گزارش کنگره برتری نظامی آمریکا را خطرناک و رو به افول توصیف کرد

به گزارش مجله سرگرمی، ایسنا نوشت: براساس گزارش یک کمیسیون کنگره در حوزه آنالیز استراتژی دفاعی دولت آمریکا، ایالات متحده برتری نظامی خود را به حدی خطرناک از دست داده و محتمل است در جنگی احتمال با چین یا روسیه شکست بخورد.

گزارش کنگره برتری نظامی آمریکا را خطرناک و رو به افول توصیف کرد

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، یک کمیسیون دو حزبی که برای ارزیابی استراتژی دفاعی دولت ترامپ تشکیل شده، به این نتیجه رسید که برتری نظامی ایالات متحده به مرحله خطرناکی رسیده است.

کمیسیون استراتژی دفاع ملی متشکل از مقام های جمهوری خواه و دموکرات سابق، به آنالیز استراتژی سال 2018 دولت ترامپ پرداختند. براساس این استراتژی دفاع ملی دستور داده شد تا در عصر تجدید رقابت بر سر ابر قدرتی، تغییر گسترده نظامی در ارتش ایالات متحده در رقابت با پکن و مسکو ایجاد گردد.

این کمیسیون که از سوی کنگره مشخص شده است، گرچه اهداف این استراتژی را تایید کرد اما هشدار داد واشنگتن سرعت کافی یا سرمایه گذاری مناسب برای اجرای این اقدام ندارد و همین امر خطر فرسایش در سلطه نظامی آمریکا را بیشتر می نماید و ممکن است به یک فوریت امنیت ملی تبدیل گردد.

همزمان این کمیسیون گزارش داد، چین و روسیه به دنبال سلطه در مناطقشان توسعه قدرت نظامی در سراسر دنیا هستند و حاکمان آنها تقویت نظامی را که آشکارا علیه ایالات متحده است، در پیش گرفته اند.

52311

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 6370

به "گزارش کنگره برتری نظامی آمریکا را خطرناک و رو به افول توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش کنگره برتری نظامی آمریکا را خطرناک و رو به افول توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید