کمبود نیروی انسانی مشکل پردیس زینب کبری دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس پردیس زینب کبری دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی گفت: با توجه به افزایش دانشجویان، نیروی انسانی موجود جوابگوی احتیاج این واحد نیست.

کمبود نیروی انسانی مشکل پردیس زینب کبری دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی

رئیس پردیس زینب کبری دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی گفت: با توجه به وجود 609 دانشجو در پردیس زینب کبری دانشگاه فرهنگیان، در سال آموزشی جاری با پذیرش 256 دانشجو، مجموع دانشجویان این پردیس به 865 نفر رسید.

به گزارش خبرنگاران، زهرا عسگری در جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان در مورد برطرف مسائل این دانشگاه، اظهار کرد: با وجود به دستور استاندار بعنوان رئیس هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان اراک مبنی بر تخصیص اعتبار 200 میلیون تومانی جهت ساخت و بازسازی فضای خوابگاه دانشجویان پردیس زینب کبری(س)، متاسفانه علیرغم پیگیری های مکرر، این اعتبار در سلسله مراتب اداری ابتدا به 150 و سپس به 100 و نهایتا به 70 میلیون تومان کاهش پیدا کرد و همان مبلغ 70 میلیون تومان هم به اوراق مشارکت اسلامی تبدیل شد که ارزش واقعی این اوراق در بازار حدود 30 درصد کمتر از ارزش اسمی آن یعنی معادل 50 میلیون تومان است.

وی اضافه نمود: این مبلغ نیز نهایتا صرف تعویض یکی از دیگ های تاسیسات حرارتی خوابگاه توسط سازمان نوسازی مدارس شد و البته مشکل مخزن آب همچنان باقی است و با افزایش تعداد دانشجویان، این مخزن جوابگوی احتیاج این تعداد دانشجو نیست.

وی در مورد کمبود نیروی انسانی به عنوان یکی دیگر از مسائل این دانشگاه اضافه نمود: با توجه به پذیرش 256 دانشجوی جدید در سال تحصیلی جاری آموزشی و افزایش تعداد دانشجویان به 865 نفر ضروری است جهت پاسخگویی به احتیاجهای متعدد و مختلف دانشجویان در بخش های مختلف آموزشی، اداری، خوابگاهی و خدماتی، نیروی انسانی جدید به این پردیس اختصاص داده گردد.

رئیس پردیس زینب کبری دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی اضافه نمود: در مورد سالن ورزشی دانشجویان و قول مساعدت استاندار در زمینه ساخت سالن ورزشی با توجه به احتیاج مبرم و اساسی دانشجویان جهت برگزاری کلاس های تربیت بدنی و نیز استفاده در اوقات فراغت خواهشمندیم سازمان نوسازی در این زمینه در آغاز ساخت و مراحل اولیه مساعدت کند، ادامه مراحل با یاری خیران و اعتبارات دانشگاه انجام خواهد شد.

وی اضافه نمود: تربیت بدنی درسی عمومی است و تمام دانشجویان موظف به گذراندن این واحد درسی هستند که در حال حاضر کلاس های مربوطه در پردیس شهید باهنر برگزار می گردد و دانشجویان مجبور به تردد در این راستا پرخطر هستند. این خطرات متوجه همه دانشجویان و مسئولان خواهد بود و احتیاج است در این زمینه نیز چاره اندیشی صورت گیرد.

رئیس پردیس زینب کبری دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی مسائل موجود در سلف دانشجویی را نیز از عمده مسائل این پردیس دانست و گفت: سلف دانشجویی نیز به دلیل تعداد زیاد دانشجویان و مراجعه همزمان به سلف جهت سرو غذا و رفتن به کلاس ها در یک ساعت مشخص، شلوغ و پرتردد بوده و موجب نارضایتی دانشجویان می گردد.

عسگری توضیح داد: البته تخت و تشک و یخچال برای دانشجویان خریداری شده و تا هفته آینده به آنها تحویل خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش از آغاز سال آموزشی جاری 30 نفر از دانشجویان فارغ التحصیل شدند، گفت: با توجه به افزایش تعداد دانشجویان، ساختمان اداری این دانشگاه به خوابگاه و انباری پردیس به ساختمان اداری تبدیل شد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 51076

به "کمبود نیروی انسانی مشکل پردیس زینب کبری دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود نیروی انسانی مشکل پردیس زینب کبری دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید