شد.

وی ادامه داد: بعد از دور برگشت که صدرنشین شدیم، نمی دانم چه رخ داد که تمام کشتی گیران اصلی ما از دور خارج شدند. یزدانی نیز در شبکه های اجتماعی فیلم می گذاشت که در اردو حضور دارد و بدون اطلاع باشگاه در تیم ملی حضور داشت که ما پیگیر شدیم و دیدیم قرار است به مسابقات جام دنیای اعزام گردد. ما خواستیم یا او را اعزام نکند یا مسابقات لیگ را عقب بیاندازند که با تمام نفرات و عادلانه در فینال شرکت کنیم. ما سه ماه زحمت کشیدیم و هزینه کردیم. فکر نمی کنم این مسائل اتفاقی باشد.

سرمربی تیم کشتی استقلال گفت: بعد از اعتراض ما گفتند تست کرونا یزدانی مثبت است. او از بستگان من است و به محض ورود به ساری خانواده او سریعا تست دریافتد که تست منفی بود و در این مدت نیز اصلا تستش مثبت نبوده است. تست منفی او نیز هست. تست مثبت را فدراسیون اعلام نموده بود و این اتفاق نیز نیفتاده است. دو روز قبل از مسابقات تست دادند و تست منفی وجود دارد و دکتر آزمایشگاه نیز گفت حاضر است اعلام کند. او نیز مانند امامی از دسترس خارج شد. یخ کشی نیز رضایت نامه نداشت و درگیر رضایت نامه او بودیم و سه کشتی گیر اصلی را نداشتیم و منطق بگوید حداقل درخواست کنیم یک هفته مساباقت به تعویق بیفتد که موافقت نشد و ما با تیم سوم در مسابقات شرکت کنیم. با ایران مال در فینال مسابقه دادیم که این تیم بهره بیشتری از کشتی گیران تیم ملی می برد و ما دو کشتی گیر ملی پوش داشتیم که از دور خارج شدند.

یزدانی خاطر نشان کرد: احساس می کنم فدراسیون دوست نداشت ما قهرمان شویم. دبیر پیشکسوت است و هر حرفی زده است برای من قابل احترام است و نمی خواهم در مورد صحبت های ایشان صحبت کنم.فقط در مورد اینکه عنوان شد سالن دنیابخت توفیق را رایگان در اختیار ما گذاشتند که من مفهوم رایگان را نمی فهمم. ما قرارداد و تفاهم نامه نوشته بودیم و پول به حساب فدراسیون پول واریز کردیم و رسید آن نیز موجود است.

وی در مورد تست های کرونایی این تیم گفت: تیم ما چندین کرونایی داشتیم که یکی از آنها امیر محمدی بود. مادر طول هفته از چندین آزمایشگاه چندین تست مختلف می گیریم و از نفرات مشکوک را قرنطینه می کردیم. یکی از این نفرات امیر محمدی بود که صبح روز وزن کشی تست گرفتیم و تست او منفی شد، اما در سالن اجازه ندادند به روی تشک برود. با من تماس گرفت که اینجا برای من حاشیه درست می نمایند و اگر هر اتفاقی بیفتد گردن من می اندازند و من دو کیلو نیز بالای وزن بود و من نمی خواهم کشتی بگیرم. من نیز دیدم تیم نصفه و نیمه است و تصمیم گرفتیم او نیز برود.

سرمربی تیم کشتی استقلال خاطر نشان کرد: کشتی گیران دیگری نیز مانند سواد کوهی و رمضانپور بودند که دو، سه روز به فینال تست آنها منفی شد. سواد کوهی در وزن 79 کیلوگرم در انتخابی تیم ملی اول شده است. در اردو دیدیم با برنا مه ریزی و رژیم وزنش 77 کیلوگرم شده است و تصمیم گرفتیم در وزن 74 کیلو کشتی بگیرد. با وجود اینکه شرایطش ایده آل نبود در وزن 74 کیلوگرم نفر اول تیم ملی را شکست داد. کادرفنی صحبت کردند و فکر می کنم به خاطر شرایط استقلال این حرف ها را زدند و امیدوارم آینده این جوان لطمه نخورد. قبل از اینکه بگویند به درد 74 کیلوگرم نمی خورد آینده این جوان را به خاطر استقلال زیر سوال نبرند و از او در میادین مختلف امتحان نمایند.

یزدانی در مورد دلایل حمایت فدراسیون از ایران مال توضیح داد: این تیم وابسته به فدراسیون است و نفراتی که در فدراسیون هستند کادرفنی این تیم را تشکیل می دهند. احساس می کنم از این تیم حمایت شده است. در یک دو مورد نیز به خاطر این تیم اساسنامه را تغییر دادند. صبح اساسنامه این بود که هر تیم می تواند از 2 ملی پوش استفاده کند و عصر شد سه ملی پوش تا راستا این تیم برای قهرمانی راحت تر باشد. تیم ما می توانست در فینال برای این تیم مشکل ایجاد کند و حداقل پیش بینی ما 5-5 بود. طبق اساسنامه تصمیم گرفتیم از 6 کشتی گیر استفاده کنیم و تخلف نکردیم، اما فدراسیون ارنج ما را تغییر داد. از طرف فدراسیون به مربیان ما بی احترامی شد و اصلا زیبنده ورزش پهلوانی کشتی نیست و اصلا خوشایند نیست. به مربیان پیشکسوت ما توهین شد و یکی از این نفرات حاج محمود اسماعیل پور و هاشم حبیبی بود که تهدید به دو سال محرومیت شدند تا بچه ها بدون گرم کردن به میدان بروند و کشتی نابرابر را انجام بدهند. با این تفاسیر سه برد داشتیم.

وی در سرانجام گفت: احساس می کنم مسئولان باشگاه استقلال رغبتی که در ابتدا برای تیمداری داشتند را الان ندارند، اما امیدوارم در سالیان آینده نیز به خاطر کشتی حضور داشته باشند. به نفع کشتی است که تیم های مردمی و محبوب مثل استقلال و فدراسیون تیم بدهند و امیدوارم فدراسون و سازمان لیگ حمایت نمایند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 126012

به "یزدانی: تیم ایران مال وابسته به فدراسیون کشتی است، اتفاقات لیگ سال جاری را تا به حال ندیده بودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزدانی: تیم ایران مال وابسته به فدراسیون کشتی است، اتفاقات لیگ سال جاری را تا به حال ندیده بودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید