گونسالو ایگواین: در آرژانتین شما را با فرصت های از دست رفته به یاد می آوردند، نه گل های زده!

به گزارش مجله سرگرمی، گونسالو ایگواین درباره دلایل خداحافظی اش از تیم ملی آرژانتین توضیحاتی ارائه کرد.

گونسالو ایگواین: در آرژانتین شما را با فرصت های از دست رفته به یاد می آوردند، نه گل های زده!

به گزارش خبرنگاران، گونسالو ایگواین پس از اعلام رسمی خداحافظی از تیم ملی آرژانتین درباره این اقدامش توضیحاتی ارائه کرد.

مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال چلسی که اخیراً به طور رسمی از جمع آبی وسفیدپوشان جدا شد، در این باره گفت: به نظرم دیگر وقت خداحافظی فرا رسیده بود و پس از تفکر فراوان و عمیق، تصمیم گرفتم به دوران حضورم در تیم ملی آرژانتین سرانجام دهم. می خواهم از حضور کنار خانواده ام لذت ببرم. به خاطر خوشحالی عده ای زیاد و ناراحتی عده ای کم، من دیگر در تیم ملی نخواهم بود؛ درست مثل کاری که دیگر هم تیمی هایم کردند.

وی اضافه کرد: حالا دیگر نیازی نیست نگران حضور یا عدم حضور من در تیم ملی باشید. به نظرم تصمیم خوبی گرفتم. در آرژانتین مردم بیشتر از اینکه از گل های زده شما حرف بزنند، از گل هایی که نزدید، انتقاد می نمایند. گل های مرحله مقدماتی درست به اندازه گل های جام جهانی مهم هستند، چون بدون این گل ها شما اصلاً به جام جهانی نمی روید. وقتی از یک نفر به نحو بدی انتقاد می گردد، همه آزرده می شوند. این شرایط ابعاد بزرگ تری هم دارد. به شخصه می دیدم این نقدها خانواده ام را بیشتر از خودم آزرده می نماید. هر کسی می تواند بگوید من این یا آن فرصت را از دست دادم، اما همواره نهایت تلاشم را برای تیم ملی کردم.

مهاجم پیشین تیم ملی آرژانتین همچنین توضیح داد: از ما به عنوان ناکام یاد می شد، اما من موافق نبودم. ناکامی یعنی نرفتن به جام جهانی نه باختن در سه فینال متوالی. شاید باید بیشتر به خودمان و سبک بازی مان ایمان می داشتیم، اما در هر حالت ما به سه فینال رسیدیم. از بازی برای تیم ملی لذت بردم. گلی به بلژیک زدم که پس از چندین سال ما را به نیمه نهایی جام جهانی رساند. مردم بیشتر فرصت های از دست رفته شما را در خاطر دارند تا گل های تان را. همه آن موقعیت هایی که من گل نزدم را به خاطر دارند، اما گلی به بلژیک زدم، تاریخی بود.

ایگواین در سرانجام گفت: من فوتبال را می شناسم. هیچ وقت به کسی آزار نرساندم و همواره صادق بودم. در جام جهانی 2018 همه ما با این انگیزه که می خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشیم، به میدان رفتیم. شاید می دانستم آخرین جام جهانی من است. به همین خاطر حکم تیر آخر را برای مان داشت و می خواستیم به بهترین نحو کارها را انجام دهیم. نتیجه، یک عقب گرد محسوس بود. اسکالونی به من زنگ زد و گفت در چه وضعیتی هستم و گفتم می خواهم در کنار خانواده ام باشم. هشت سال برای تیم ملی بازی کردم؛ کاری که برای بسیاری از بازیکنان بزرگ، نشدنی است.

لازم به ذکر است ایگواین در سال 2009 برای اولین بار در تیم ملی آرژانتین به میدان رفت و با 75 بازی ملی و 32 گل در 31 سالگی بازنشسته شد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 17704

به "گونسالو ایگواین: در آرژانتین شما را با فرصت های از دست رفته به یاد می آوردند، نه گل های زده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گونسالو ایگواین: در آرژانتین شما را با فرصت های از دست رفته به یاد می آوردند، نه گل های زده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید